Vybíráme ty nejlepší zimní boty. Podívejte se, na co se při jejich nákupu zaměřit


Druhá polovina roku je ideální čas začít shánět zimní obuv. Pokud neplánujete přezimovat tyto ledové časy v teplých krajích, určitě si pořiďte ten správný pár zimních bot. Poradíme, na jaké faktory se vyplatí při nákupu zimní obuvi dávat pozor a které modely se budou nejlépe hodit na různé příležitosti.

Nejlepší zimní boty, které jsou jaké?

Zima je velmi náročné období roku. Zledovatělý povrch, bláto, závěje a další nepříznivé podmínky vyžadují správně nasazenou obuv. Naštěstí známe pár tipů, díky kterým bude výběr obuvi pro tuto mrazivou dobu jednodušší, než byste si možná zpočátku mysleli. 

Chcete-li vybrat ty nejlepší zimní boty, musíte zvážit několik extrémně důležitých faktorů. Kromě těch, které se zdají samozřejmé, tj. velikost a styl, se také vyplatí zaměřit se na jejich zamýšlený účel. Neméně důležitá je výška svršku, voděodolnost a podšívka boty. Začněme!

Zvažte konečné použití obuvi na zimu

V první řadě je potřeba vážně zvážit, k čemu zimní boty plánujete používat. Budete je jen tak nosit každý den – do práce, na nákupy i na setkání s přáteli? Nebo plánujete turistiku v zasněžených horách a další zimní aktivity? 

Je zřejmé, že klasické boty se na horskou turistiku nehodí. Trekové boty by však mohly v kombinaci s elegantním stylingem do kanceláře působit poněkud zvláštně. Najděte zlatou střední cestu a vyberte si jeden nebo dva páry zimních bot, které budou vyhovovat vašim individuálním potřebám.

Zvolte správnou horní výšku

Dalším aspektem, který musíte při výběru těch nejlepších zimních bot zvážit, je výška svršku. Pamatujte, že čím vyšší boty, tím lepší ochrana proti sněhu. Vysoký svršek navíc poskytne dostatečnou oporu vašim kotníkům pro případ, že byste náhodou uklouzli na zledovatělém chodníku. 

Nízké boty se naopak mnohem rychleji nazouvají a zouvají. A co víc, v takové obuvi budou moci vaše nohy těžit z většího rozsahu pohybu.

V ideálním případě by boty určené na zimu měly končit alespoň jeden centimetr nad výškou kotníku. Tímto způsobem zabráníte vniknutí sněhu dovnitř boty.

 

Poskytněte svým nohám ochranu proti vlhkosti a přilnavost k zemi

Pokud chcete svým nohám dodat ochranu proti vodě, rozhodněte se pro nepromokavé nebo nepromokavé boty. Jsou vyrobeny ze speciálních materiálů nepropouštějících vlhkost. Díky tomu si dokážou poradit i s tím nejnáročnějším zimním počasím.

Nezapomínejte také na pravidelnou impregnaci takové obuvi, aby nepromokavý nátěr neztratil své vlastnosti. Tímto způsobem si můžete být jisti, že vaše nohy zůstanou suché, bez ohledu na to, kolik času strávíte na sněhu. 

Stejně důležitá je správná přilnavost k podkladu. Určitě se nechcete klouzat na zledovatělých chodnících a riskovat nebezpečný pád! Aby se to nestalo, volte zimní boty s vhodnou protiskluzovou podrážkou. Všechny druhy oček a výřezů na běhounu jsou rozhodně vítány. 

Navíc čím vyšší podrážka, tím lepší ochrana proti chladu. Nepřehánějte však své výšky, abyste si udrželi stabilní chůzi a vyhnuli se pádům. Boty s gumovou nebo pryžovou podrážkou vám také zajistí lepší přilnavost k zemi a účinnou izolaci.

Postarejte se o teplo

Jste-li mrazivý člověk a zima bude krutě mrazivá, postarejte se o další porci příjemného tepla. Nebudete potřebovat tlusté ponožky ze syntetických materiálů, ve kterých se vám mohou začít nadměrně potit nohy.

Stačí si vybrat zimní boty s příslušnou podšívkou. Hřejivá podšívka z přírodní kožešiny se účinně postará o váš tepelný komfort. Jděte na jehněčí nebo ovčí vlnu. Oba tyto materiály nejen zahřejí vaše studené nohy, ale také potěší svými vlastnostmi, jako je neutralizace nepříjemných pachů.

Nevzdávejte se estetiky

Naštěstí při výběru správné funkčnosti bot na zimu nemusíte slevit z estetiky. Radíme, na které modely se vyplatí věnovat pozornost při nákupu nejlepších zimních bot.

Jsou ideální pro módní ženy každý den klasické boty vyrobené z přírodní kůže čelí. Díky zateplené stélce vám nebude zima ani v mrazivých dnech a černý odstín boty snadno doplní jakýkoli styling. Skvělým řešením budou i teplé sněhule vyrobené z přírodní jelenice. Podešev s vložkami vám zajistí dokonalou přilnavost k zemi a okouzlující třásně zpestří i ten nejjednodušší outfit.

Pro muže však doporučujeme módní boty vyrobené z přírodní kůže. Tyto boty jistě dodají šmrnc každému outfitu. Pokud hledáte něco trochu klasičtějšího, jděte do toho elegantní chelsea boty s mírně zvýšeným svrškem. Na druhou stranu se budou skvěle hodit na horské výlety trekové boty se samočistící vnější podrážkou.