7 osvědčených způsobů, jak prodloužit životnost vašich běžeckých bot


Jaro je poslední výzvou k získání vysněné postavy pro nadcházející léto. Pokud jste se kromě omezující diety rozhodli i pro sport, jistě se vám podaří dosáhnout vysněných výsledků. Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak se zbavit tělesného tuku a zpevnit tělo, je běh. Podívejte se, jak se starat o běžecké boty, abyste se dlouho těšili z jejich bezvadného stavu.

Prodlužte životnost svých běžeckých bot

Někteří berou běh jako dokonalý způsob relaxace, jiní se k němu nutí, aby se zbavili nechtěných kil. Bez ohledu na to, na které straně barikády stojíte, jsou běžecké boty jedním z nejdůležitějších prvků, které vám umožní zdolat stanovené kilometry.

Bohužel ani ty nejdražší běžecké boty vám nebudou sloužit věčně. Naštěstí existuje pár účinných triků, které vám pomohou prodloužit jejich životnost. Shromáždili jsme je pro vás na jednom místě. Pracovat!

#1 Před dalším tréninkem vložky vysušte

Nejjednodušší způsob, jak prodloužit životnost běžeckých bot, je vysušit vložky před dalším tréninkem. Mokré, propocené boty mohou nejen nepříjemně zapáchat, ale také podporovat nepříjemné neduhy, jako je mykóza.

Po tréninku nezapomeňte vyjmout vložky z bot a dát je na dobře větrané místo, kde mohou volně schnout. Je lepší je nenechávat na radiátoru, mohlo by dojít k poškození materiálu. Je dobré mít alespoň dva páry vložek, které budete používat střídavě.

# 2 Používejte staré noviny

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků a zbavit se potu zevnitř bot, používejte staré noviny. Po vyjmutí vložek z bot do nich vložte staré noviny, aby absorbovaly přebytečnou vlhkost. Vyhněte se lesklým časopisům s barevnými fotografiemi, které by mohly na botě zanechat změnu barvy. Vybírejte raději diář z novinového papíru podřadné kvality nebo využijte akční letáky z obchodů. Podobně fungují papírové ručníky. Nechte je v botách přes noc a máte hotovo.

# 3 Nechte své boty odpočívat

Stejně jako vaše tělo potřebuje odpočinek mezi tréninky, tak i vaše boty. Pot, který se v nich hromadí, se musí odpařovat, aby nevzniklo nepříznivé prostředí. Jinak se vám na nohou může objevit nepříjemná plíseň a boty vám mohou začít plesnivět.

Abyste se tomuto problému vyhnuli, zásobte se alespoň dvěma páry běžeckých bot. Díky tomu budou boty moci mezi tréninky efektivněji sušit a vy se budete déle těšit z jejich dobrého stavu.

Vedlejší účinek: Použití dvou různých stylů běžeckých bot může pomoci posílit svaly na chodidlech a nohou. To vše díky jemné změně výšky vašeho podpatku.

# 4 Pravidelně čistěte své běžecké boty

Běh po chodnících, asfaltu a lese způsobuje rychlé zašpinění podrážek a v důsledku toho se citelně snižuje přilnavost bot k zemi. Abyste tomu zabránili, nezapomeňte pravidelně čistit běžecké boty.

Nejprve zbavte podrážku nečistot a nečistot. Použijte k tomu starý zubní kartáček a teplou vodu. Poté tkaničky vyjměte a vyperte v pračce nebo ručně v misce s vodou a pracím práškem. Nezapomeňte své vložky vyčistit a osvěžit. Pokud jsou tkaničky nebo vložky ve špatném stavu, stačí je vyměnit za nové. 

Pomocí měkkého kartáče, teplé vody a mýdla nebo prostředku na mytí nádobí zbavte svršek nečistot. Vysušte boty při pokojové teplotě a máte hotovo.

#5 Chraňte své běžecké boty před přímým slunečním zářením

V žádném případě nenechávejte mokré nebo vlhké běžecké boty na slunci, i když obuv ve skutečnosti rychleji schne, může se na materiálu objevit nevzhledné zabarvení a vazba mezi svrškem a podešví může ztratit životnost.

# 6 Noste běžecké boty podle plánu

Nezapomeňte používat běžecké boty k určenému účelu. Další kilometry ujeté v nich každý den způsobí, že se vaše oblíbená sportovní obuv rychleji opotřebuje.

Kromě toho se ujistěte, že trailové běžecké boty nejsou používány pro běh po asfaltu nebo betonu. Přilnavé gumové cvočky, kterými je tato bota vybavena, se mohou na nesrovnatelném povrchu opotřebovat mnohem rychleji.

#7 Pravidelně vyměňujte boty za nové

Bohužel ani ty nejudržovanější běžecké boty vám nevydrží celý život. Podle odborníků by se takové boty měly vyměnit každých 800 km. Během této doby ztrácí pěna podešve svou elasticitu a boty přestávají tak dobře tlumit nárazy nohy na zem.

Pokud sháníte nové běžecké boty, najdete je na náš internetový obchodkde nabízíme tisíce modelů přímo od renomovaných výrobců jako Reebok, Nike a Adidas. Vyberte si svůj oblíbený styl pro trénink a dosáhněte svých vysněných výsledků!