Vyleštěte své boty, aby se leskly – průvodce krok za krokem


Když se chystáte na skvělý východ, pečlivě vybíráte styling a doplňky. Nezapomínejte však, že i ten nejkrásnější outfit může vypadat nedbale, pokud vaše kožené boty necháte bez dozoru. Navrhujeme, jak si vyleštit boty krok za krokem. Přesvědčte se sami, že tento úkol je jednodušší, než se může zdát!

Proč se vyplatí boty leštit?

Leštěné boty vás udrží elegantní a uklizené při jakékoli příležitosti. Ani ten nejpečlivěji vybraný styl nebude vypadat úchvatně, když vaše boty nebudou dobře udržované. Větší výkony však nejsou jediným důvodem, proč byste měli boty leštit. 

Leštění bot je nepostradatelným prvkem jejich správné péče, díky kterému snadno prodloužíte životnost své oblíbené obuvi a budete se z ní moci těšit dlouhá léta. Specializovaná pasta vytváří ochranný povlak, který zabraňuje pronikání vlhkosti nebo vody. 

Krém na boty kromě zmírnění následků nepříznivých povětrnostních podmínek chrání před časem. Nezapomeňte, že kůže je přírodní materiál, který může časem vyschnout. Leštěním bot si můžete být jisti, že se vám podaří udržet vaše oblíbené boty v perfektním stavu.

Kdy si mám vyleštit boty?

Vyleštění společenských bot je nutností před každým větším výjezdem. Tak vytvoříte harmonický Koukni sea zároveň vypadáte elegantně a esteticky. Není to však jediná příležitost, jak vyleštit své oblíbené boty.

Vyleštěte boty před začátkem podzimního/zimního období. Díky tomu je ochráníte před škodlivými vlivy vnějších faktorů. Zároveň zabrání vzniku nepříjemných skvrn a skvrn pro oči.

Vyplatí se také boty vyleštit hned po nákupu. V tomto případě může proces trvat o něco déle – nová kůže produkty hůře vstřebává. Nenechte se však odradit, protože boty se vám odvděčí skvělým vzhledem a budou vám sloužit déle. 

Pamatujte, že i když pár kožených bot nosíte velmi zřídka, musíte se o ně pravidelně starat. Čím déle budete čekat na leštění, tím těžší bude uvést vaši obuv do funkčního stavu.

Pracovat!

Nyní, když víte, proč je dobré si boty leštit a kdy si boty leštit, pojďme na věc. Vše co potřebuješ je:

- kožené boty

- leštidlo na boty

- bavlněné oblečení

- kartáč na krém na boty

- trochu trpělivosti

Při výběru krému na boty slaďte odstín s barvou vašich bot. Pokud s tím máte problém, zvolte bezbarvý přípravek. Doporučujeme však barevné pasty, které díky vhodné pigmentaci dokážou vrátit botám původní barvu a vypadají jako nové.

Vybírejte produkty s přírodními složkami, díky kterým bude materiál, ze kterého jsou vaše boty vyrobeny, vypadat jednoduše dobře během okamžiku. Krém na boty obsahující syntetické přísady, i když je cenově nižší, může vašim botám z dlouhodobého hlediska více uškodit než pomoci. Silikon a další umělé přísady mohou vysušovat povrch obuvi a způsobit tak tvorbu prasklin. 

Neméně důležitý je výběr kartáče na leštění bot. Doporučujeme kartáč s přírodními štětinami, který nadzvedne vlákna kůže a připraví je tak k leštění. Perfektní bude štětinový kartáč z koňských nebo kančích štětin, jehož tloušťka je tak vyvážená, že se nemusíte bát škrábanců na kůži.

Krok 1: Správně si připravte boty

Ujistěte se, že boty, které chcete leštit, jsou čisté a suché. Vytáhněte tkaničky. Pomocí kartáče s měkkými štětinami se zbavte prachu a nečistot, přičemž věnujte zvláštní pozornost místu, kde se svršek a podešev spojují. K tomuto účelu můžete použít starý zubní kartáček. V opačném případě nemusí leštění přinést požadované výsledky! 

Než přistoupíte k dalšímu kroku, ujistěte se, že jsou vaše boty zcela suché. Případně můžete použít speciální pleťový vyživující přípravek, který navíc zabrání tvorbě záhybů.

Krok 2: Naneste pastu

Pokud jsou vaše boty již čisté, můžete začít nanášet leštidlo. Dělejte to ve vrstvách, abyste si nepřetěžovali pokožku. Naneste malé množství a krouživými pohyby ho energicky rozetřete po botě. K tomuto účelu použijte bavlněný hadřík, který vám poskytne kontrolu nad množstvím aplikovaného přípravku. Pokud nejste spokojeni s dosaženými výsledky, opakujte tento proces s další tenkou vrstvou krému na boty.

Poté počkejte asi půl hodiny, než se lesk vsákne do povrchu boty a začne dělat svou práci. Po dokončení této fáze budou vaše boty matné. To je ideální čas na jejich vyleštění.

Krok 3: Vyleštěte boty

Buďte trpěliví a pohybem kartáče tam a zpět vyleštěte boty. Pamatujte, že rázné pohyby vám dodají více lesku. Nebojte se lehkého tlaku. Produkt tak doslova vtlačíte do pórů pokožky a dodáte jí bezchybný lesk. Netřete však příliš silně. Až budete s efektem spokojeni, zašněrujte si boty a máte hotovo! Můžete jít dobýt svět!

Leštění bot je jednodušší, než si myslíte! Před prvním použitím jakéhokoli produktu na boty se nezapomeňte ujistit, že vám neublíží. Chcete-li to provést, zkuste to na zadní straně boty na nenápadném místě. Hodně štěstí!

Leštění bot je jednodušší, než si myslíte! Před prvním použitím jakéhokoli produktu na boty se nezapomeňte ujistit, že vám neublíží. Chcete-li to provést, zkuste to na zadní straně boty na nenápadném místě. Hodně štěstí!