Jak nepřeplatit boty? 8 efektivních způsobů, jak ušetřit skutečné peníze


Hledáte úspory v době krize? Zajímá vás, co ještě můžete udělat, abyste snížili své výdaje? Rozumné a promyšlené nakupování je jedním z účinných způsobů, jak bojovat se štíhlým rozpočtem domácnosti. V případě bot se věc trochu zkomplikuje. I když vás móda nebaví a nepotřebujete nejnovější modely bot, určitě je musíte jednou za čas vyměnit. Zjistěte, jak to dělat moudře.

Nakupovat s rozumem? To je možné!

Dětské nožičky rostou závratným tempem a prakticky každé roční období vyžadují přezouvání do větší velikosti. Nakupování nových bot však není nutné jen tehdy. Dospělé nohy mohou také měnit velikost s věkem a souvisejícími změnami v těle.

Navíc se některé boty mohou znehodnotit a náklady na opravy nemusí být rentabilní. Někdy prostě potřebujeme nový pár bot, abychom dotvořili konkrétní vzhled nebo jen získali sebevědomí. 

Bez ohledu na důvod, proč si plánujete pořídit nový pár bot, se nemusíte bát, že by utrpěl váš domácí rozpočet. Existuje několik osvědčených tipů, které vám pomohou přestat přeplácet boty. Začněme!

# 1 Nekupujte extrémně drahé boty, pokud je máte v úmyslu nosit velmi zřídka

Pokud potřebujete nový pár bot jen na jeden styling na konkrétní akci, rozhodně se poohlédněte po levnějších modelech. 

Ekologická kůže se může klamně podobat té přírodní a ušetříte tak za boty, které si obujete jen párkrát za život.

# 2 Při nákupu obuvi pro volný čas se zaměřte na kvalitu

Zatímco kvalita není tak důležitým aspektem při nákupu bot, které budete nosit jen velmi zřídka, při nákupu neformálních bot je klíčem k úspěchu a samozřejmě i k úsporám. 

Kvalitní boty, i když většinou znatelně dražší, se rozhodně vyplatí investovat. Pamatujte však, že vyšší cena není vždy ukazatelem kvality. Z tohoto důvodu se před nákupem vyplatí seznámit se s recenzemi ostatních uživatelů.

Slušný pár bot vám bude sloužit mnoho let pod jednou podmínkou, kterou jsme probrali v další části.

# 3 Dobře se starejte o své boty

Jak často se o své boty staráte, má zvláštní vliv na to, jak často je vyměňujete. Používejte ochranné impregnace a další specifika, která vám je pomohou udržet ve skvělé kondici i při každodenním používání.

# 4 Nakupujte mimo sezónu

Na konci sezóny se mnoho prodejců, kteří chtějí uvolnit místo pro nové kolekce, rozhodne vyprodat konkrétní modely. S ohledem na to si na konci zimy jděte pro nové boty a s létem si kupte sandály. Tímto způsobem můžete hodně ušetřit!

# 5 Počkejte na prodej

Někdy se vyplatí počkat na výprodeje. Kromě akcí souvisejících s výměnami kolekcí v obchodech se těšte také na akce jako Black Friday a Cyber ​​​​Monday.

# 6 Nebojte se utratit více za slušnou obuv

Jakkoli to může znít směšně, jedním z nejúčinnějších způsobů, jak ušetřit peníze za boty, je... koupit si dražší páry. Vyšší cena ve většině případů znamená vyšší kvalitu, a tím i dlouhodobé úspory.

# 7 Jděte na klasiku

Pokud plánujete utratit trochu více peněz za nové boty, určitě volte klasiku. Díky tomu si můžete být jisti, že se vám boty budou hodit dlouho, ne jen jednu sezónu.

Ve stejném duchu se klasické neutrální barvy rozhodně ukáží jako váš spojenec. Vybírejte odstíny, které budou dokonale ladit se zbytkem vašeho šatníku, a k vytvoření barevných akcentů použijte levnější doplňky, jako jsou šperky nebo šátky.

# 8 Kupte si dětské botičky...pro sebe

Dětské boty jsou často k dispozici až do velikosti 38. Pokud se vejdete do této řady, můžete hodně ušetřit. Dětské boty jsou obvykle levnější než boty určené pro dospělé. 

Psst! Nebojte se dětských vzorů a zářících ve tmavých podrážkách. Mnoho velkých značek jako Converse, Adidas, Vans a Dr Martens vyrábí dětské verze svých největších bestsellerů.

# 8 Nakupujte v ověřených internetových obchodech

Pro úsporu peněz se také vyplatí vybírat osvědčené internetové obchody místo stacionárních. Náklady na údržbu prostor a placení personálu znamenají, že ceny bot se mohou od sebe radikálně lišit.

V internetových obchodech jsou často atraktivní slevové kódy, které po zadání do příslušné kolonky na konci transakce snižují ceny produktů.

Ujistěte se však, že internetový obchod skutečně spolupracuje s předními výrobci a má na webu reálné názory. Je to velmi důležité v dnešní době, kdy není nouze o podvodníky, kteří chtějí vydělat na cizí nevědomosti.

Myslete strategicky a šetřete

Jak vidíte, ušetřit na nákupu bot není tak těžké a je potřeba udělat pár malých změn. Věříme, že díky našim radám přestanete boty přeplácet a ušetřené peníze utratíte za další potěšení. Hodně štěstí!