Jak se starat o koženou obuv?


Kožené boty vyžadují péči a pozornost. Proč? Důvodem je především skutečnost, že na takovou obuv utratíme mnohem více než na plastovou obuv. Takže chceme prodloužit jejich život. Druhým důvodem je pohodlí při používání - kožené boty jsou mimořádně pohodlné, přizpůsobí se chodidlu a zaručují potěšení z nošení, i když je máme na nohou celé hodiny. Navrhujeme tedy, jak se starat o koženou obuv, aby byla zajištěna jejich dlouhověkost? Seznamte se s našimi tipy!

Proč toužíme po výběru kožené boty?

Kůže je nejpřirozenější materiál, který obuv vyrobila pro každého, bez ohledu na věk nebo styl. Mezi návrhy najdeme čerpadla, dámské kožené boty s lukem , růžové baletní boty pro děti Ren But 1467 vřes , stejně jako pánské boty kožené pantofle Pilpol . Rodiče jsou rádi, že si je mohou koupit pro své děti, protože i přes vyšší cenu zaručují svým malým nohám skvělý komfort. Dospělí také bez váhání sáhnou po nich, protože jsou pohodlné, prodyšné a přizpůsobené tvaru chodidla. Kromě toho modely vyrobené z kůže méně často otírají chodidlo, zaručují cirkulaci vzduchu a mají pozitivní vliv na stabilitu při pohybu. Nepopiratelnou výhodou je, že pokožka si udržuje svůj skvělý vzhled déle. Říká se, že stárne hezky. Musíte se však o ně starat předem - nebudou správně praskat, nebudou se rozpadat, rozvrstvit nebo roztrhat. V místech, kde noha pracuje, samozřejmě budou přirozené ohyby. Díky vyhrazeným pravidlům můžete snížit jejich počet a hloubku. Doporučujeme tedy, jak se správně starat o kožené boty!

Jaké produkty byste si měli vybrat pro péči o kožené boty?

Kůže, ze které jsou boty vyrobeny, je přírodní produkt živočišného původu. To znamená, že stejně jako lidská kůže vyžaduje systematické čištění, výživu, mastnotu a impregnaci. Jinak se může stát suchým a tuhým, ztratit svou estetickou hodnotu a vlastnosti. Neošetřená nebo nesprávně chráněná pokožka rychleji zvlhne a rychleji se opotřebuje.

Než se rozhodnete koupit výrobky pro péči o kožené boty, musíte mít na paměti, že pro semišovou a nubukovou kůži a jinou pro hladkou kůži bude potřeba další kosmetika. Takže se ujistěte, že konkrétní bude vhodný pro typ obuvi, kterou máte.

Co bude užitečné?

  • Pro hladké kůže - čisticí prostředek na kůži / mýdlo nebo pleťové mýdlo, restaurátor, tuk na kůži, krém na kůži s voskovým pigmentem, pasta nebo vosk, impregnace / ochrana proti spreji;
  • Pro semiš / nabuku - semišový / nubukový kartáč, čistič nebo čisticí prostředek pro semiš / nubuk, renovaci postřiku, impregnaci nebo ochranu proti postřiku.

Jak se starat o koženou obuv - naše tipy

  1. Na začátku byste měli vyzkoušet, zda je pokožka citlivá na absorpci tekutin. Absorpční kůže (např. Semiš absorbuje kapku vody, zatímco uzavřené kůže způsobí odtok vody. Podle testu vyberte produkty vhodné péče.
  2. Pamatujte, že pravidelné čištění a péče o pokožku chrání obuv před zabarvením, ale aby k tomu došlo, musí být pokožka dobře očištěna od nečistot - bláta, prachu, skvrn atd.
  3. Pokud si chcete prodloužit životnost své boty, nechte si udržet svou barvu a tvar déle, chráňte pokožku před silným slunečním světlem a zdroji tepla. Nesušte boty na slunci ani na ohřívači a používejte také produkty pro péči s UV filtry.
  • Pokud se rozhodnete pro produkty péče, ujistěte se, že je aplikujete na velkou plochu od švu po šev. Díky tomu se vyhnete skvrnám a zbarvení.
  • Neodstraňujte nečistoty silným otíráním, protože může dojít k poškození, otření nebo vyblednutí kůže.
  • Kůže má optimální vlhkost 40-60% a vyžaduje ventilaci. Neuchovávejte jej v plastových nebo neprodyšných nádobách a neumisťujte jej na větranou skříňku, na prodyšné tašky na boty atd. Pokud vlhkost začne překračovat 70%, bude existovat reálné riziko plísní.

Stručně řečeno, kožené boty jsou módním trendem posledních let. Abychom si však udrželi jejich skvělou kondici déle a dlouho sloužili, stojí za to se o ně řádně postarat. Doufáme, že díky tipům, jak se starat o koženou obuv, vám váš model poslouží ještě několik sezón! A pokud hledáte jen variantu pro sebe - podívejte se na nabídku kožených bot na butymodne.pl!