Hrají: plesové boty pro něj


Ples se rychle blíží. Oblek je vybrán, polonéza nacvičená na maximum, květiny pro druhou polovinu objednané a vy stále přemýšlíte, jaké boty si v tento výjimečný den vzít? Přestože se v případě maturantů tento úkol nezdá příliš složitý, mohou se objevit určité pochybnosti. Rádi je vyřešíme!

Jaké boty se hodí k plesovému kostýmu?

Oblek je elegantní outfit, který vypadá skvěle jen s některými modely pánských bot. Přestože k tomu byly společenské boty jako stvořené, nemusíte se omezovat pouze na ně.

Připravili jsme osvědčená řešení jak pro fanoušky klasiky, tak pro extravagantnější řešení. Díky tomu začne srdce vašeho partnera bít rychleji a vy získáte sebevědomí a stanete se králem plesového parketu.

Stačí dodržet pár pravidel a snadno vytvoříte geniální Koukni se pro maturitní ples Zajímavý? Začněme!

Obuv boty ve vašem stylu

Ples je bezesporu příležitostí k náročnému společenskému oděvu. Nic nebude fungovat lépe než nadčasový oblek, který skvěle doplní společenské kožené boty.

Pokud vám záleží na klasickém efektu, zvolte elegantní boty bez jakýchkoliv speciálních doplňků. Nejlépe budou fungovat boty bez neobvyklých přezek, kontrastních švů nebo nápadných ozdob.

Na druhou stranu, dospívání je skvělý čas na hraní si s módou. Pokud ráda ohromujete extravagantním vzhledem, vsaďte na méně klasická řešení a vybírejte boty, ve kterých budete vyčnívat z davu.

Máte z takového řešení obavy? Barevné ponožky s vtipným vzorem budou skvělým kompromisem mezi klasikou a teenagerovskými výstřelky. Zkombinujte je s dokonale ušitým oblekem a nadčasovými pantoflemi, které vám poslouží i pro další formální příležitosti.

(Ne)obtížný výběr nosních vycpávek

Zvláštní pozornost věnujte také špičkám společenských bot. Přestože jsme v módě zažili již mnoho různých řešení, nejelegantnější jsou klasické kulaté prsty.

V žádném případě nevybírejte boty s hranatou špičkou, které vám opticky zkrátí nohy a budete vypadat, jako byste se zastavili v čase. Špičaté špičky v pánské společenské obuvi také nebudou vypadat moc dobře.

Jak je vidět, vybrat si špičky do plesových bot není tak těžké, jak by se zpočátku mohlo zdát.

Barva plesových bot

Zajímá vás, jaká barva společenských bot se bude na ples nejlépe hodit? V pánské módě platí nepsané pravidlo, že čím formálnější příležitost, tím tlumenější styling. Barvy bot volte, které se s oblekem doplňují a nevytvářejí zbytečný kontrast.

K černému obleku se nejlépe hodí černé boty. Podél těla tak získáte svislou linii, která jej opticky zeštíhlí a vy budete vypadat opravdu elegantně.

Boty a oblek však nemusí mít vždy stejný odstín. Pokud plánujete nosit šedý oblek, skvělým řešením bude kombinace s hnědými doplňky. Teplý odstín hnědé rozbije chlad šedé, takže budete vypadat extrémně módně. Pokud se vám nelíbí hnědá, můžete se úspěšně rozhodnout pro černé společenské boty. 

Někteří absolventi středních škol se rozhodnou nosit bílý oblek. Pokud nechcete působit komicky, kombinujte s hnědými doplňky. Tato možnost bude dokonale ladit jak se sněhově bílou, tak s teplejším odstínem ecru.

Bez ohledu na barvu vašich bot se ujistěte, že pásek na kalhotách má podobný odstín. Tímto způsobem získáte konzistentní efekt a budete vypadat upraveně.

Co místo bot?

Vyhněte se nošení sportovních bot k plesovému obleku. Vaše druhá polovina by mohla být zklamaná a vypadali byste nedbale. Pokud si přesto chcete ponechat své oblíbené neformální stylu, klasické boty můžete úspěšně nahradit koženými mokasíny. 

Pamatujte však, že si k nim nenoste ponožky nebo nevolte výrazně střižený model, který bude zpod boty neviditelný. Také se ujistěte, že kalhoty končí těsně nad kotníkem. Tímto způsobem zeštíhlíte nohy a nebudete vypadat ohromující.

Při výběru mokasín se motýlka vzdejte a nahraďte ho úzkou kravatou. Celek tak bude působit neokoukaně, ale stále šik.

Jaké pánské plesové boty vybrat?

Nyní, když víte, na co se při nákupu plesových bot zaměřit, sestavili jsme seznam našich oblíbených modelů. V našem internetovém obchodě jistě najdete to, co hledáte.

Vínové pánské boty budou dobře fungovat v kombinaci s šedým nebo tmavě modrým oblekem. Je to dokonalý kompromis, když si váš partner plánuje vzít vínové šaty. 

Společenská obuv v klasickém tmavém odstínu hnědé je řešení, které si zamilují všichni styloví maturanti. Tyto boty zaujmou skvělým vzhledem a vynikající kvalitou. Pro maximální konzistenci je slaďte s hnědým páskem a stylovými hodinkami vinobraní.

Pánské černé boty je volské oko pro všechny fanoušky nadčasových řešení, kteří si neradi zahrávají s módou. Dokonale budou vypadat k černému obleku, bílé košili a černému motýlku.

Společenská obuv se skrytým klínem je ideální variantou pro maturantky, jejichž partnerka je podobné výšky a nechce se vzdát nošení vysokých podpatků. Skrytý klínek je prakticky neviditelný a spolu se subtilním vnějším podpatkem vám může poskytnout až o 5,5 cm větší výšku.