Trekkingová obuv


Na jaře nám to letos nezkazí, ale dlouhý květen víkend se blíží! Půjdeš někam nebo zůstaneš doma?

Jaro nás letos nezkazí, ale přichází dlouhý květnový víkend! Jedete někam nebo zůstanete doma? Bez ohledu na to potřebujete správnou obuv! Protože výlet do neznáma ve špatném oblékání může mít za následek nepříjemné překvapení. Některá místa, zejména hory, potřebují správné bydlení. Ale pomalu se podívejme na boty, které mohou být užitečné během aktivního víkendu.

Mnoho lidí půjde na hory na květnový víkend. Otázka obuvi se zdá být velmi jednoduchá. Teoreticky všichni víme, že v horách je nutná správná obuv, ale jste si jistý?

Zdroj: demotywatory.pl

 

Myslím, že všichni milovníci hor se na tuto fotografii dívají s pocitem hrůzy. Pokud nechcete platit jízdu za nejdražší taxi na světě, tj. Již zmíněný vrtulník GOPRU, vyzbrojte se pohodlnou a vhodnou botou.

Soubor pravidel pro výběr trekové boty začíná základními pravidly pro výběr obuvi obecně. V první řadě musí být boty správné velikosti přizpůsobené velikosti chodidla. Za druhé, i když jsou boty dobré velikosti, nemohou nikam jít. Nyní vstupujeme do vyšší úrovně složitosti. Když jsme v horách, obvykle trávíme 8-10 hodin na nohou, zatímco boty jsou stále na nohou a tvrdě pracujeme. Vlivem námahy, teploty a dalších faktorů se chodidla a lýtka zvětšují, proto je velmi dobré vyzkoušet si boty večer, když je noha už unavená. Avid horolezci naznačují, že byste si měli koupit boty, které lze pohodlně nosit, i když si oblékneme dva páry ponožek. Je lepší být v bezpečí, než líto, ale pokud nemáte v plánu chodit v horách v zimě nebo koncem podzimu, není to nutný faktor.

 

Svršek je dalším důležitým aspektem při výběru horské obuvi. Ve vysokohorských botách by měl svršek dosáhnout za kotník, který ho bude chránit před bolestivými výrony. Pamatujte, že podrážka by měla být silná, ale pružná a nezbytná plné drážek! Chrání vás před sjezdovým lyžováním!

 

Existuje několik těchto pravidel, ale stojí za to si je pamatovat, protože boty v horách jsou investicí do vaší vlastní bezpečnosti, je to takové pojištění pro celé tělo.

Pokud neplánujete vylézt na Orlu, můžete si také vybrat boty, které budou nepochybně užitečné při pěší turistice, na rovném terénu. Poté se můžete rozhodnout pro svršky s vysokým kotníkem a pružnější podešev.

 

 

Nezapomeňte, že malé nohy! Koneckonců, děti také chodí do hor!

 

A nyní, plný znalostí, můžete jít kamkoli vás vaše oči zavedou.

Šťastný květen! :)