Vyhrnuté kotníkové nohy: rána nebo tmel?


Sezóna podzim-zima je v plném proudu a vy stále přemýšlíte, zda nohu zastrčit do kozaček, vyhrnout nebo třeba natáhnout přes svršek? Víme, co dělat, abyste vždy vypadali módně a stylově. Naučte se některá osvědčená pravidla a užijte si božský konečný výsledek.

Kdy vyhrnete nohavice?

Ve skutečnosti je nemožné vědět, kdy vyhrnout nohavice. V módě neexistují žádná tvrdá a rychlá pravidla a vyplatí se pokaždé věřit své intuici. Pokud však chcete působit ležérněji a ukázat své kotníkové boty, zvažte vyhrnutí nohy.

Pokud vám naopak záleží na elegantním, sofistikovaném konečném výsledku, nohy nevyhrnujte. Vyvarujte se také vytváření manžet na kalhotách se širokými nohavicemi, jako jsou rozšířené džíny nebo džíny střih boty.

Do bot vždy zastrčte těsné úzké džíny

Nejméně problematická je kombinace upnutých džínů a kozaček. Vypasované kalhoty se zúženými nohavicemi musí být pokaždé zastrčeny do boty. Lehce si tak dáte na kotníkové boty pozor a budete vypadat nonšalantněji. 

Toto pravidlo použijte pro úzké kalhoty i legíny. V žádném případě se nesnažte natahovat nohavice přes boty, abyste nevypadali karikativně.

Rovné nohy pro nonšalantní vzhled

Kalhoty s rovnými nohavicemi lze zastrčit dovnitř boty i přetáhnout přes její svršek. Módním řešením, díky kterému získáte nonšalantní konečný výsledek, je ohrnutí nohavic.

Manžeta se bude skvěle hodit k módním, volně vypasovaným džínům přítel nebo rovná noha. Tímto způsobem si všimnete svých bot během okamžiku. 

Pozornost! Pokud patříte k lidem s nejnižším vzrůstem, vyhněte se zastrčeným nohám, když nemůžete ukázat kotník. Jinými slovy, manžety budou slušet balerínkám nebo espadrilkám, ale v případě kozaček dokážou opticky zkrátit postavu.

Módní styl bez námahy

Díky vyhrnutí kalhot budete vypadat stylově. Manžeta je také mimořádně funkční, pokud chcete zkrátit nohavice bez návštěvy krejčovství.

V zásadě existuje několik způsobů, jak bez námahy získat trendy vzhled se srolovanou nohou. Probrali jsme je později v průvodci. 

Dvojitá manžeta

Nejuniverzálnějším způsobem, jak zastrčit oblíbené kotníkové kalhoty, je vytvořit řasení. Dvakrát přehněte lem kalhot a ujistěte se, že jste to udělali rovnoměrně na obou stranách.

Tento styl je ideální pro štíhlé kotníkové boty, které končí u kotníku. Nahoře si můžete vzít volný svetr, košili a teplou vestu nebo oblíbenou mikinu.

Jediný záhyb

Jediný lem je také skvělý způsob, jak vytvořit ležérní vzhled. Ujistěte se, že jsou všechny nohy rovné, nazujte si své oblíbené kotníkové boty a jděte! 

Jediná výrazná manžeta se hodí pro těžké kotníkové boty na šněrování nebo na knoflíky.  

Než si vyhrnete kalhoty, ujistěte se, že nohavice mají správnou délku. Žádná z prezentovaných metod nebude vypadat dobře, pokud pro tento účel použijete příliš dlouhé nebo příliš krátké kalhoty.

Do jakých bot zastrčit nohy?

Přemýšlíte, jaké kotníkové boty budou vypadat nejlépe s vyhrnutými nohami? Seznamte se s našimi oblíbenci.

Semišové kotníkové boty s asymetrickým svrškem budou vypadat skvěle s vyhrnutými nohami. Ležérní styl, pásek s imitací patentního knoflíku a kulatá špička jsou perfektní volbou pro každodenní nošení.

Jsou skvělé i na manžety béžové kotníkové boty na nízkém podpatku se zvířecí tématikou. Klasický střih a neutrální odstín usnadní jejich sladění s většinou podzimních stylizací.

Nejen do deště a bahna

Vyhrnuté nohavice jsou trendem, který nabyl na důležitosti v 90. letech 19. století. Tehdejší král Velké Británie - Edward VII - začal tuto módu tím, že si v deštivých dnech spoutal nohy. Tímto způsobem zabraňovala zablácení kalhot při nepříznivém počasí a chránila látku před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Ve 20. a 30. letech se kalhoty s vyhrnutými nohavicemi staly synonymem elegance. Kovbojové, kteří tráví dlouhé hodiny v sedle, toto řešení milují pro jeho skutečnou funkčnost. V manžetě měli například krabičku cigaret, na kterou snadno dosáhli, aniž by sesedli z koně.

V 60. letech se objevily přiléhavější střihy džín a od vyhrnutí nohavic se začalo upouštět. O 30 let později došlo k módnímu trendu ve stylu vinobraní, a manžety byly opět nejnovější humbuk.

V roce 2000 byl tento trend opuštěn, aby byla zachována hladká linie celé postavy.

V současné době je tento styl velmi oblíbený mezi lidmi, kteří znají nejnovější trendy. Fotografie kalhot s vyhrnutými nohavicemi najdete snad v každém módním časopise. Tento trend milují i ​​celebrity a celebrity po celém světě. 

Vyhněte se tomuto řešení pro elegantní stylizace pro formální příležitosti. V ostatních případech to klidně použijte a vytvořte božský konečný výsledek.