Vybíráme perfektní kozačky na zimu


Kozačky jsou univerzální kozačky, které obvykle dosahují do oblasti kotníků. Zbožňují je ženy i muži. To by nemělo nikoho překvapit! Zimní boty jsou extrémně funkční obuví, která zaujme svou rozmanitostí. Výběr je tak obrovský, že vybrat si jeden konkrétní model je často zázrak. Radíme, na co si dát pozor při výběru dokonalých kozaček na zimu.

Udržujte nohy v suchu

Boty jsou součástí oděvu, který přichází do přímého kontaktu se zemí. Ačkoli to není zvláštní problém v létě a na jaře, v zimě to může být velmi nepříjemné! Malé dírky v oblasti švů propustí vodu z tajícího sněhu bez větších problémů dovnitř a zbytek cesty projedete s mokrýma nohama.

Je proto prioritou udržovat nohy v suchu. Určitě nechcete nastydnout! Abyste tomu zabránili, vybírejte kvalitní nepromokavou obuv, která zabrání pronikání vody a vlhkosti. Tato funkce také způsobí, že se vaše zimní boty budou pomaleji opotřebovávat, takže vám budou sloužit mnoho let. Voděodolnost navíc zajistí, že obuv bude plně připravena na další použití. Bez ohledu na podmínky, kterým čelili, byli vždy v suchu a připraveni vyrazit. 

Zvláštní pozornost věnujte také výšce podrážky. Příliš těsný kontakt se zemí může ovlivnit promáčení obuvi. Čím větší je vzdálenost mezi vaším chodidlem a zemí, tím jistěji zůstanou vaše nohy v suchu. Pozor však, abyste to s podpatkem nepřehnali. Příliš vysoké boty mohou znesnadnit navigaci na kluzkém povrchu a zvýšit riziko pádu.

Vnímejte příjemné teplo

Stejně důležité je, aby zimní boty chránily před chladem. Pokud máte rádi extra dávku tepla, sáhněte po kozačkách v trochu volnější velikosti. Snadno si tak obléknete tlusté zimní ponožky a ani při nejnižších teplotách vám nebudou mrznout nohy.

Silná kožešinová podšívka jistě učiní další pár vlněných ponožek zbytečnými. Pamatujte však, že vnitřek bot na zimu by měl být vyplněn přírodním materiálem, například vlnou. Předejdete tak problému s pocením nohou. Syntetické materiály mohou vyžadovat zakoupení další kožené vložky.

Dostaňte se bezpečně do cíle

V zimě bojujeme s kluzkou zemí. Pokud nenosíte správnou obuv, může jeden špatný pohyb způsobit bolestivý pád. Při výběru bot na zimu dbejte na pevné podrážky. Vyhnete se tak uklouznutí a bezpečně dorazíte do cíle.

Nezapomeňte také na správné zavázání tkaniček. Díky tomu můžete boty individuálně přizpůsobit noze a v případě pádu zabráníte vyvrtnutí kotníku.

Slaďte zimní boty ke svému stylu

Výběr bot na zimu je prakticky neomezený. Můžete si vybrat mezi různými modely a barvami. Slaďte zimní boty ke svému jedinečnému stylu a úspěšně jimi doplňte své oblíbené styly.

Pro každodenní použití se rozhodněte pro nadčasové modely v neutrálních tónech, které nabízejí maximální všestrannost. Takto vypasované kozačky můžete s úspěchem nosit na zimu jak ke kalhotám, tak k sukni, díky čemuž bude každý outfit atraktivnější.

Materiální závratě

Při výběru bot na zimu se také vyplatí věnovat zvláštní pozornost materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Velmi oblíbené jsou kůže a semiš. Poměrně vysoká cena těchto modelů, byť zpočátku odrazující, je investicí na mnoho let. Samozřejmě za předpokladu, že víte, jak o materiál pečovat. 

Srdce mnoha lidí si podmaní i mnohem levnější zimní boty z plastu. Bohužel se tyto boty opotřebovávají mnohem rychleji. Nejlepší volbou pro každodenní nošení je však přírodní kůže, která se vyznačuje velkou odolností a je nejjednodušší na údržbu.

Postarejte se o boty na zimu

Pamatujte, že zimní boty se nenosí snadno! Všudypřítomný sníh, bláto a posypová sůl vyžadují, aby vaše obuv v tomto období vyžadovala zvláštní péči. V opačném případě může rychle začít vypadat nevzhledně a narušit harmonii vašeho stylingu. Abyste tomu zabránili, vyplatí se před prvním obouváním použít speciální impregnační přípravky.

Boty pravidelně čistěte, aby vypadaly skvěle po celou sezónu. Pozor na posypovou sůl, která vytváří na botách nevzhledné fleky. Musíte proto jednat rychle. Než zaschne, otřete boty vlhkým hadříkem. V případě zimních bot ze semiše se bude skvěle hodit speciální kartáč určený pro péči o semišové boty. Buďte trpěliví a jemně rozetřete skvrny od soli. V případě potřeby použijte další čistič na semiš a nubuk.

Pokud hledáte boty, které se osvědčí v náročných povětrnostních podmínkách, investujte do zimních bot. Tato obuv kombinuje pohodlí, funkčnost a spolehlivost. Nepromokavé materiály, stabilní podrážka a jedinečný styl vám dodají klid bez ohledu na venkovní počasí.