Trekkingová obuv

Na jaře nám to letos nezkazí, ale dlouhý květen víkend se blíží! Půjdeš někam nebo zůstaneš doma? Cokoliv potřebujete, potřebujete správné boty! Protože výlet do neznáma v nevhodném zařízení může mít za následek ošklivé překvapení. Některá místa, zejména hory, vyžadují správné nastavení. Ale pomalu, podívejme se na boty, které mohou být užitečné během aktivního víkendu.

Mnoho lidí se v květnu vydá víkendy do hor. Otázka obuvi se zdá být velmi jednoduchá. Teoreticky víme, že v horách je nutná vhodná obuv, ale jste si jistý?

Zdroj: demotywatory.pl

Myslím, že všichni milovníci hor se na tuto fotku dívají s hrůzou. Pokud nechcete platit za jízdu nejdražší taxi na světě, to je již zmíněná vrtulník GOPRU, vybavte se pohodlnou a vhodnou obuví.

Sada pravidel pro výběr trekkingové obuvi začíná se základními pravidly pro výběr obuvi obecně. Především boty musí mít správnou velikost, přizpůsobené velikosti nohy. Za druhé, i když jsou boty dobré velikosti, nemohou se dostat nikde. Nyní vstupujeme do vyšší míry složitosti. Při pobytu v horách obvykle strávíme 8-10 hodin pěšky, zatímco boty jsou stále na nohách po celou dobu a pracují velmi tvrdě. Pod vlivem úsilí, teploty a dalších faktorů se nohy a telata zvětšují a proto je velmi dobré vyzkoušet si boty večer, když je noha unavená. Zapálení horolezci naznačují, že byste měli koupit boty, které můžete pohodlně nosit, i když si položíte dvě páry ponožek. Je lepší vychladnout, ale pokud nemáte v úmyslu chodit, protože hory jsou v zimě nebo na podzim, není to zásadní faktor.

Dalším důležitým aspektem výběru horských bot je horní. Ve vysokohorských botách by se horní část měla dostat k kotníku, což ji ochrání před bolestivým vyvrtáním. Pamatujte si, že podrážka by měla být tlustá, ale pružná a nutně plná drážkování! Budou vás chránit před cestou dole jako lyžování!

Existuje několik těchto pravidel, ale stojí za to pamatovat, protože boty v horách jsou investicí ve vaší vlastní bezpečnosti, je to takové pojištění pro celé tělo.

Pokud neplánujete vylézt Orel, můžete si také vybrat boty, které budou užitečné při pěší turistiku, a to i na roviném terénu. Potom se můžete rozhodnout na horní části před kotníkem a na pružnější podrážce.

Ujistěte se, že si pamatujete, že malé nohy! Nakonec děti také chodí do hor!

A teď, plný znalostí, můžete jít tam, kde se vaše oči vezmou.

Úspěšný piknik! :)