Řekneme vám o botách - pět obuvi trivia, které stojí za to vědět!


Milujete boty jako my? Jistě! To je důvod, proč tento pracovní týden končí krátkým záznamem o botách a jejich druzích, o zajímavých faktech o botách. Pokud se chcete dozvědět několik zajímavých skutečností, zveme vás, abyste si přečetli první z těchto typů blogových příspěvků na blogu ButyModne.pl!

Milujete boty stejně jako my? Určitě! Proto tento pracovní týden končí krátkým vstupem o botách a jejich druzích, o zajímavých faktech o botách. Pokud se chcete dozvědět pár zajímavých faktů, zveme vás, abyste si přečetli první z tohoto typu příspěvků blogu na blogu ButyModne.pl!

 

Boty bez dvojice, speciální háčky na boty a odcizené boty

Do doby před sto lety nebyly vyrobeny boty s rozlišením mezi pravou a levou nohou - opravdu! Tyto informace nás také šokovaly, zejména proto, že v dnešním životě si nedokážeme představit chůzi v různě tvarovaných botách s ohledem na tvar nohy. Aby byly vaše boty perfektní, museli jste jít na obuvníka, který by přizpůsobil obuv, aby bylo pohodlnější cestování. Pouze s vynálezem průmyslového řešení pro velkoobchodní výrobu tento problém přestal existovat.

Za zmínku stojí také to, že ženy jsou mistrem zvládání trapného oblečení. V 19. století dámy vyráběly vysoké boty, upevněné mnoha malými knoflíky. Ženy, které uvízly v korzetu, nemohly udělat nic pro to, aby tyto nešťastné knoflíky skutečně upevnily, takže vynalezli ... speciální háček, který úkol usnadnil!

Boty také mají tendenci ukrást některé - zejména ty jedinečné. Není proto divu, že byla odcizena ruby ​​pumpa, která se objevila v "Čarodějovi Oz" spolu s Judy Garlandovou. A nikdo tuto situaci ještě nevyřešil. Jaké jsou boty, které dělají s lidmi!

 

Boty jsou umění a kolíky od profesora ...

Obuv je nejen novým potěšením, ale i uměním. To je to, co jsou první boty navrženy pro futuristický styl Andre Perugia. Perugia ukázala, že kromě praktičnosti v tomto kusu oděvu také oceňuje umění, které dokáže překvapit všechny lidi. A to překvapilo, v první polovině dvacátého století. Andre byl tvůrcem takzvaného "Bezpatkové boty" a přístupy s extravagancí k jeho práci. Nakonec boty inspirují!

A profesor vynalezl ... špendlíky. Paul Stevenson byl autorem maximálních pat, asi 13 cm. Během vývoje Stevenson mimo jiné zahrnoval zkušenosti s nošením této obuvi, střízlivosti, ceny za pár a několika důležitých proměnných, které tvořily sociologický faktor. Skvělý obchod, že?