Jak obnovit barvu semišových bot?


Péče o kamzíkovou kůži se může zdát docela problematická, zatímco blednutí barvy látky je častým důvodem svlékání vašich oblíbených bot. Nemusí to tak být! Přicházíme na pomoc a navrhujeme, jak obnovit intenzivní barvu semišových bot, aby je bylo možné používat po mnoho sezón.

Semišové boty, pánské i dámské, jsou mimořádně oblíbeným oděvem. Semiš je mimořádně elegantní materiál, díky kterému skvěle vypadá při nošení na večerní a oficiální stylizace. Díky své univerzálnosti se stále častěji používá k výrobě sportovních nebo neformálních bot, v důsledku čehož jim dodává zajímavý a originální vzhled.

Správná péče a barva semišových bot

Klíčovým pravidlem v péči o semišovou obuv je zabránit vyblednutí barev. Co tedy stojí za to si během každodenní péče pamatovat, abyste se vyhnuli vzniku defektu?

 • Pravidelně kartáčujte semiš speciálně navrženým kartáčem s měkkými štětinami, který vám umožní získat mnohem lepší vzhled obuvi.

 • Odstraňte veškeré nečistoty co nejdříve, aby příliš nepronikly do struktury materiálu. Rychlá reakce na špínu vám umožní vyhnout se nutnosti investovat do speciálních přípravků určených pro profesionální čištění semišových bot.

 • Pamatujte na správnou impregnaci a pevnou ochranu obuvi před vnějšími faktory. Používejte přípravek pravidelně a v souladu s pokyny, abyste nepoškodili boty.

 • Nevystavujte boty intenzivnímu slunečnímu záření. To může způsobit nejen změnu barvy semiše, ale také deformaci celé boty.

 • Nikdy neperte boty zcela ponořené nebo v pračce! Tak velké množství vlhkosti může negativně ovlivnit semiš, což vede k nenapravitelnému poškození.

 • Snažte se vyhnout tomu, aby vám boty zvlhly. Pokud zvlhnou, důkladně je osušte. Plnění vnitřku obuvi novinami pomůže zachovat přirozený tvar obuvi během procesu sušení.

Jak obnovit barvu semišových bot? Etapy renovace

 • Prvním a nejdůležitějším krokem při přípravě obuvi na renovaci je její důkladné vyčištění. K tomu použijte kartáč s měkkými štětinami nebo speciální semišovou gumu. Jemným třením materiálu se zbavte všech zaschlých nečistot. Toto ošetření také zlepší strukturu štětin, díky čemuž budou další fáze práce efektivnější.

 • Pokud je špína vážnější, je nejlepší použít speciální prostředek určený pro péči o semišové boty. Přípravek by měl být používán v souladu s doporučeními výrobce a zvolen podle barvy a materiálu. Poté, co boty důkladně vyčistíte, nechte je úplně vyschnout (vyhněte se přímému slunečnímu světlu nebo intenzivnímu teplu, protože to může způsobit deformaci obuvi).

 • Na takto připravené boty použijte renovátor zakoupený v obchodě s obuví. Nejběžnějšími formami, se kterými se můžete setkat, jsou tekuté spreje nebo pasty. Je důležité vybrat stejnou barvu renovátoru, která odpovídá vaší obuvi.
  Pokud nechcete riskovat, můžete použít bezbarvý přípravek.
  Renovator nejen obnoví původní barvu obuvi, ale také zlepší stav štětin a ochrání semiš před vnějšími faktory, jako je vlhkost nebo bláto.

 • Poté, co přípravek důkladně zaschne, byste měli semišové chloupky ještě jednou jemně rozčesat, abyste zabránili jejich nevzhlednému lepení a obnovili přirozený vzhled boty. Nakonec celý povrch nastříkejte speciální impregnací, která zachová získané efekty a umožní vám lépe chránit botu před nežádoucím poškozením nebo nečistotami.

Taková renovace efektivně obnoví barvu semišových bot, díky čemuž si budete intenzivní barvu a krásný vzhled bot užívat mnohem déle!