Hrají: slušné boty. Víme, jak je poznat!


Nákup bot je docela nákladný. Pokud chcete, aby vám sloužily roky, určitě vybírejte kvalitní obuv. Zajímá vás, jaké aspekty dělají boty slušnými? Abyste se vyhnuli nehodám a špatně utraceným penězům, přečtěte si náš článek, který vám pomůže identifikovat odolné boty.

Proč se vyplatí investovat do slušných bot?

Nákup bot je skutečný náklad. Pokud chcete, aby vám sloužily roky, vyberte si decentní model. Vysoká kvalita je často vyšší cena, ale věřte nám – stojí to za to!

Používání slušné obuvi má pozitivní vliv nejen na pohodlí vašich nohou, ale i na zdraví celého těla. Kromě neduhů, jako jsou kuří oka nebo kuří oka, se s kvalitními botami těžko dostanete k nemocem páteře a dalším vadám držení těla. 

Kvalitní obuv navíc dokonale reguluje vlhkost nohou. Obuv je totiž špatně větrané prostředí, kde vaše nohy tráví každý den dlouhé hodiny. Pokud chcete, aby volně dýchaly, a tím - eliminovaly nepříjemné pachy a omezily množení bakterií a plísní, určitě si obujte slušné boty.

Princip 5 × P

Při hledání slušných bot se vyplatí uplatnit princip 5 × P a věnovat zvláštní pozornost:

1. decentní vrchní materiál

2. slušné podrážky

3. dobrý podpatek

4. slušná vložka

5. slušné zpracování

Ptáte se, o co jde? Spěcháme na pomoc!

Decentní vrchní materiál

Syntetické materiály ztěžují dýchání nohou. V důsledku toho není vlhkost správně regulována a nohy se začnou intenzivně potit. Kromě nepříjemného zápachu vás mohou čekat stejně nepříjemné neduhy, jako je mykóza.

Aby se to nestalo, volte boty z decentního materiálu. Díky vysoké kvalitě svršku nebudete mít problém s oděrkami a záněty.

Vsaďte na přírodní materiály. Mějte však na paměti, že pokud jde o kožené zboží, materiály se mohou značně lišit. Nekvalitní kůže nebo velmi tenký semiš budou stejně náchylné k poškození jako levné syntetické tkaniny.

Abyste se ujistili, že kůže, kterou jste použili, je slušná, zkontrolujte, zda se při ohýbání nezmačká. Pokud ano, jste na správné cestě! Pro větší sebevědomí je dobré přičichnout k materiálu svršku. Pravá, vysoce kvalitní kůže má specifickou vůni, která je zcela bez chemie. 

Díky kožené botě bude vaše noha bez problémů dýchat a vy se díky dokonalému střihu budete cítit pohodlně bez ohledu na plánované aktivity. Kožené boty jsou navíc ve většině případů bez problémů opravitelné. U bot z levných, syntetických materiálů to tak samozřejmé není.

Dobré podrážky

Stejně jako svršek jsou i podrážky klíčovou součástí určování kvality páru bot. Je to základna boty, která tlumí nárazy při chůzi a kde dochází k největšímu poškození. 

V zásadě může být podrážka boty kožená nebo gumová. Kůže bude perfektní pro každodenní použití, zatímco guma bude dobře fungovat pro speciální úkoly.

Dobrý podpatek

Podpatek by měl být pevný, aby zajistil pohodlí a bezpečnost. Může být vyroben ze dřeva nebo korku a poté připevněn k botě lepidlem nebo stehy. Špatná fixace může způsobit ztrátu rovnováhy a dramatický pád, modřiny nebo vážnější onemocnění. 

Abyste se tomu vyhnuli, určitě se na chvíli projděte v botách, které vám ukradly srdce. Bez ohledu na to, zda si ho vyrobíte na podlaze v dílně nebo na koberci doma, za žádných okolností se nesmíte houpat a paty by se vám neměly hýbat. 

Dobře vyrobený podpatek by měl být rovný a rovný a mezi ním a zbytkem boty by neměly být žádné mezery.

Slušná vložka

Stélka uvnitř boty by měla být vyrobena z prodyšného měkkého materiálu, který vás udrží v pohodlí i na nohou po celý den. Za pozornost také stojí konečná úprava stélky. Pokud si všimnete hrubých hran a nevzhledného povrchu, má smysl poohlédnout se po jiném páru.

Dobré zpracování

Ujistěte se, že boty, které si vyberete, byly správně vyrobeny. Z tohoto důvodu volte šité modely. Pokud na první pohled vidíte, že se švy rozcházejí nebo jsou křivé a nedbalé, vzdejte se tohoto modelu. 

Dobře vyrobená bota se vyznačuje rovnými, rovnoměrnými švy z odolné, pevné nitě. Pokud z nějakého důvodu preferujete lepené, zkontrolujte si před nákupem, zda se boty nikde nerozpadají.

Kde koupit slušné boty?

Když si uděláte čas na zhodnocení designu své boty, můžete si být jisti, že dostanete kvalitu, kterou hledáte. Slušné boty stojí za každou investici. Nejen, že vám budou sloužit dlouhá léta, ale za předpokladu, že se o ně budete správně starat, potěší i svým dokonalým vzhledem. 

Přemýšlíte, kde koupit slušnou obuv? V obchodě Boty na boty spolupracujeme se skupinou důvěryhodných výrobců, pro které je prioritou dobrá kvalita.