Jak a čím čistit bílou podrážku v obuvi?


Zbytky bláta, zelené skvrny od trávy a dokonce i sluneční světlo způsobují, že podrážky bot ztrácejí svou původní, sněhově bílou barvu. Zjistěte, jak se správně starat o boty s bílou podrážkou, aby nedošlo k předčasnému opotřebení. Níže najdete pár skvělých tipů, jak vyčistit bílou podrážku.

Bílé boty vypadají mimořádně efektivně a dokonale doplňují jakoukoli stylizaci. Navzdory svému elegantnímu a elegantnímu vzhledu mají jednu nevýhodu, která nám často brání v nákupu. Problémem je samozřejmě nevzhledná špína, která je zvláště viditelná na bílých botách, a živlem, který se velmi rychle zašpiní, jsou bílé podrážky. Přečtěte si o spolehlivých způsobech, jak udržovat bílou podrážku vašich bot čistou!

Bílá podrážka - správná péče a prevence

Nejdůležitějším pravidlem při vlastnictví bílých bot je pravidelná a důkladná péče a také správná impregnace. Hlavním důvodem je, že staré skvrny a zanedbané nečistoty se mnohem hůře odstraňují, takže efekty naší práce budou mnohem méně viditelné. V případě světlých bot je prevence klíčová.

Než si boty poprvé obujete, použijte příslušnou impregnaci, která vytvoří neviditelný povlak, který zabrání hromadění a pronikání nečistot do materiálu.

Pokuste se také pravidelně odstraňovat zbytky bláta, trávy a dalších nečistot, které se vám hromadí na botách během pobytu venku. Po návratu domů otřete bílou podrážku vlhkým hadříkem nebo měkkým kartáčkem. Díky této akci budou vaše oblíbené boty dlouho vypadat perfektně!

Pamatujte, že mimosezónní skladování obuvi má také velký význam a mělo by k tomuto účelu probíhat ve vhodných podmínkách. Před uložením obuvi do šatníku je důkladně vyčistěte a naimpregnujte, díky čemuž špína nebude moci proniknout materiálem a obuv bude řádně připravena na novou sezónu. Pro uložení obuvi bude perfektní kartonová krabice, která boty navíc ochrání před usazováním prachu.

Profesionální přípravky na čištění bílé podrážky

Pokud i přes pravidelnou a důkladnou péči o vaše boty získaly bílé podrážky ošklivý, tmavý nebo žlutý odstín, vyplatí se sáhnout po profesionálních produktech, které najdete v obchodě.

Je to nejbezpečnější a nejsnadnější způsob, jak se zbavit špíny, která již pronikla i do těžko přístupných míst. V obchodech s obuví snadno najdete různé druhy tekutin, past, pleťových vod a bělidel, které vám díky pečlivě vybraných ingrediencích pomohou zbavit se špíny z bílé podrážky. A co víc, budou také šetrné k materiálu, ze kterého je vyroben.

Použitím přípravků v souladu s doporučeními výrobce se nemusíte obávat náhodného poškození obuvi. Profesionální přípravek odstraní z podrážky nevzhledné zabarvení, aniž by došlo k poškození její struktury, díky čemuž budou boty vypadat skvěle mnohem déle.

Čištění bílé podrážky - domácí opravné prostředky

Nechcete utratit peníze navíc za bělící přípravky dostupné v obchodech? Máme pro vás pár tipů, jak bezpečně vyčistit bílou podrážku pomocí domácích prostředků.

  • Roztok mýdlové vody

    To je rozhodně nejjednodušší, ale také bezpečný způsob, jak se zbavit špíny z bot. Bílou podrážku stačí důkladně otřít bavlněným hadříkem namočeným v roztoku mýdlové vody. Poté boty osušte a nechte zcela uschnout.

  • Zubní pasta

    Naneste malé množství jemné zubní pasty na vlhký hadřík a poté krouživými a poměrně silnými pohyby otřete podrážku boty (dávejte pozor, aby se zubní pasta nedostala na materiál nad podrážkou). Zbavte se zbytků pasty otřením pouze vodou.

  • Pasta pro zdraví a bezpečnost

    Podrážku vydrhněte trochou zubní pasty a jemným kartáčkem na zuby. Tímto způsobem můžete bezpečně obnovit bělost gumových prvků.

Čištění bílé podrážky vyžaduje pravidelnost a trpělivost, ale s trochou vytrvalosti si můžete dlouho užívat nedotčenou bělost svých bot. V tom pomohou jak profesionální přípravky, které lze najít v obchodech s obuví, tak nenahraditelné domácí prostředky. Jakou metodu zvolíte?