Trekking - jaké boty si vybrat?


Člověk by chtěl říci, že je to určitě pohodlné, ale při výběru správných bot to moc nepomůže. Ve skutečnosti existuje mnoho tipů, které vám pomohou dokončit laiketu pro poznávání půvabných horských cest. Dnes bychom je chtěli shromáždit do jednoho smysluplného článku, který významně vysvětlí problém výběru obuvi na trekking.

Člověk by chtěl říci, že je to určitě pohodlné, ale při výběru správných bot to moc nepomůže. Ve skutečnosti existuje mnoho tipů, které vám pomohou dokončit lekci pro objevování půvabných horských cest a další. Dnes bychom je chtěli shromáždit do jednoho smysluplného článku, který významně vysvětlí problém výběru obuvi na trekking.

Internetové obchody navíc využíváme stále častěji, takže se zaměříme hlavně na ně. Abyste si dobře vybrali boty, měli byste věnovat pozornost tomu, z čeho jsou boty vyrobeny, stejně jako podrážce nebo délce svršku. Všechny tyto informace najdete na webu a můžete si užít rychlý nákup. Ale než to uděláme, zvážíme tři nejdůležitější vlastnosti dobré trekové obuvi.

Obuv odolná vůči povětrnostním podmínkám a drsným stezkám

Toto je velmi obecná rada. Trvanlivé boty jsou především takové, které byly vyrobeny z vhodného materiálu, nejčastěji odolného proti vlhkosti, dokonce i vodotěsného. Ačkoli se může zdát, že pěší turistika v našich horách je hračka, někdy můžete přijít na to, že nás cesta prostě převyšuje. Začalo pršet, takže bylo nutné to zastavit a vzdát se dalšího lezení nebo přesunu do klidnější oblasti. V tomto případě musí boty s námi přežít i když kráčíme po bažinaté, promočené a často kluzké zemi.

Stojí za to pamatovat, že každý pár bot se časem prostě opotřebuje. Měli byste se o ně ale starat podle doporučení výrobce. Kůže, včetně ekologické, by měla být před prvním použitím impregnována, obuv nesmí být sušena na otevřeném ohni, například na ohni. Po návratu domů nebo přes noc je nechte přirozeně uschnout.

Při výběru boty na obtížnou a lehčí trasu se musíte podívat na to, jak jsou boty stavěné. Pokud se chystáme na zahraniční vrcholy, kde může být teplota mnohem nižší, vyplatí se zvolit silnou a izolovanou obuv. Pokud se chystáme do polských Bieszczad - obujme si lehké, ale vysoké trekové boty.

Nízký nebo vysoký?

Začněme otázkou - proč je rozdíl ve výšce svršku tak nesmírně důležitý? Důvod spočívá ve velmi jednoduché a praktické věci. Pokud se rozhodneme jít obtížnou, hrbolatou cestou, vysoký svršek ochrání náš kotník před zkroucením a dalšími zraněními. Nižší boty budou vhodné do méně hrbolatého, rovnějšího terénu, kde nehrozí například kluzké kameny.

Vysoké boty se osvědčí i na podzim, kdy se rozhodneme po létě vystoupat na vrcholy. Stabilní cholera nám pomůže stabilizovat nejen kotník, ale i metatarz, patu a hlezenní kloub na obou nohách. Takto vybrané boty určí naši bezpečnost na každé horské stezce.

Proč musí být obuv o jednu velikost větší?

Několik fandů, kteří mají velký zájem o trekking, o této skutečnosti ví. Většina lidí, kteří se chtějí vydat na túru do hor, si neuvědomuje, že by si měli koupit boty o číslo větší. To nám poskytne pohodlí z několika důvodů. Nejprve je třeba si uvědomit, že noha otéká. V zimě si můžete do dobré trekové boty obout další ponožku, která vás ochrání před chladem. Problém však nemusí být jen v tomto ročním období - v závislosti na turistické trase a výšce, ve které stoupáme, nám může být jen zima a pár ponožek navíc bude dar z nebes.

Dobré boty potřebují čas, než je najdete, ale v internetovém obchodě si můžete koupit trekové boty pro dospívajícího nebo dospívajícího chlapce najednou dítě. Jsou k dispozici v různých barvách a jsou vyrobeny z různých odolných materiálů. Boty pro dospělý, v různých sportovních variantách. Přeci jen pohodlí a bezpečí celé rodiny by mělo být na prvním místě.