Jak rychle sladit boty ke každému outfitu? Naučte se osvědčené triky!


Dobře padnoucí boty ke zbytku outfitu jsou nezbytné, pokud chcete vypadat výhodně. Cítíte se zahlceni výběrem perfektního páru bot? Naštěstí existuje pár osvědčených triků, které vám tento úkol mohou usnadnit, než jste si původně mysleli. Shromáždili jsme je v našem průvodci.

Dávejte pozor na počasí

Nejprve zvažte počasí. Je zřejmé, že si na cestu do práce neobujete sandály na zdolávání závějí nebo teplé boty uprostřed horkého léta. Mnoho lidí však nevěnuje pozornost tomu, zda konkrétní materiál, ze kterého je svršek vyroben, bude v daných podmínkách fungovat, například za deštivého dne.

Silné deště by vás měly přimět vzdát se nošení semišových bot. Tento materiál je velmi citlivý na vlhkost. Pokud si však takovou obuv za každou cenu přejete, určitě použijte impregnační přípravek, který ochrání jemný svršek ze semiše.

Štípavý mráz není nejlepší čas nazout si vysoké podpatky, kde je těžké udržet rovnováhu. Zledovatělý povrch může usnadnit uklouznutí, zvláště v těchto botách. Pokud plánujete v zimě nosit vysoké boty, je lepší zvolit pohodlné klínky nebo bezpečné sloupky.

Zvažte okolnosti

Stejně důležité jako výběr bot pro převládající počasí je sladit je s příležitostí. Některé příležitosti vyžadují formální obuv, zatímco za jiných okolností mohou elegantní boty nebo lodičky působit trochu karikativně. 

Podle toho, zda se chystáte na neformální nebo formálnější akci, zkuste boty sladit k vašemu outfitu. Na pracovní pohovor nebo důležitou pracovní schůzku zvolte elegantní boty a na plážovou párty si obujte pohodlné žabky.

Také se ujistěte, že událost má konkrétní událost kodex oblékání. Chcete při obchodní prezentaci působit dojmem profesionála? Vyhněte se starým, opotřebovaným botám. Pokud si nechcete zničit outfit párováním oblekových bot k teplákům, nezapomeňte na konkrétní okolnosti a typ outfitu, který si plánujete vzít.

Zamyslete se nad tím, jakou aktivitu plánujete

Budete sedět u stolu dlouhé hodiny? Nebo vás možná čeká den shonu a pořádné bolesti hlavy? Plánovaná úroveň aktivity by vám měla pomoci vybrat si výšku a pohodlí používání daného páru bot. 

Vysoké podpatky jsou skvělé pro příležitosti, kdy chcete vypadat skvěle, aniž byste se příliš hýbali. Na druhou stranu, pokud plánujete aktivnější den, mnohem pohodlněji vám bude v botách s plochou podrážkou – teniskách, mokasínech nebo polobotkách.

Dejte pohodlí na první místo

Při výběru stylingových bot je třeba zvážit několik dalších aspektů.

Především mějte vždy na prvním místě sebe a neslevujte z pohodlí. Pokud se kvůli určitému páru bot cítíte nejistě, vzdejte se jich a vyberte si něco jiného. Snadno se tak vrátíte do své komfortní zóny a zvýšíte si sebevědomí.

 A protože se bavíme o pohodlí, kromě psychického pohodlí je stejně důležité, abyste se cítili pohodlně. Příliš těsné boty mohou způsobit krátkodobé i dlouhodobé problémy, kterým se rozhodně raději vyhnete.

Kombinujte barvy vědomě

Černá je nejuniverzálnější a nejuniverzálnější barva, která se hodí téměř ke všemu. Pokud však hledáte méně banální řešení, nebojte se pohrát si s barvami.

Nezapomeňte je však vědomě kombinovat. K neutrálním stylizacím v bílé, černé a béžové barvě snadno sladíte boty prakticky v jakémkoliv odstínu. Trochu složitější to bude, když máte na sobě barevnější outfit. 

Ve stylingu se vyplatí držet se pravidla tří barev. Můžete kombinovat světlo se světlým a hluboké s hlubokými barvami, nebo se zaměřit na kontrasty. Díky doplňkovým barvám budete vypadat elegantněji a vážněji, zatímco protilehlé barvy vytvoří odvážnější, energizující atmosféru.

Pokud je váš styl monochromatický, můžete si vybrat stejnou barvu v podobném nebo jiném odstínu pro boty, zvolit neutrální barvu nebo se rozhodnout pro boty ve výrazné barvě, čímž vytvoříte stylový akcent.

Věnujte pozornost vzorům, potiskům a dekoracím

Zvířecí motiv v podobě leopardího potisku natištěného na kozačkách, velké přezky nebo lesklé ozdoby mohou takové boty znesnadnit na úpravu. Pokud i vy přemýšlíte, co v takové situaci dělat, zkuste si vybrat jednu ze dvou možností.

Prvním z nich je vybrat si jednu barvu, která se objeví na potisku na svršku, a představit ji svému outfitu, zejména jeho spodní části. Jinými slovy, tímto způsobem snadno sladíte odstín šatů, kalhot nebo sukně.

Druhá možnost je spojena s maximálním minimalismem. Vyberte si jednoduché styly se vzorovanými botami. V případě barevné obuvi se zajímavými motivy skvěle poslouží jednobarevné outfity. Můžete si tak být jisti, že se nebudete přetahovat a budete vypadat pokaždé stylově.