Boty na vyhlídky - jaké boty vzít na výlet


Jedete na dovolenou? Plánujete výlet? Přemýšlíte, jaké boty si sbalit do kufru, abyste si zajistili pohodlnou cestu a aby vám zranění chodidel nezhatila plán prohlídky? V článku najdete cenné tipy na co nejpohodlnější a nejpohodlnější obutí. Podívejte se, jaké vyhlídkové boty si vzít na výlet!

Sbalit cestovní kufr je často opravdová výzva. Zvláště pokud je kufr malý a povětrnostní podmínky v cílové destinaci jsou nejisté. Největším problémem bývá výběr správné obuvi. Je přece jen na něm, zda se vám dovolená vydaří, nebo ji strávíte v hotelu ošetřováním odřených pat a bolavých kuřích ok. Jaké vyhlídkové boty zvolit, abyste se těmto problémům vyhnuli?

Vyhlídkové boty - přizpůsobte je terénu a počasí

Při plánování cesty na konkrétní místo víceméně znáte podmínky, které můžete očekávat. A přestože počasí umí být nevyzpytatelné a rádo si hraje, směr cesty a plán cesty vám většinou umožní zjistit, jaké vyhlídkové boty je vhodné sbalit do kufru.

Klíčové věci, které musíte vzít v úvahu, jsou výše zmíněné počasí, topografie a aktivity. proč je to tak důležité? Odpověď je velmi jednoduchá – jiné boty poslouží při poznávání města a památek a jiné, když plánujete mnohakilometrové túry po horských stezkách.
Spousta lidí podceňuje problematiku obouvání, což má za následek buď různé neduhy a bolesti nohou, nebo nutnost vzdát se aktivit, které vyžadují specifický typ obuvi.

Plánujete aktivní dovolenou? Podívejte se, jaké boty vybrat

Volný čas v přírodě spojený s vybraným druhem aktivity je stále populárnější. V posledních sezónách zaznamenáváme zvýšený zájem o obuv, která zaručuje pohodlný a hlavně bezpečný výlet v aktivním stylu.

Pokud se během cesty chystáte na vyjížďky na kole nebo túry po nepříliš náročném terénu, budou tou nejlepší volbou speciální trekové boty nebo tradiční nízké sportovní boty. Před nákupem si určitě dejte pozor na materiál, ze kterého jsou boty vyrobeny, a na typ podrážky. V případě trekových bot velmi dobře funguje přírodní kůže, která se snadno přizpůsobí tvaru vašeho chodidla. Obuv z přírodní kůže má navíc velmi dobrou cirkulaci vzduchu – noha se nepotí, díky čemuž se vyhnete nepříjemným pachům a zabráníte množení bakterií.

Nebo jsou možná vaším cílem hory a dlouhé túry po náročných stezkách. V této situaci jsou nutné speciální trekové boty, které se vyznačují vyšším svrškem. Jeho účelem je zpevnit kotník, stabilizovat chodidlo a chránit ho před nešťastným vyvrtnutím nebo vyvrtnutím.

Při plánování aktivní dovolené určitě berte ohled na způsob prohlídky. Stojí za zmínku, že správná obuv na vyhlídky je především zárukou bezpečnosti, proto se snažte vybrat model osvědčeného výrobce, který obstojí i při chůzi v těžkém a náročném terénu.

Jaké boty vybrat na poznávání města?

Několikadenní nebo víkendový výlet, jehož účelem je intenzivní poznávání měst a jejich zajímavostí, tzv City break je typ výletu, který v posledních letech láme rekordy v zájmu. K návštěvě vybraného města nepotřebujete dlouhou dovolenou, ale musíte se připravit na rychlé tempo a mnoho hodin v nohách.

Při návštěvě města se skvěle hodí sportovní obuv. Měly by být maximálně pohodlné a univerzální, aby se daly nosit i na večeři nebo do kavárny. Při návštěvě měst doporučujeme pohodlné tenisky, tenisky nebo polobotky. Jaký typ si nakonec vyberete, závisí na itineráři, vezměte tedy v úvahu všechny okolnosti a situace, které mohou vyžadovat konkrétní obuv.

Dovolená v teplých zemích – jaké boty si vzít?

Při plánování cesty do exotických zemí s vysokými teplotami většinou žabky a sandály skončí ve vašem kufru. Taková volba má samozřejmě své opodstatnění, zvláště pokud je vaším cílem lenošivý odpočinek spojený s opalováním. Navíc, i když žabky nejsou příliš vhodnou obuví na prohlídky, jsou nenahraditelné při každodenním pohybu po hotelovém komplexu i na oblázkových plážích.

Budete v teplých krajích potřebovat zakryté boty? Určitě stojí za zvážení vzít si alespoň jeden pár, například lehké sportovní boty, které se při návštěvě přímořského letoviska osvědčí. Chůze po městě v pohodlných botách je mnohem pohodlnější než v žabkách nebo sandálech.

Radíme, abyste si vyhlídkovou obuv vybírali s rozmyslem a pečlivě zvážili, jaké boty se v dané situaci hodí. Elegantní vysoké podpatky, ač mega-ženské a sexy, nebudou fungovat při několikahodinovém lezení v horských oblastech nebo při aktivní prohlídce města.