Jak se starat o zimní boty?

Zdá se, že jaro se usadilo v našem domě navždy. Už se připravujete na jarní čištění a sníte o spuštění letních šatů a tenisky nebo sandálů? Víš, jak se starat o zimní boty? Pokud ne, pak bude nutné tento článek přečíst!

Myslím, že každý by rád měl v šatně takový řád jako Perfect House Lady - oddělená šatní skříňka, zásuvky pro příslušenství
a šperky, stejné, visící závěsy s barevnými luky a botami zdvořile ležící v průhledných krabicích. Není pochyb - je to skvělé! Ale kdo má čas? Kdo má tolik sebeklamu? A především: kdo chce vynakládat duotonové částky na závěsy a průhledné krabice? Nebo možná je lepší koupit nové baletky nebo tenisky za tyto peníze? Pokud si přejete objednat skříň bot, ale bez týdne čištění, postupujte podle níže uvedených pravidel.

Cíle jsou jasné:

Nechceme, abychom v listopadu překvapili zlomený zip nebo chybějící zbraně.

Boty musí být v nejlepším možném stavu.

A šatník je třeba objednat.

Na začátku provádíme důkladnou kontrolu obuvi z podzimní a zimní sezóny. Díváme se na skvrny, zkontrolujte, zda jezdec nezůstane uvíznutý a že podeše nejsou odlupovány od horní části. Vybíráme boty, které jsou vhodné pro regeneraci, a dáváme je obuvi. Pokud je podrážka prasklá, podpatky jsou zlomené nebo zkroucené nebo obložení je opotřebované - pak se nic nedá dělat. Takovéto boty jsou nejlépe umístěné pod košem, možná dokonce sloužit někomu jinému nebo jen odhodit. Náklady na regeneraci obuvi po zimě začínají kolem 20 PLN a končí na 100 PLN.

V této fázi stojí za to prohlédnout všechny zimní a podzimní boty. Pokud se boty nepoužívají po dobu dvou období, je nejlepší je vrátit, prodat nebo vyměnit. Internet nabízí mnoho možností. Nemá smysl udržovat boty ve skříni, které budeme převádět z místa na místo. Není pravda, že opotřebované boty se nezhoršují. Pokud nejsou správně zajištěny, mohou se deformovat, změnit barvu, vyblednout nebo dokonce prasknout.

V tomto okamžiku by bylo dobré zapamatovat si boty, ve kterých chodíme v práci. Pokud jsme během podzimu a zimy změnili boty v práci, stojí za to zkontrolovat, v jakém stavu se nacházejí, a dát je na regeneraci. Možná, že tkaničky potřebují nahradit, nebo kůže potřebuje hydrataci? Nebo snad vaši přátelé potřebují novou ponožku? Na jaře pravděpodobně budete měnit boty méně často, takže je vhodný čas na přemýšlení o regeneraci.

Jakmile vyzdvihnete boty z opravy, zkontrolujte, zda nepotřebujete nové vložky nebo šněrování. Možná by to stálo za to, že je nahradíme a nemyslíme na to půl roku?

A teď nejdůležitější: boty již regenerované nebo ty, které nepotřebují opravy, důkladně čisté, zbavit se písku
z podrážek jsme se otřásli tak, aby nebylo nic uvnitř a aplikovali silnou vrstvu leštidla na boty, ale nebudeme je leštit! Stlačíme takto připravené boty s novinami a rovnoměrně je uspořádáme v krabicích. Můžeme do krabice vložit kus bavlněného tampónu
s kapkou nebo dvěma esenciálními oleji. Můžete si vybrat vůni podle vlastního uvážení. Doporučujeme levandule, gardenii nebo santalové dřevo.

Pokud máte problémy s nepříjemným zápachem, je lepší dát staré ponožky (nemohou být otvory) s několika lžícemi sódy na pečení a dát je do obuvi, než je naplníte novinami. Soda absorbuje špatné pachy a dezinfikuje. Vaše boty budou jako nové!

Když jsou všechny boty stále v šatníku a spadají do jarního snu, stojí za to zvážit, zda v příštím zimním období nebudete potřebovat nové boty. Pokud ano, stojí za to přezkoumat nabídky prodeje!

Nezapomeňte, že dobře upravené boty vám budou lépe sloužit a vydrží déle!