Boty na učení chůze


Malé nožičky cestují po světě a poznávají to prostřednictvím dotyků. Je to nesmírně důležitá smyslová zkušenost a dává dítěti spoustu zábavy.

Řada substrátů je pro batole smyslným stimulátorem a je zdrojem mnoha důležitých informací o životním prostředí. Dochází však k okamžiku, kdy je dítě připraveno cestovat po světě samo v reálné obuvi. Zde je průvodce, jaké první boty si vybrat?

První boty dítěte

Při výběru obuvi pro učení chůze stojí za to věnovat pozornost mnoha otázkám, jako je měkkost podešve, správně profilovaná stélka, materiál použitý při výrobě, váha boty a to, zda do ní noha zapadá správným způsobem.

První boty jsou pro dítě novou zkušeností. Učí se je pouze používat a krotí skutečnost nového způsobu pohybu. Proto nemohou být příliš tuhá, těžká a trapná pro chodidlo, protože to ovlivní upevnění nesprávných vzorů chůze.

Jaké boty pro dítě?

Při přípravě na nákup bychom měli zkontrolovat délku nohy dítěte, protože to je klíčová informace při výběru správné velikosti. Příliš těsná obuv způsobí odření a kroutí prstů na nohou, zatímco příliš volná obuv naruší chůzi a znemožní efektivní pohyb.

První boty pro kojence musí také zajistit správnou cirkulaci vzduchu - prodyšná membrána nebo jemná, měkká kůže zaručí hygienický pohyb bez přehřátí malých chodidel. Za pozornost stojí vnitřní izolační materiál používaný v zimních botách. Nemělo by to být umělé a potící se. Vlna funguje nejlépe, pokud na ni dítě není alergické.

Co byste měli vzít v úvahu při nákupu vycházkové obuvi?

Suchý zip nebo tkaničky? První vycházková obuv je pro děti a rodiče opravdovou výzvou, takže musíte věnovat pozornost každému detailu, aby vaše volba uspokojila vaše batole během turistických výletů.

Při rozhodování o tkaničkách pamatujte na to, že batolata rádi tahají za všechny šňůry, přívěsky a nitě - je tedy vysoká pravděpodobnost, že tkaničky zůstanou bez šance a my budeme zodpovědní za jejich několikanásobné vázání. To, co odlišuje první šněrovací vycházkové boty, je přesné uchycení boty k noze - za předpokladu, že obratně a přesně utáhneme tkaničky po celé délce, nejen ve výšce kotníku.

Zapínání na suchý zip pro ročního dítěte je pro rodiče rozhodně pohodlným řešením, neovlivňuje kvalitu obuvi a neohrožuje správný způsob chůze dítěte. Nezapomeňte však připevnit s velkou přesností.

Vysoká kvalita a zpracování

Při výběru první obuvi nestačí jejich vizuální kvality, i když jsou důležité z estetického hlediska. Podešev se musí ohýbat 1/3 své délky a pata by měla těsně přiléhat k patě, ale je důležité, aby nezpůsobovala oděrky a neomezovala pohyb. Ujistěte se tedy, že to není příliš tuhé.

Vyhněte se jednou často nakupované ortopedické obuvi. V dnešní době se používají pouze jako poslední možnost po předchozí konzultaci s odborným lékařem. Rehabilitace nohy a péče o její správný vývoj neznamená imobilizaci. Svoboda pohybu je zásadní.

Kdysi se věřilo, že čím vyšší je svršek, tím zdravější a stabilnější je dětská chůze. Ukazuje se však, že je to úplně jiné. Obuv pro učení chůze by měla být pro malé chodidla „nepostřehnutelná“, proto je nejvhodnějším řešením svršek před kotníkem. Pokud se chceme v zimě chránit před silným mrazem, ujistěte se, že první dětské boty mají velmi pružný svršek, který nezpůsobí účinek nohy v sádře.

Zdravý vývoj nohou dítěte

Prsty, stisknuté a zúžené ve svých pohybech, nebudou správně spolupracovat při provádění prvních kroků, provádění složitých postav a udržování rovnováhy. Při zkoušce prvních vycházkových bot s dítětem se ujistěte, že nos není úzký, natož špičatý. Zaoblený tvar je nejoptimálnější a nejpohodlnější. Věnujme tomu pozornost zejména při nákupu prvních sandálů pro dítě. Příliš úzký vpředu může způsobit, že palec na noze vyčnívá a třídí kůži.

Vycházková obuv - čeho se vyvarovat?

Staráme se o malé nohy a chceme, aby se vyvíjely co nejlépe. Koneckonců, mají obrovský dopad na celé naše držení těla a zdravý způsob pohybu a udržování rovnováhy. Čemu se rozhodně vyhnout při nákupu dětské obuvi na učení chůze?

Takzvaní „neletální“ - na obrázcích vypadají krásně, ale jak název napovídá, na boty se nekvalifikují a nepomohou vám udělat první kroky. Pantofle - vzdejme se jich. Ještě není jejich čas. Stejný případ je, když si chceme koupit pantofle pro učení chůze - v tomto případě také pantofle ze seznamu překřížíme. V domácím prostředí se bosá noha cítí nejlépe. Pokud však máme chladnou podlahu nebo potřebujeme obuv do školky, rozhodněme se pro správně vybavené, stabilní a vyztužené pantofle na patě, ve kterých se noha nebude kroutit.

Použité nebo nové?

Kromě výjimečných situací, kdy nám někdo vrátí nebo prodá nenosené dětské vycházkové boty (a jsme si jisti, že jsou ve skříni skutečně zaprášené a nikdo je nepoužíval), nekupujte použité boty. Každá noha je jiná a funguje jedinečným způsobem a zanechává hmatatelné stopy používání.

Tvar chodidla a dětské obuvi

Při výběru obuvi pro učení chůze berme v úvahu jednotlivé aspekty anatomie, tj. Výšku nártu, šířku a délku chodidla. Ne každé batole bude mít stejný střih. Proto stojí za to změřit několik různých variant, aby bylo možné porovnat svobodu pohybu dítěte a to, jak málo nohou se do bot vejde. Pak si budeme jisti, že jsme zvolili správné řešení, a dítě zahájí dobrodružství chůze nejen dobrým stylem, ale také zdravým a stabilním.