7 praktických způsobů péče o bílé boty


Bílé boty jsou univerzální a hodí se téměř ke všemu. Z tohoto důvodu je milují ženy i muži. Jejich jedinou nevýhodou je rychlost, kterou se rádi špiní. Naštěstí známe osvědčené metody, které během chvilky vrátí bělost vašim oblíbeným botám.

# 1 Zajistěte si své nové boty

Podle zásady „prevence je lepší než léčba“ se vyplatí nové, bílé boty před prvním obouváním chránit. Než budete přemýšlet o tom, že půjdete ven, naimpregnujte je speciálním prostředkem, který poskytne účinnou ochranu před nečistotami.

Vyberte si kvalitní impregnaci, která zabrání vstřebání skvrn. Nejpohodlnějším řešením je použití kapaliny ve spreji. Tato forma je ideální pro materiálové a plátěné boty. U bot vyrobených z měkké kůže budou zase lepší volbou přípravky nanášené hadříkem, jako jsou zubní pasty, krémy a dokonce i včelí vosk. Nezapomeňte pravidelně aplikovat tento lék na své bílé boty.

Pozornost! Ujistěte se, že prostředek proti skvrnám je vhodný pro materiál obuvi. Nesprávný produkt může být kontraproduktivní!

# 2 Neodkládejte

Pamatujte, že skvrny a nečistoty ponechané po dlouhou dobu se hůře odstraňují. Pokud na svých bílých botách zpozorujete bláto nebo jiné nečistoty, co nejdříve se jich zbavte.

Při odchodu z domu se vyplatí mít s sebou balíček vlhčených ubrousků, které si se špínou rychle poradí. Doma můžete použít houbičku s několika kapkami mycího prostředku.

# 3 Ošetřete nečistoty bodově

Jakmile uvidíte, že jsou vaše bílé boty trochu znečištěné, není třeba je prát. Naneste šikovný odstraňovač skvrn pomocí tyčinky nebo fixu. Rychle se tak zbavíte skvrn od bláta nebo trávy a budete si moci znovu obout své oblíbené boty.

# 4 Domácí opravné prostředky

Jedním z osvědčených domácích prostředků na nevzhledné skvrny je aplikace ocet. Namočte čistý hadřík nebo houbu do octa, otřete si jím boty a sledujte, jak stopy a oděrky rychle mizí.

Pokud máte na botách mastné skvrny, můžete se připravit také roztok teplé vody a jemný dětský šampon. Namočte do něj čistý vlhký hadřík a očistěte si boty.

V případě semišových bot bude perfektní na odstranění nečistot Guma. Skvrny nedrhněte příliš silně, aby se nerozšířily po celé botě. Nezapomeňte bílé semišové boty po vyčištění otřít speciálním kartáčem na tento materiál. Tímto způsobem získají zpět svou charakteristickou texturu.

Pokud se povrchových skvrn nemůžete zbavit ani za nic, použijte... lak na nehty! Vyberte si bílou barvu a skryjte škrábance na kožené nebo gumové podrážce svých oblíbených bot.

# 5 Naneste bělidlo

Bělidlo je také skvělé na skvrny na bílých botách. Neaplikujte jej však přímo na boty! Neředěné bělidlo může zanechat žluté stopy.

Z tohoto důvodu je nutné připravit roztok. Smíchejte jednu lžičku bělidla s pěti lžičkami vody. Připravenou směs nanášejte houbičkou nebo hadříkem na špinavá místa na bílých botách. Hodit se bude i starý zubní kartáček. Snadno se tak dostanete do těžko dostupných míst.

Po nanesení bělidla nezapomeňte boty opláchnout v teplé vodě.

# 6 Nezapomeňte si tkaničky

I když vaše boty opět zaujmou svou nedotčenou bělostí, konečný výsledek nebude tak ohromující, pokud vaše tkaničky nebudou tak čisté. Nezapomeňte v žádném případě nemýt boty společně se tkaničkami. V oblasti šněrovacích dírek se tak začnou hromadit nečistoty, což nebude vypadat příliš esteticky.

Můžete je čistit ručně v připraveném roztoku bělidla, octa nebo dětského šamponu. 

Alternativním řešením je prát je s bílým prádlem. Abyste předešli deformacím, použijte speciální lněný prací sáček. Pokud žádný nemáte, nic není ztraceno! Stejně dobře poslouží povlak na polštář.

# 7 Urychlete proces sušení

Jelikož jsou vaše boty opět sněhově bílé, určitě se nemůžete dočkat, až si je znovu obujete. Mokré boty je nejlepší sušit na čerstvém vzduchu.

Pozornost! Vyhněte se přímému kontaktu se slunečním zářením. Slunce může způsobit, že gumové podrážky bot zežloutnou.

Pro urychlení procesu sušení doporučujeme vložit do bot staré noviny nebo papírové ručníky. Tímto způsobem bude přebytečná vlhkost absorbována mnohem rychleji.

Pamatujte, že bílé boty v žádném případě nedávejte do pračky. I ten nejšetrnější mycí cyklus je příliš riskantní a může zabarvit vaše boty do žluta. Navíc může pračka poškodit materiál bot a dokonce způsobit jejich sražení. Nejlepší je držet se osvědčených metod a své oblíbené boty čistit ručně. Jsme si jisti, že metody popsané v tomto článku vám s tím pomohou!