Hrají: boty pro společenský tanec. Zkontrolujte, čemu byste měli věnovat pozornost


Přihlásili jste se na lekce společenských tanců a jde vám to, ale výběr správných bot je pro vás trochu zatěžující? Přemýšlíte, jestli bude dobrým řešením tanec ve vašich oblíbených pohodlných botách, které nosíte každý den? Dovolte nám rozptýlit vaše pochybnosti o tanečních botách a říct vám, co hledat.

Proč se vyplatí investovat do taneční obuvi?

Své dobrodružství se společenským tancem teprve začínáte a říkáte si, proč vůbec investovat do společenských bot, když jsou vaše oblíbené tenisky, které nosíte každý den, tak pohodlné? Je to snadné! 

Gumová podrážka v kombinaci s dřevěnou parketovou podlahou může být vážnou překážkou pro velkolepé pohyby. Ostatně taková podrážka je určena pro vysokou přilnavost a funguje hlavně při sportu. 

Tenisky nebo tenisky budou nejen bránit v pohybu, ale mohou být také velmi nebezpečné pro vaše kotníky, kolena a kyčle, například při provádění rotací. Boty pro každodenní nošení jsou navíc znatelně těžší než jejich protějšky určené pro tanečníky. 

Pokud vám záleží na hladkých, neomezených krocích, určitě investujte do bot určených přímo pro tanec. Pokud vám to aktuálně rozpočet neumožňuje, můžete je dočasně vyměnit za boty s koženou podrážkou.

Jaké jsou taneční boty?

Existuje několik faktorů, které odlišují taneční obuv od každodenní obuvi. Určitě si zkontrolujte, na co si dát pozor.

#1 Materiál podrážky

Hlavním aspektem, který odlišuje taneční boty od ostatní obuvi, je podešev, díky které může tanečník či tanečnice provádět pohyby s patřičnou grácií. Obecně platí, že u taneční obuvi jsou nejoblíbenější podrážky z kůže nebo semiše. 

První z nich platí pro v argentinském tangu, zatímco druhý složí zkoušku při společenském tanci. Semiš v oblasti podrážky vám zajistí nejen správný skluz, ale také vám umožní bezpečně udržet postavu, kterou jste si vytvořili.

#2 Výška podpatku

I když umíte skvěle chodit na vysokých podpatcích, tanec v takových botách pro vás může být docela výzva. Pamatujte, že je obrovský rozdíl mezi výškou podpatku, ve kterém se každý den pohybujete, a tou, ve které tančíte. Koneckonců, mnoho kroků se dělá zpět. 

Abyste předešli pádům a bolestivým zraněním, začněte s botami na nízkém podpatku. Postupem času, jak budete získávat sebevědomí a pokrok ve studiu, se možná rozhodnete upgradovat boty na vyšší. 

Některé taneční boty mají nastavitelnou výšku podpatku. Toto řešení je perfektní pro začátečníky, kteří nechtějí utrácet majlant a raději se vyvarují zklamání. 

#3 Perfektně sedí

Kromě materiálu, ze kterého je podrážka vyrobena, a výšky podpatku je neméně důležité i dokonalé padnutí taneční obuvi. Mnoho tanečníků se domnívá, že tento faktor je ještě důležitější než v případě každodenních bot. 

Příliš malé boty mohou bránit volnému pohybu nohou. Na druhou stranu v případě příliš velkých bot snáze ztratíte rovnováhu, zakopnete a přivodíte si bolestivé zranění. 

Hledejte boty, kde se vaše prsty mohou volně pohybovat, zatímco vaše noha zůstává na svém místě. Říká se, že v případě společenského tance je bota jakýmsi prodloužením nohou!

Správný střih vám umožní ladně se pohybovat na tanečním parketu a soustředit se na hudbu a partnera, nikoli na nepohodlí ve vašich nohou.

Na co dalšího se zaměřit při nákupu obuvi na společenské tance?

Mezi botami pro společenské tance najdete uzavřené i otevřené špičky. První z nich ochrání vaše prsty před oděrkami a ranami. Na druhou stranu otevřené boty vám pomohou jasněji zdůraznit jednotlivé taneční kroky. 

Při výběru bot na společenské tance věnujte pozornost tomu, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Pokud vám záleží na maximálním přizpůsobení nohám, vsaďte na semiš. Na druhou stranu, pokud hledáte i dostatečnou prodyšnost, trefou do černého budou boty z přírodní kůže. 

Neméně důležitý je vzhled taneční obuvi. Pokud máte určitý rozpočet, který za něj můžete utratit, zvolte neutrální model, který se snadno přizpůsobí různým stylům. Pokud si však můžete dovolit více párů, rozhodněte se pro své oblíbené barvy a motivy.

Dobrý pár bot je základ!

Dobrý pár bot je základním atributem každého tanečníka, který vám umožní budovat sebevědomí každým krokem. Pokud se chcete na parketu cítit co nejpohodlněji, určitě se řiďte našimi radami, které jsme probrali v tomto návodu. Jsme si jisti, že uvedené tipy vám pomohou učinit správné rozhodnutí! 

PS Nezapomeňte se řádně starat o své společenské boty. Díky tomu budete mít jistotu, že vám vaše boty budou sloužit dlouhá léta a budete v nich pokaždé vypadat úchvatně.