Trekové boty


Jaro nás letos nepokazí, ale dlouhý květnový víkend se již blíží! Chystáte se někam, nebo zůstanete doma?

Jaro nás letos nepokazí, ale dlouhý květnový víkend se již blíží! Chystáte se někam, nebo zůstanete doma? Bez ohledu na to potřebujete správnou obuv! Protože cesta do neznáma na špatném rychlostním stupni může mít za následek nepříjemné překvapení. Některá místa, zejména hory, vyžadují vhodné nastavení. Ale pomalu se pojďme podívat na boty, které se mohou hodit během aktivního víkendu.

Mnoho lidí pojede o víkendu v květnu na hory. Otázka obuvi se zdá být velmi jednoduchá. Teoreticky všichni víme, že v horách je nutná vhodná obuv, ale je to opravdu tak?

Zdroj: demotywatory.pl

 

Myslím, že všichni milovníci hor se na tento obrázek dívají s pocitem hrůzy. Pokud nechcete platit za jízdu nejdražším taxíkem na světě, tedy výše zmíněnou helikoptérou GOPRU, vyzbrojte se pohodlnými a vhodnými botami.

Soubor pravidel pro výběr trekové obuvi začíná základními pravidly pro výběr obuvi obecně. Za prvé, boty musí mít správnou velikost pro velikost nohy. Za druhé, i když jsou boty správné velikosti, nemohou nikde bolet. Nyní vstupujeme do vyšší úrovně složitosti. Když jsme v horách, trávíme obvykle 8-10 hodin na nohou a během této doby jsou boty stále na nohou a velmi tvrdě pracují. Pod vlivem cvičení, teploty a dalších faktorů bobtná chodidla a lýtka, a proto je velmi dobré vyzkoušet si boty večer, když už je noha unavená. Zanícení horolezci navrhují, abyste si koupili boty, které můžete pohodlně nosit, i když si obujete dva páry ponožek. Raději bezpečně než líto, ale pokud neplánujete chodit po horách v zimě nebo pozdě na podzim, není to nezbytný faktor.

 

Dalším důležitým aspektem výběru horských bot je svršek. V alpských botách by svršek měl sahat nad kotník, aby se zabránilo bolestivému vyvrtání. Pamatujte, že podrážka by měla být silná, ale pružná a nezbytně plné drážek! Ochrání vás před sjezdem jako na lyžích!

 

Existuje několik pravidel, ale stojí za to si je pamatovat, protože boty v horách jsou investicí do vaší vlastní bezpečnosti, je to takové pojištění pro celé tělo.

Pokud neplánujete výstup na Orla Perć, můžete si také vybrat boty, které se nepochybně budou hodit při túře po rovinatém terénu. Pak se můžete rozhodnout pro svršek nad kotníkem a pružnější podrážku.

 

 

Určitě si zapamatujte ty malé nožičky! Vždyť na hory jezdí i děti!

 

Nyní, plni znalostí, můžete vyrazit kamkoli, kam vás vaše oči přenesou.

Užijte si skvělý piknik! :)