Jak nosit boty na vysokém podpatku? Naučte se 6 osvědčených triků


Cvočky jsou perfektním doplňkem jakéhokoli stylingu. Nohy v těchto botách vypadají delší a štíhlejší. Pokud se na vysoké boty necítíte dobře, nemusíte to vůbec riskovat. Stačí použít pár osvědčených triků a chůze s grácií vám půjde velmi snadno. Začněme!

Chůze na vysokých podpatcích je jednodušší, než si myslíte

Pro mnoho žen je chůze na vysokých podpatcích skutečnou noční můrou. Jsou však příležitosti, které si tyto boty přímo žádají. Vysoké podpatky opticky prodlužují nohy a celá silueta působí proporcionálněji.

I když je chůze na vysokých podpatcích uměním, dá se zvládnout, pokud budete dodržovat několik jednoduchých zásad. Pracovat!

# 1 Vyhněte se spěchu

Běh v botách na podpatku může nejen vypadat komicky, může přispět i k bolestivému pádu a dokonce i ke zranění. Rychlá chůze v takové obuvi může také způsobit, že vaše tělo nekontrolovaně zaujme nepřirozenou polohu a vy budete připomínat plížícího se dinosaura.

Při chůzi na vysokých podpatcích dělejte menší kroky. Vyhnete se tak nejen vyvrtnutí kotníku, ale také vám usnadní udržení rovnováhy. Navíc tím, že budete chodit relativně pomalým tempem, získáte extra jistotu.

# 2 Pata - Prsty pro elegantní chůzi

Pravděpodobně jste už nejednou viděli ženy, jejichž chůze na vysokých podpatcích nevypadala elegantně. To bylo pravděpodobně způsobeno položením celého chodidla na zem podobným způsobem jako u bot s plochou podrážkou, jako jsou baleríny nebo tenisky.

Pokud chcete, aby vaše chůze vypadala přirozeně, dejte nejprve patu a poté prsty. Ale nezapomeňte udržet rovnováhu a netlačit příliš silně. To může způsobit nadměrný tlak na patu a poškodit boty nebo dokonce zranit boty.

# 3 Dbejte na správné držení těla

Věnujte zvláštní pozornost držení těla. Pro ladnou chůzi držte záda rovná, stáhněte lopatky k sobě a jemně vtáhněte břicho dovnitř. Dalším způsobem, jak udržet rovnováhu, je… sport. Zapište se do lekcí Pilates a zpevněte své držení těla. „Psaní“ písmen abecedy nohama ve vzduchu je také skvělé cvičení. Můžete to udělat například při sledování oblíbeného seriálu.

Častou chybou je dívat se směrem k vlastním botám, abyste se ujistili, že jdete rovně. Místo toho se podívejte na cíl, kam jedete. Pokud chcete mít jistotu, že po této trase půjdete bez problémů v přímé linii, jen si tuto linii představte. Vidíte, jak je to snadné?

Přirozenou tendencí mnoha žen je při chůzi v podpatcích tlačit trup dopředu. Pokud jste si všimli, že s tím máte problém, mírně se zakloňte, abyste udrželi rovnováhu.

# 4 Ujistěte se, že vaše podpatky mají správnou velikost a správnou výšku

Při dodržování všech těchto tipů můžete mít stále potíže s ladným pohybem v botách na vysokém podpatku. Důvodem může být nevhodná velikost. Příliš malé nebo příliš velké boty vám rozhodně znesnadní dosažení přirozené elegantní chůze.

Na příliš velké podpatky můžete nalepit speciální podpatky. Vložky namontované na zadní straně boty vám zajistí stabilnější krok a vyhnete se zakopnutí a případným pádům. V případě příliš malých bot je věc trochu složitější, ale známe účinné metody, které jsme probrali v našem návodu. Najdete ji kliknutím tady.

Stejně důležité je, aby vaše boty byly dostatečně vysoké. Ne každá žena si poradí s nebetyčnými podpatky, zvláště pokud je to její první pár. Pokud nechcete působit komicky, vyměňte se svou kamarádkou za boty na mírně nižším podpatku.

# 5 Na tloušťce záleží

U podpatků záleží na tloušťce. Když začínáte své dobrodružství s takovou obuví, začněte s klíny, poté pohodlnými sloupky a nakonec přejděte na úzký podpatek. I když tento proces může být trochu časově náročný, rozhodně se vyplatí. 

Pokud jste schopni udržet rovnováhu při chůzi na sloupcích, po nějaké době by pro vás tenké podpatky neměly představovat žádnou zvláštní výzvu.

# 6 Cvičení dělá mistra

Pamatujte, že cvičení dělá mistra. Z tohoto důvodu stojí za to trénovat chůzi v botách na vysokém podpatku po domě. Pokud se obáváte, že si budete stěžovat od svých spolubydlících nebo sousedů v přízemí, stačí chodit po špičkách. Připravíte si tak lýtka a získáte rovnováhu. 

Chystáte se na důležitou událost? Ujistěte se, že můžete na veřejnosti vystupovat v těchto vysokých podpatcích, které tak dokonale ladí s vašimi vysněnými šaty. Můžete si je obléknout například při domácích pracích. Budete tak mít nejen jistotu, že v takových botách zvládnete strávit konkrétní čas, ale také se ujistíte, že jsou pohodlné a nezpůsobují kuří oka a puchýře.

Dodržováním našich tipů jistě dosáhnete elegantní, ženské chůze plné ladnosti. Pokud nosíte vysoké podpatky poprvé, přibalte si do kabelky náhradní ploché boty. Dále budete potřebovat náplasti a dezinfekční sprej. Takto připraveni můžete jít svou cestou!