Dětské boty na zimu. Zjistěte odpovědi na často kladené otázky


Nákup dětské obuvi vyvolává v mysli každého rodiče mnoho otázek. U zimních bot se věc ještě zkomplikuje. Naštěstí víme, jak udržet nohy vašeho dítěte v teple a suchu. Shromáždili jsme odpovědi na nejčastější dotazy ohledně dětských zimních bot.

Jak chránit nohy dítěte při zimních procházkách?

Nic nezkazí zimní radovánky tak účinně jako mokré, studené nohy! Než přijde mráz, ujistěte se, že má vaše dítě pár pohodlných, teplých a odolných sněhulí. Právě ony poskytnou nohám vašeho dítěte maximální ochranu při zimních procházkách a jiných outdoorových aktivitách. 

Přemýšlíte, zda zvolit na zimu boty o číslo větší? Nebo možná nevíte, co přesně hledat při jejich nákupu? Shromáždili jsme odpovědi na často kladené otázky, které vám pomohou se správným výběrem. Začněme!

Musí být dětské zimní boty voděodolné?

Voděodolnost je nesmírně důležitým aspektem, který by měl být charakteristický pro každou zimní dětskou obuv. Utěsnění švů a použití speciální vodotěsné membrány zajistí dostatečnou izolaci proti pronikání sněhu, vody a vlhkosti. 

Díky tomu zůstanou nohy vašeho dítěte v teple a suchu a dlouhé hodiny aktivního hraní venku nepřispějí k nachlazení.

Jaký materiál vybrat dětské boty na zimu?

Při výběru zimních bot pro dítě byste neměli dělat kompromisy. Jde přece o pohodu, správný vývoj a zdraví vašeho dítěte! Vybírejte modely z odolných nepromokavých materiálů, které přežijí i extrémní brodění sněhem a zabrání promoknutí vašich ponožek. 

Materiál, ze kterého jsou dětské zimní boty vyrobeny, by měl být dostatečně pružný, aby podporoval správné držení těla a správný vývoj svalů a přitom neomezoval pohyb prstů. Jako svršek skvěle poslouží kvalitní přírodní kůže, která se snadno udržuje a je velmi odolná. Jako výplň boty se zase vyplatí zvolit prodyšnou vlnu, která je přirozeným izolantem.

Jaká by měla být podrážka dětských zimních bot?

Mnoho odborníků doporučuje, aby podrážky dětských bot byly co nejpružnější. Zatímco u tenkých bot pro teplejší měsíce je to možné, v zimě je potřeba větší ochrana proti chladné zemi. Díky tomu výrobci dětské obuvi používají silnější vnější podrážky, které jsou navíc podpořeny hřejivou podšívkou. To má za následek menší flexibilitu. Pamatujte však, že méně za žádných okolností neznamená nulu. Boty by měly být stále pokud možno pružné. 

Podrážka dětských zimních bot by navíc měla být protiskluzová. Zledovatělé chodníky jsou téměř 100% zárukou pádu a rozbitých kolen. Tomu se můžete vyhnout, pokud zvolíte boty s gumovou, protiskluzovou podrážkou, která vašemu batoleti poskytne lepší trakci k zemi a větší stabilitu při chůzi. Podešev by navíc měla být odolná proti oděru a vniknutí vody.

Mohou být zimní boty příliš velké?

Mnoho rodičů se rozhoduje pořídit příliš velké boty s tím, že dítěti déle vydrží. To je jedna z nejčastějších chyb, které byste se měli rozhodně vyvarovat! Dětské zimní boty by v žádném případě neměly být o číslo příliš velké. V opačném případě se připravte na výlety, bolestivé pády a dokonce i na abnormální vývoj nohou vašeho miminka.

Nechoďte však do extrémů a volte boty příliš malé. Výsledný tlak může narušit krevní oběh a způsobit nejen bolest a nepohodlí, ale také mrazení nohou.

Je třeba si uvědomit, že prsty by měly mít dostatek prostoru. Přestože je důležitý po celý rok, v zimě je třeba mu věnovat zvláštní pozornost. Silné punčochové kalhoty nošené pod ponožkami jistě zaberou o něco více místa. Z tohoto důvodu se při zkoušení bot ujistěte, že vaše dítě nosí ponožky, které bude nosit v zimě. Vyhnete se tak nákupu příliš těsné obuvi a vaše batole si bude moci volně hrát na čerstvém vzduchu.

Jak vybrat velikost zimních bot pro dítě?

Při výběru velikosti zimních bot pro vaše dítě dbejte na dostatečný prostor jak ve špičce, tak v patě. Vše, co musíte udělat, je jemně zatlačit palcem na přední část svršku. Poté posuňte malíček na zadní část boty, abyste zajistili, že pata při chůzi nevyklouzává z boty. Vidíte, jak je to snadné?

Jak vysoké by měly být dětské zimní boty?

Zajímá vás, jak vysoké by měly být svršky dětských sněhulí? Nejrozumnější volbou budou modely přesahující nad okraj kalhot, které zabrání vnikání sněhu dovnitř boty. 

Při výběru bot s vyšším svrškem věnujte zvláštní pozornost zapínání. Pro děti jsou nejlepší boty na šněrování nebo na suchý zip. Takové spojovací prvky nejen usnadní proces nazouvání obuvi, ale také pomohou přizpůsobit je specifičnosti nohy vašeho dítěte a zajistí maximální pohodlí při používání.

Kde koupit dětské zimní boty?

Ptáte se, kde koupit dětské zimní boty, které budou splňovat všechny diskutované podmínky? Odpověď je jednoduchá – v internetovém obchodě KeeShoes najdete široký výběr sněhulí, botiček a zimních bot pro děti. Úspěšné nakupování!