Boty pro formální příležitosti pro ni i pro něj


Máte před sebou důležitou obchodní schůzku? Chystáte se do divadla nebo na výtvarnou vernisáž? Chystáte se na pracovní pohovor nebo odbornou zkoušku? Bez ohledu na to, jaké formální události se zúčastníte, vyplatí se vybrat si oblečení pro tuto příležitost. Při hledání dokonalého outfitu pro tuto příležitost dbejte na to, aby vaše boty byly stejně elegantní. Inspirujte se těmi nejmódnějšími modely pro ni i pro něj.

Formální příležitosti vyžadují formální dress code

Ať už máte v práci naplánovanou důležitou prezentaci, promoci nebo uměleckou vernisáž, formální příležitosti prostě vyžadují formální dress code. Pomačkaná trička, volné džíny a vybledlé mikiny je lepší nechat v šatníku a obléct si něco, co na ostatní udělá pozitivní dojem, což vám dodá obrovskou dávku sebevědomí.

Nejviditelnější volbou pro muže jsou nadčasové obleky nebo elegantní kalhoty a úhledně vyžehlené košile. Ženy mají naopak mnohem širší prostor k předvádění. Kromě klasických šatů různých střihů si mohou vybrat mezi společenskými overaly, obleky, kostýmky i dámskými obleky.

Žádné elegantní oblečení však nebude vypadat příliš dobře v kombinaci s nevhodnou obuví. I když je v módě porušování pravidel často skvělým nápadem vytvořit nenápadné stylizace, při formálních příležitostech je lepší se jimi řídit.

Těmto chybám se raději vyvarujte!

Abychom vám úkol co nejvíce usnadnili, shromáždili jsme nejčastější chyby na jednom místě. Pokud chcete zanechat dobrý dojem, raději se jim vyhněte.

#1 Příliš krátké ponožky

Pokud nosíte společenské boty, v žádném případě nenoste krátké ponožky, které by narušily harmonii vašeho stylingu, odhalující kůži mezi oblekovými kalhotami a elegantními botami.

#2 Špatný stav bot

I ten nejlépe zvolený formální styl okamžitě přestane působit slavnostně, když vás začne padat do oka špatný stav vašich bot. Bez ohledu na to, zda jde o zaschlé bláto, více či méně viditelné praskliny nebo opotřebovaný podpatek – říkáme pevné „ne“!

#3 Ne formální obuv

Stejně nepříznivě budou vypadat boty v dobrém stavu, které nejsou náležitě přizpůsobeny okolnostem. Vzdejte se všech druhů sportovních bot, stejně jako pánských sandálů nebo jiné každodenní obuvi. Níže najdete ty nejlepší modely pro ni i pro něj, které vás budou inspirovat k vytvoření fenomenálního stylingu ve formálním stylu.

Elegantní boty pro ni

Chcete-li dokončit elegantní outfit pro slavnostní příležitost, vyberte si okouzlující boty. Vsaďte na klasický minimalismus nebo vybírejte mezi saténovými materiály, třpytivými krystaly a roztomilými mašličkami, díky kterým bude vaše stylizace skutečně jedinečná. 

Pamatujte, že skvělý vzhled může jít ruku v ruce s ničím nerušeným pohodlím. Kromě klasických, nebetyčných podpatků si můžete vybrat z pohodlnějších sloupků nebo klínků. Výbornou variantou pro dámy, které kladou pohodlí na první místo, budou také boty s plochou podrážkou. Abyste ve zvláštní den nevypadali příliš každý den, vsaďte na kvalitní materiály a nápadné dekorace. Pozor však na křiklavé barvy a přebytečné detaily, které nemusí působit příliš slavnostně. 

Pokud chcete opticky prodloužit nohy a zeštíhlit postavu, vytvořte si svislou linii ve spodní části těla. Ptáte se, jak na to? Je to snadné! Stačí jen sladit barvu bot se spodní částí outfitu. Bílé kalhoty budou dokonale ladit s bílými vysokými podpatky a černé punčocháče s černými lodičkami. Boty v odstínu podobném tónu vaší pleti budou perfektní i pro otevřené nohy. WOW efekt zaručen!

Elegantní boty pro něj

Každý stylový gentleman by měl vědět, že speciální příležitosti vyžadují speciální obuv. Vzdejte se modelů, které nosíte každý den, a vyberte si elegantní boty ve vašem stylu. I když je výběr pánských společenských bot o něco užší než v případě dámských bot, i tak je z čeho vybírat. Nejlepším a zároveň nadčasovým řešením budou tradiční šněrovací boty. 

Pozor na slip-on mokasíny, které v kombinaci s oblekem mohou vypadat jako středoškolský maturant. Noste je s elegantními kalhotami končícími těsně nad kotníkem. Vyvarujte se barevných detailů a pestrých řasení. Vydrž základnítato řešení. Tímto způsobem vytvoříte elegantní konečný výsledek.

Inspirujte se hotovými řešeními

Nyní, když víte, na co si dát pozor a čeho se při výběru bot na formální události vyvarovat, sesbírali jsme pro vás hrstku hotových řešení. Nechte se inspirovat k vytvoření brilantního stylingu ve formálním stylu.

Návrhy pro ni:

- černé lodičky se stříbrným zdobením

- černé, lakované lodičky na vysokém podpatku

- elegantní, béžové lodičky na sloupku

- světle béžové balerínky z přírodní kůže

Doporučení pro něj:

- hnědé pánské boty

- pánské černé boty

- tmavě modré boty s hnědými detaily

- hnědé kožené boty

Vyzařujte sebedůvěru během důležitých událostí

Jsme si jisti, že naše rady vám dodaly obrovské sebevědomí. Vyzařujte ji při důležitých událostech, sbírejte spoustu komplimentů a užívejte si dokonalý vzhled, který jde ruku v ruce s ničím nerušeným pohodlím.