Promokli vám boty od sněhu? Máme řešení!


Určitě znáte ten pocit, když vás třeskutý mráz štípe do tváří a nohy najednou začnou zkostnat. Sněhem promočené boty znamenají, že každý váš krok vás přibližuje k nachlazení nebo dokonce závažnější infekci. Pokud přemýšlíte, co dělat, když vám boty úplně zmoknou, jste na správné adrese. Máme řešení!

Lepší předcházet než léčit

Znáte ten pocit, když vám třeskutý mráz svírá tváře a nohy najednou začnou zkostnat? Vysoké závěje charakteristické pro zimu vám mohou způsobit spoustu problémů – nachlazením počínaje a vážnou infekcí konče.

Abyste tomu zabránili, nenoste nepromokavou obuv ve dnech, kdy jsou podmínky na silnici opravdu špatné. Z toho důvodu volte nepromokavou obuv, pro kterou nebudou problémem ani závěje.

Kromě voděodolnosti dbejte na tepelnou izolaci. Hledejte boty se speciální membránou, která nepropustí ani ty nejmenší částečky vody a zároveň nebude blokovat prodyšnost uvnitř boty.

Nezapomeňte také boty impregnovat, abyste je ochránili před vnějšími faktory, jako je sníh. Můžete použít speciální impregnační přípravky nebo použít stejně účinné domácí metody. v tento článek sesbírali jsme osvědčené metody, díky kterým si boty snadno utěsníte doma.

Co dělat, když vám cestou do práce zmokly boty od sněhu?

Když jste šli do kanceláře, měli jste pocit, že máte boty úplně promočené sněhem a 8 hodin práce v nich může skončit nachlazením? Raději neriskujte!

Nejchytřejším řešením by bylo zásobit se náhradními botami a ponožkami na pracovišti. Obezřetný je přece vždy pojištěn! Díky tomu během dlouhého dne vaše boty stihnou uschnout, abyste se mohli bezpečně vrátit domů a vaše nohy vám neumrznou.

Jak se vypořádat se sněhem promočenými botami?

Pokud však na pracovišti nemáte pár bot navíc, existují i ​​​​jiné způsoby, jak se obejít. Pokud je to možné, sundejte si boty a vycpěte je srolovanými novinami, aby absorbovaly vlhkost. Vyberte si časopis, který nemá příliš mnoho fotografií, protože mokrý inkoust by mohl prosakovat na svršek. 

Pro dosažení nejlepších výsledků vyměňte papír za nový, jakmile zjistíte, že je mokrý. Po 8 hodinách by měly být vaše boty znovu připraveny k nošení. Nezapomeňte je však stejným způsobem doma důkladně vysušit zabránit růstu plísní

V žádném případě nepoužívejte zdroje přímého tepla. Ponechání promočené obuvi pod rozžhaveným radiátorem může způsobit deformaci svršku a poškození lepidla. Tento druh poškození je často nevratný! Podobné nežádoucí účinky může mít i sušení obuvi horkovzdušným vysoušečem.

Jak se starat o kožené boty promočené od sněhu?

Při práci se sněhem nasáklými koženými botami dbejte na to, aby byly v dobrém stavu. Díky našim tipům bude tento úkol dětskou hrou a váš oblíbený pár bot vám bude sloužit mnoho let. Vše, co musíte udělat, je dodržovat tyto tři tipy:

Tip #1

Nechte boty uschnout. Nechte je na dobře větraném místě. V žádném případě nedávejte boty na balkón nebo terasu. Vlhkost uvnitř obuvi v kombinaci s negativními teplotami může způsobit nevzhledné praskliny na svršku.

Nejlepších výsledků dosáhnete, když použijete staré noviny stočené do kuliček, které absorbují vlhkost. Pravidelně je vyměňujte, abyste dosáhli skvělých výsledků. 

Tip #2

Jakmile boty úplně uschnou, neusínejte na vavřínech. Pamatujte, že voda odebírá důležité živiny z povrchu pokožky. A co víc, proces sušení namočené obuvi způsobuje, že se olej přirozeně přítomný v kůži odpařuje spolu s vlhkostí. 

V důsledku toho se kůže může stát suchou a křehkou, což vede k tvorbě trhlin. Abyste tomu zabránili, určitě použijte speciální kondicionér na koženou obuv nebo tuk ve spreji určený na lícovou kůži. Vaše obuv díky tomu získá delší životnost a bude vypadat prakticky jako nová.

Tip #3

Stejně důležité je boty impregnovat, aby byly chráněny před opakováním zábavy. Ptáte se, jak na to? Je to snadné! v tento článek najdete nejúčinnější tipy, jak impregnovat koženou obuv domácími prostředky.

Buď trpělivý

Jak je vidět, pokud jde o boty promočené sněhem, neexistují žádné zkratky. Nejlepším řešením tohoto problému jsou staré a dobré noviny. Nejen, že je snadno dostupný, ale také levný. Případně můžete použít:

- papírový ručník

- kapesníky

- toaletní papír

- staré bavlněné tričko světlé barvy 

Buď trpělivý. Proces sušení obuvi tímto způsobem zabere až několik dní, v závislosti na tom, jak jsou vaše boty mokré. Abyste se vyhnuli deformaci svršku, můžete dodatečně použít dřevěný natahovač obuvi.

Věříme, že naše tipy vám pomohly zachránit váš oblíbený pár bot, který promokl sníh. Hodně štěstí!