Vybíráme první dětské boty


Výběr prvních bot pro dítě se může stát skutečnou výzvou pro rodiče. Mnoho ortopedů doporučuje, aby nohy batole, které je připraveno podniknout první kroky, byly oblečeny do správně padnoucích bot. Rodiče často pochybují a přemýšlejí, jakou obuv si vybrat, aby se batole naučilo správně chodit. Poradíme, které první boty pro dítě budou nejlepší.

První kroky v bytě

Udělat své první kroky na domácí půdě je velmi dobré cvičení. Pokud je dětská noha zároveň holá, má dítě možnost cítit texturu země a zvyknout si na měnící se teploty. Je to také dobrý způsob, jak zpevnit podrážky. Pokožka dítěte je v tomto místě velmi jemná a kontakt s podlahou ji trochu zesílí. Naučit se chodit doma je pro rodiče také lekce všímavosti. V bezpečném prostředí by však vzpřímené postavení mělo být bezchybné. Trochu jiná situace je, když dítě začne chodit při procházkách.

Chůze venku - skvělé naučení se chodit

Nechat batole vystoupit z kočárku a chodit sám je skvělé naučit se chodit. Dítě, které se již pohybuje samostatně, lze vzít na procházku po bloku. Je důležité, aby byl rodič blízko a držel ruku dítěte. Takové lekce však vyžadují vhodnou obuv. Bezpečnostní a hygienická hlediska by měla být na prvním místě. Ani ty nejtlustší ponožky nezajistí řádnou izolaci proti neznámému podkladu. Jaké by měly být první boty pro dítě?

Jaké vlastnosti by měla mít dětská obuv?

Rodiče musí při výběru nejlepšího páru pro své dítě věnovat pozornost několika vlastnostem obuvi. Obuv by měla být lehká, aby se dítě naučilo správně dát nožičky. Pamatujte, že první kroky jsou pro batole velkou výzvou, takže mu musí být při učení chůze příjemné. Je důležité, aby boty měly pružnou podrážku, která podporuje učení chůze. V dobře profilované dvojici je bod ohybu 1/3 délky dna. Vybraný pár by měl být měkký a na špičce poměrně široký. Tento prostor je nezbytný pro široce rozšířené dětské prsty. Měli bychom také věnovat pozornost tomu, zda jsou boty vzdušné. Žádné batole nebude mít radost z chůze s mokrými a studenými nohami. Hledejme boty z přírodní kůže nebo z kvalitních textilních materiálů. Co dalšího stojí za zvážení při výběru dětské obuvi?

Správná podpora nohy

Ještě před několika lety byly nejvíce doporučovány vysoké, tuhé boty, které měly stabilizovat dětskou nohu a chránit kotník při učení chůze. Ukazuje se, že pohyblivost kotníku a opora na vnitřní straně chodidla mají při prvních krůčcích velký význam. Nejdůležitější je, aby boty těsně přiléhaly k tarzu. A co víc, první pár by měl mít elastický patek (nebo poutko), který těsně přiléhá k patě dítěte. Prvek by měl být dostatečně pružný, aby neomezoval pohyby dítěte. Důležitou vlastností je také pružnost - správně pružná bota podporuje správné umístění chodidla. Je také důležité, aby dětské botičky nebyly příliš vysoké. Modely pod kotníkem budou dobře fungovat. Pokud zvolíme turistické boty, měli bychom se poohlédnout po modelech s měkkým a pružným svrškem. Módní a pohodlnou dětskou obuv najdete v internetovém obchodě KeeShoes.

První dupačky pro dítě by měly těsně přiléhat k noze, ale neomezovat v pohybu. Je důležité, aby byly měkké, lehké a vzdušné. Batole, které se cítí pohodlně, udělá první kroky rychleji a ochotněji.