Boty na naučení se chodit


Malé nohy cestují po světě a poznávají je dotykem. Je to nesmírně důležitý smyslový zážitek a přináší dítěti spoustu zábavy.

Různé substráty jsou smyslným stimulátorem pro batole a jsou zdrojem mnoha důležitých informací o životním prostředí. Přichází však chvíle, kdy je dítě připraveno cestovat po světě samo ve skutečné obuvi. Zde je návod, jaké první boty si vybrat?

První dětské boty

Při výběru obuvi pro výuku chůze stojí za to věnovat pozornost mnoha otázkám, jako je měkkost podešve, správně profilovaná stélka, materiál použitý při výrobě, stejně jako hmotnost boty a zda se do ní noha vejde správným způsobem.

První boty jsou pro dítě novou zkušeností. Učí se je pouze používat a krotí skutečnost nového způsobu pohybu. Nemohou být proto na chodidlo příliš tuhé, těžké a trapné, protože to ovlivní upevnění nesprávných vzorců chůze.

Jaké boty pro dítě?

Když se chystáme na nákup, měli bychom zkontrolovat délku dětské nožky, protože to je klíčová informace při výběru správné velikosti. Příliš těsná bota způsobí oděrky a zvlnění prstů na nohou, zatímco příliš volná obuv zkreslí vaši chůzi a zabrání vám v efektivním pohybu.

První dětské boty musí také zajistit správnou cirkulaci vzduchu - prodyšná membrána nebo jemná, měkká kůže zaručí hygienický pohyb bez přehřívání malých nohou. Stojí za to věnovat pozornost vnitřnímu izolačnímu materiálu používanému v zimních botách. Nemělo by to být umělé a potit se. Vlna funguje nejlépe, pokud na ni dítě není alergické.

Na co si dát pozor při nákupu vycházkové obuvi?

Suchý zip nebo tkaničky? První vycházkové boty jsou pro děti a rodiče skutečnou výzvou, takže je třeba věnovat pozornost každému detailu, aby naše volba uspokojila batole během pěších výletů.

Při rozhodování o tkaničkách si pamatujte, že batolata ráda tahají za všechny nitky, přívěsky a nitě - je tedy velká pravděpodobnost, že tkaničky zůstanou bez šance a my budeme zodpovědní za jejich několikanásobné zavazování. Šněrovací první vycházkové boty odlišuje přesné uchycení boty k noze - za předpokladu, že obratně a přesně utáhneme tkaničky po celé délce, a to nejen ve výši kotníku.

Boty zapínané na suchý zip pro ročníka jsou pro rodiče rozhodně pohodlným řešením, neovlivňují kvalitu obuvi a neohrožují správný způsob chůze dítěte. Nezapomeňte však připevnit s velkou přesností.

Vysoká kvalita a zpracování

Při výběru prvních bot jejich vizuální kvality nestačí, přestože jsou důležité z estetického hlediska. Podrážka se musí ohnout o 1/3 své délky a počítadlo paty by mělo těsně přiléhat k patě, ale je důležité, aby nezpůsobovala oděrky a neomezovala pohyb. Pojďme se tedy ujistit, že není příliš tuhý.

Vyhněte se kdysi často nakupované ortopedické obuvi. V dnešní době jsou využívány pouze jako poslední možnost po předchozí konzultaci s odborným lékařem. Rehabilitace nohy a péče o její správný vývoj není synonymem imobilizace. Volný pohyb je zásadní.

Kdysi se věřilo, že čím vyšší je svršek, tím je chůze dítěte zdravější a stabilnější. Ukazuje se však, že je to úplně jiné. Boty pro učení se chůzi by měly být „nepostřehnutelné“ pro malé chodidla, takže svršek před kotníkem je nejvhodnějším řešením. Pokud se chceme v zimě chránit před silným mrazem, dbejme na to, aby první dětské boty měly velmi pružný svršek, který nezpůsobí efekt nohy v sádře.

Zdravý vývoj dětských nohou

Při stlačení a sevření pohybů nebudou prsty správně spolupracovat při provádění prvních kroků, provádění složitých figur a udržování rovnováhy. Při zkoušení prvních vycházkových bot s dítětem se ujistěte, že nosy nejsou úzké, natož špičaté. Zaoblený tvar je nejoptimálnější a nejpohodlnější. Věnujme tomu pozornost zejména při nákupu prvních sandálů pro dítě. Příliš úzké vpředu může způsobit vystrčení palce na noze a odření kůže.

Vycházková obuv - čemu se vyhnout?

Při péči o malé nohy chceme, aby se vyvíjely co nejlépe. Koneckonců, mají obrovský dopad na celé naše držení těla a zdravý způsob pohybu a také udržování rovnováhy. Čeho se rozhodně vyvarovat při nákupu dětské obuvi na naučení se chodit?

Takzvaní „neletalové“-na obrázcích vypadají krásně, ale jak název napovídá, nekvalifikují se do bot a nepomohou vám udělat vaše první kroky. Pantofle - vzdejme to. Toto ještě není jejich čas. Případ je stejný, když si chceme koupit pantofle na naučení se chodit - v tomto případě také překřížíme pantofle ze seznamu. V domácím prostředí se bosá noha cítí nejlépe. Pokud však máme chladné podlahy nebo potřebujeme obuv do školky, rozhodněme se pro správně vybavené, stabilní, vyztužené pantofle na patě, ve kterých se noha nebude kroutit.

Použité nebo nové?

Kromě výjimečných situací, kdy nám někdo vrátí nebo prodá nenošené dětské vycházkové boty (a jsme si jisti, že jsou ve skříni skutečně zaprášené a nikdo je nepoužil), nekupujte použité boty. Každá noha je jiná a funguje jedinečným způsobem a zanechává hmatatelné stopy používání.

Tvar chodidla a dětské obuvi

Při výběru obuvi pro výuku chůze berme v úvahu jednotlivé aspekty v anatomii, tj. Výšku nártu, šířku a délku chodidla. Stejný střih nebude dobrý pro každé batole. Vyplatí se proto změřit několik různých variant a porovnat volnost pohybu dítěte a to, jak se malé nožičky vejdou do obuvi. Pak budeme mít jistotu, že jsme vybrali správné řešení, a dítě začne dobrodružství s chůzí nejen v dobrém stylu, ale také zdravé a stabilní.