Pro dítě vybíráme boty na jaro


S příchodem jara je spojena nutnost nákupu nových dětských botiček. Když vaše děti vyrostly z loňských bot a prudce stoupající inflace vás nutí držet se stále více v kapse, existuje jediné správné řešení – vědomé nakupování. Prozradíme vám, na co si dát pozor při výběru jarní obuvi pro dítě, abyste nevyhodili peníze do odpadu.

Jaro, jaro kolem…

Pohled na rozkvetlé květiny vás nutí zpívat slavnou píseň Skald? Nenechte svůj pozitivní přístup vyblednout, když si vzpomenete na výměnu bot vašeho dítěte.

Při výběru správné délky a šířky obuvi vám běhá mráz po zádech, a to je jen začátek? Odpočinout si! V tomto článku jsme shromáždili všechny nejdůležitější vlastnosti, které byste měli zvážit při nákupu dětských bot na jaro. Uvidíte, že tento úkol je dětskou hrou!

Zdravá noha pro zdravý vývoj

Zatímco v případě dospělých není výběr bot nijak zvlášť složitý, nákup dětských bot se může jevit jako opravdová výzva. Malým nožičkám je totiž třeba zajistit ty správné podmínky, aby se mohly zdravě vyvíjet.

Naštěstí ve většině případů stačí správná obuv. Okouzlující vzory a barvy znesnadňují odtrhnout oči od některých modelů. Poutavý design však není všechno. Vhodná obuv by měla splňovat mnoho podmínek, aby poskytovala dostatečnou oporu dětským nohám.

Správné usazení je klíčové

Začněme tím základním – nebo spíše správným padnutím. V tomto případě nepřipouštějte žádné kompromisy. Koupit si příliš volné boty je stejně špatné jako vtlačit svá drobná chodidla do příliš těsných bot vašeho bratrance. 

seznámit se s náš průvodceve kterém jsme shrnuli všechny nejdůležitější aspekty týkající se výběru velikosti dětské obuvi.

Flexibilita, stabilita a jistota

Pro zajištění maximálního komfortu používání by jarní boty pro dítě měly mít nejen správnou velikost, ale také stabilní, a přitom flexibilní podrážku. Tyto vlastnosti jsou jakousi zárukou bezpečí pro nohy vašeho dítěte.

Přírodní materiály? Samozřejmě, že je!

Při jarním nákupu bot pro dítě určitě věnujte pozornost materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Vyhněte se syntetickým materiálům, které by mohly způsobovat nepohodlí a přispívat k nadměrnému pocení nohou.

Vsaďte raději na přírodní materiály. Kůže nebo semiš budou hitem! Jsou tak měkké, že vás nebudou odírat na patách ani vás neštípají do prstů. Kožená obuv si navíc skvěle poradí s nejrůznějšími povětrnostními podmínkami. Pamatujte, že jarní počasí může být proměnlivé. Pokožce naštěstí poskytne dostatečný tepelný komfort při mírných mrazících a při silněji hřejícím slunci – zaručí potřebnou cirkulaci vzduchu. Neméně důležitý je fakt, že kožené boty se dokážou přizpůsobit specifičnosti dětských nohou a jejich údržba je poměrně snadná. 

Pokud dáváte přednost obuvi z textilních materiálů, věnujte pozornost bavlně nebo lnu. Tyto textilie se pohodlně používají a zajišťují volné proudění vzduchu. V deštivých dnech však nebudou fungovat.

A co vzhled?

Při výběru jarní obuvi pro větší děti je nesmírně důležitá vizuální stránka. Určitě byste dali hodně za to, abyste se vyhnuli rvačce, když chodíte každý den do školky. Při nákupu dětských botiček na letošní jaro dbejte na to, aby se botičky vašemu batoleti jen líbily. Naštěstí přední výrobci obuvi pro nejmenší dokazují, že slušné, pohodlné boty pro dítě mohou vypadat atraktivně. 

Vsaďte na model s hrdiny oblíbené pohádky vašeho dítěte nebo nechte dítě, aby si barvu vybralo samo. Pokud střih, o kterém si myslíte, že bude skvělou volbou, přichází v omezené paletě barev, skvělým řešením je změnit tkaničky za takové, které se budou uživateli líbit.

Wellingtony, prosím!

Kromě pohodlné obuvi pro každodenní nošení se vyplatí postarat se o obuv, která projde zkouškou, když se na obloze objeví dešťové mraky. Vzpomeňte si, jakou zábavu jste měli jako děti při skákání v obrovských loužích! Chcete-li svému dítěti vytvořit stejně příjemné vzpomínky, určitě mu obstarejte holínky.

Guma je sice syntetický materiál, ale rozhodně vykazuje vodoodpudivé vlastnosti, díky kterým pomáhá předcházet nachlazení a infekcím. Dbejte však na to, abyste si do bot dali vložky z přírodních materiálů.

 

Rostoucí sazby a rostoucí ceny? Máme řešení!

Dny se prodlužují a venku cvrlikají ptáci a všechna znamení na obloze ukazují na příchod jara. Aby si vaše dítě mohlo volně užívat krásy letošní sezóny, je potřeba vhodná obuv.

Přestože ve srovnání s předchozími roky ceny ve většině obchodů dramaticky vzrostly, nákup bot pro neustále rostoucí nožky vašeho batolete nemusí zatěžovat rodinný rozpočet. Stačí se jen vědomě rozhodnout a vybrat si nás online obchodkde najdete dětskou obuv pro každý rozpočet přímo od renomovaných výrobců. Vaše nákupy nás baví!