Aktivní v zimě! Vybíráme boty na běhání do sněhu


Milujete běhání venku? Nedovolte, aby vám zima a sníh bránily v aktivním trávení času! Abyste se vyhnuli nachlazení, určitě investujte do termoprádla... a kvalitních běžeckých bot. Připravili jsme pro vás pár tipů, které vám pomohou se správným výběrem a výběrem perfektních běžeckých bot na zimu.

Nenechte se zastavit sněhem!

držíte dietu? Chcete si zlepšit kondici? Připravujete se na maraton? Ať už je vaše motivace jakákoli, nenechte si nízké teploty a doprovodný sníh a mráz překazit vaše plány.

Abyste se vyhnuli nachlazení, které vás drží uvnitř, je dobré se připravit na zimní outdoorové aktivity. Investujte do kvalitního termoprádla. Vyžaduje se také správně padnoucí obuv. Ptáte se, jak je vybrat? Jste na správném místě! Začněme!

Na co si dát pozor při nákupu běžeckých bot?

Při nákupu zimní běžecké obuvi se vyplatí zvážit několik aspektů, abyste neztratili motivaci po prvním tréninku.

Pozor si dejte zejména na voděodolnost, která vám pomůže vyhnout se nachlazení. Stejně důležité je poskytnout kotníkům oporu, která zabrání nešťastným zraněním. Pro vaši bezpečnost dbejte na přilnavost k zemi a ... vzhled vašich bot. Nezapomínejte také na správně padnoucí velikost, nebudete si tak stěžovat na nepohodlí a kuří oka. 

Všechny tyto funkce jsme probrali v našem průvodci, abychom vám co nejvíce usnadnili výběr perfektní zimní běžecké obuvi.

Vodotěsné, aby se zabránilo nachlazení

Sníh, déšť, bláto a břečka jsou neodmyslitelnými atributy každé zimy. Sportování v takových podmínkách ve špatně padnoucí obuvi může způsobit mokré nohy, což je krátká cesta k nachlazení. Pokud chcete, aby vás nemoc neodradila od zimních aktivit, určitě volte nepromokavé boty. 

Jsou nejlepší na zimní běhání boty s voděodolnou membránou Gore-Tex. Díky specifické struktuře tohoto porézního materiálu se voda nedostane dovnitř boty a vodní pára snadno pronikne ven. Je to také skvělé řešení pro běžce, kterým v nepříznivých povětrnostních podmínkách mrznou nohy.

 

Podpora kotníku pro prevenci zranění

Vlhkost, mráz a led způsobují, že půda je v zimě velmi kluzká. Při běhu stačí jeden špatný krok a můžete se zranit. Pokud nechcete skončit v dlouhé frontě na pohotovost v nemocnici, určitě dejte svým kotníkům potřebnou oporu. 

Rozhodněte se pro boty s vysokým svrškem a vyztužením kolem kotníků. Díky tomu, i když uklouznete, je větší pravděpodobnost, že si neublížíte.

Přilnavost k zemi pro zajištění bezpečnosti

Kromě podpory kotníku v zimě je nutné zajistit správnou přilnavost k zemi. Pro maximální trakci určitě volte obuv s hlubokým dezénem. Poznáte to podle viditelných rýh a prohlubní na hrubé podrážce. 

Čepy by měly být dostatečně velké, aby vás udržely v bezpečí a vzpřímené bez ohledu na podmínky na trase. Vyplatí se také vybírat boty s poměrně tuhou mezipodešví.

Správný vzhled, aby byl vidět

Při běhání ve sněhu je neméně důležitý i správný vzhled bot. A absolutně nejde o zimní boty na běhání se sezónními dekoracemi v podobě roztomilých vloček nebo sněhuláků :-)

Nelze popřít, že v zimě se mnohem rychleji stmívá. Pro maximální bezpečnost potřebujete boty, které vynikají. Držte se jasných, jasných barev. Ujistěte se, že vaše běžecké boty mají odrazky.

Zimní tréninková obuv navíc musí vyniknout odolným svrškem a pevnou podrážkou. S ohledem na to budete jistě schopni najít dokonalý model.

Správná velikost zaručující pohodlí

Důležitým aspektem, který je třeba vzít v úvahu při nákupu bot na běhání do sněhu, je to, že v zimě pravděpodobně budete nosit silnější ponožky než obvykle. Pokud si nechcete udělat bolestivé puchýře a kuří oka, určitě s tím počítejte! 

Možná bude dobré zvolit boty o půl čísla větší, než je standardní. Nekupujte je však naslepo! Určitě si je vyzkoušejte s teplými ponožkami, ve kterých plánujete běhat. Budete tak mít jistotu, že vaše nové běžecké boty neskončí na dně šatníku.

Nejlepší kvalita pro nejlepší zážitek

V zimě se vyplatí investovat do kvalitní běžecké obuvi. Být aktivní venku v extrémních povětrnostních podmínkách je úplně jiný zážitek než běhat v létě nebo na jaře. Sníh a led na trase totiž zvyšují riziko pádu a bolestivého zranění.

Abyste se tomu vyhnuli, nezapomeňte si vybrat správné boty podle tipů uvedených v tomto článku. Jsme přesvědčeni, že si tak zajistíte ten nejlepší možný zážitek!