6 domácích prostředků na skvrny od vína a oleje na botách


Jsou na vašich oblíbených botách skvrny, které nezmizí pro žádné poklady? Když jste si na semišové podpatky polili červené víno nebo se vaše oblíbené boty zašpinily těžko odstranitelným autoolejem, nemusíte se s nimi vůbec rozloučit. Známe nejúčinnější domácí prostředky, které vám pomohou zbavit se odolných skvrn z bot během okamžiku. Připraveni?

Odolné skvrny na botách? Pro nás to není problém!

Červené víno se rozlilo na vaše drahé béžové semišové podpatky při romantické večeři? Nebo jste se možná cestou na důležitou obchodní schůzku rozhodli zkontrolovat hladinu oleje v autě, která vytekla rovnou do nového páru sametových bot, za které jste zaplatili majlant? 

Bez ohledu na to, proč mají vaše oblíbené boty odolné skvrny, nebudeme vás soudit. A co víc, prozradíme vám nejúčinnější domácí prostředky, které vám pomohou se jich během chvíle zbavit. Začněme!

#1 Skvrnu od vína posypte solí

Světle béžové vysoké podpatky vyrobené ze semiše se tak skvěle hodily k vašemu outfitu na rande, ale když číšník přinesl na stůl červené víno, kapka tohoto nápoje omylem zasáhla svršek a zničila vám náladu? Hlavy vzhůru! Nic pro nás není nemožné!

Při řešení skvrn od červeného vína je klíčové jednat rychle. Skvrnu ihned otřete papírovou utěrkou a jemně ji přitlačte na svršek. V žádném případě nedrhněte potřísněný materiál, aby se louh nedostal do hlubších vrstev boty. V opačném případě bude zbavení se odolné skvrny zázrakem.

Poté skvrnu důkladně zasypte solí, aby ji zcela zakryla. Nechte přípravek vsáknout do skvrny od červeného vína a případné zbytky setřete suchou papírovou utěrkou. Vidíte, jak je to jednoduché?

#2 Na skvrnu od červeného vína použijte jedlou sodu

Pokud skvrna od červeného vína ze svršku vašich světlých semišových bot nezmizela, zachrání vás jedlá soda. S jeho pomocí a trochou vody vytvořte pastu, kterou nanesete na skvrnu. 

Potřísněné místo bohatě zakryjte připravenou pastou a nechte zcela zaschnout. Pomocí semišového kartáče setřete zbytky jedlé sody a máte hotovo.

#3 K odstranění skvrn od červeného vína použijte bělidlo

Skvrna od červeného vína na bílých látkových teniskách? Nic není ztraceno! Chcete-li se toho zbavit, můžete použít bělidlo na tkaniny. Buďte však opatrní a řeďte ho vodou, aby nevzniklo žluté zabarvení.

Naneste zředěné bělidlo na místa politá červeným vínem, počkejte asi 10 minut a skvrnu zalijte horkou vodou z konvice. Poté nechte boty zcela vyschnout v dobře větrané místnosti.

Pro urychlení procesu můžete do bot vložit staré, neobarvené noviny. Pokud je budete pravidelně střídat, vaše oblíbené bílé tenisky uschnou ještě rychleji.

# 4 Odstraňte skvrnu od oleje na mytí nádobí

Nyní, když víte, jak se zbavit skvrn od červeného vína, je čas se vypořádat se zbytky automobilového oleje. Naštěstí je tento úkol stejně snadný, pokud budete jednat rychle a budete postupovat podle osvědčených metod. 

Vynikajícím nástrojem pro boj s čerstvou olejovou skvrnou od auta je přípravek, který se nachází v každé kuchyni, tedy prostředek na mytí nádobí. Je to silný odmašťovací prostředek, který perfektně poslouží, pokud máte na svršku bot těžko odstranitelnou olejovou skvrnu.

Namočte čistou houbu nebo hadřík do vody, poté přidejte několik kapek tekutiny a jemně skvrnu třete, dokud se na materiálu nezačne objevovat pěna. Poté boty utřete do sucha a máte hotovo.

#5 Použijte banánovou slupku, abyste se zbavili olejové skvrny

Osvědčený způsob, jak se zbavit skvrn od autooleje na tmavých kožených botách, je banánová slupka. Svršek třete jeho vnitřní stranou, dokud nezmizí mastná skvrna z povrchu obuvi. Poté boty otřete a užijte si dokonalý efekt.

#6 Kukuřičný škrob nebo dětský mastek na staré skvrně od automobilového oleje

Olejová skvrna od auta vás provází už dlouho? Naneste kukuřičný škrob. Smíchejte s vodou, abyste získali hustou pastu, kterou poté důkladně přetřete nepoddajnou skvrnu.

Počkejte 24 hodin a zbavte se zbytků produktu pomocí suchého hadříku nebo kartáče určeného pro konkrétní materiál, ze kterého jsou vaše boty vyrobeny. Dětský mastek funguje podobným způsobem.

Dejte jednou provždy sbohem odolným skvrnám!

Když se vám zdá, že vám některé skvrny zůstanou navždy, zažeňte černé myšlenky a pomocí našich osvědčených domácích prostředků se s nimi definitivně rozlučte. Ani ty nejodolnější skvrny od červeného vína nebo automobilového oleje vám nezkazí náladu, když použijete účinné metody, které jsme probrali v tomto článku. Zkřížené prsty!