Trekking - co si vybrat boty?


Chtěli bychom říci, že je to určitě pohodlné, ale to nám při výběru správného páru obuvi nepomůže. Ve skutečnosti existuje mnoho tipů, které vám pomohou při dokončení layétu pro návštěvu půvabné horské stezky. Dnes bychom je chtěli shromáždit v jednom rozumném článku, který výrazně zpomalí problém při výběru obuvi pro trekking.

Chtěli bychom říci, že je to určitě pohodlné, ale moc nám to nepomůže při výběru správné boty. Ve skutečnosti existuje mnoho tipů, které vám pomohou dokončit laik pro návštěvu okouzlující horské stezky a další. Dnes bychom je chtěli sbírat v jednom, rozumném článku, který významně odlehčí problém při výběru bot pro pěší turistiku.

Navíc stále častěji využíváme internetové obchody, proto se zaměříme především na ně. Chcete-li si vybrat boty dobře, měli byste věnovat pozornost tomu, co boty jsou vyrobeny, stejně jako podešev nebo délka boty. Všechny tyto informace lze nalézt na webu a užít si rychlý nákup. Než to však uděláme, budeme přemýšlet o třech nejdůležitějších vlastnostech dobré trekové boty.

Obuv odolná povětrnostním vlivům a obtížné cestě

To je velmi obecný tip. Odolné boty jsou především ty, které byly vyrobeny ze správného materiálu, nejčastěji odolné proti vlhkosti, dokonce i vodotěsné. Ačkoliv se může zdát, že horská turistika kolem našich hor je hračkou, někdy se může ukázat, že nás silnice jen přerostla. Začalo pršet, takže jste to museli zastavit a vzdát se, nebo jít do klidnější oblasti. V tomto případě musí obuv s námi přežít, i když jdeme po bahnitém, namočeném a často kluzkém povrchu.

Stojí za to připomenout, že každý pár bot se po čase jednoduše opotřebuje. Je však třeba dbát zvýšené opatrnosti, jak je doporučeno výrobcem. Kůže, včetně ekologické kůže, by měla být impregnována před prvním použitím, obuv by neměla být sušena na otevřeném ohni, například na oheň. Nechte je přirozeně uschnout, po návratu domů nebo přes noc.

Při výběru obuvi pro obtížnější a lehčí trasu se musíte podívat na to, jak jsou boty vyrobeny. Pokud se chystáme na zahraniční vrcholy, kde může být teplota rozhodně nižší, stojí za to si vybrat silné a izolované boty. Pokud půjdeme do polského Bieszczady - pojďme na lehkou, ale vysokou trekovou obuv.

Nízká nebo vysoká?

Začněme otázkou - proč je rozdíl ve výšce botiček tak zanedbatelný? Důvod spočívá ve velmi jednoduché a praktické věci. Pokud se rozhodneme následovat obtížnou, hrbolatou cestu, vysoký svršek ochrání náš kotník před výrony a jinými zraněními. Spodní boty budou vhodné pro méně hrbolatý, plošší terén, na kterém nejsou ohroženy žádné kluzké kameny.

Vysoké boty budou fungovat i na podzim, kdy se po létě rozhodneme vylézt na vrcholky. Stabilní cholera nám pomůže stabilizovat nejen kotník, ale také metatarsy, paty a kotník v obou nohách. Takto vybrané boty určí naši bezpečnost na každé horské stezce.

Proč by boty měly být větší?

O této skutečnosti vědí jen několik koníčků zajímajících se o trekking. Většina lidí, kteří chtějí jít do horských rekreačně, si neuvědomují, že by si měli koupit boty větší velikosti. To nám poskytne pohodlí z několika důvodů. Především stojí za to připomenout, že rychlost nabývá. V zimě si můžete dát dobrou trekingovou botu další ponožku, která nás ochrání před chladem. Problém však může být nejen v tomto ročním období - v závislosti na trase cesty a výšce, kterou lezeme, můžeme jen zchladnout a další ponožky budou darem z nebes.

Dobré boty si čas najít, ale v internetovém obchodě si můžete koupit trekingové boty na několik nebo tucet nebo více let najednou dítě, Jsou k dispozici v různých barvách a jsou vyrobeny z různých odolných materiálů. Jsou tam boty dospěléhov různých sportovních variantách. V první řadě by mělo být pohodlí a bezpečnost celé rodiny.