Příspěvky nebo špendlíky? Který podpatek bude lepší na každodenní nošení a na větší akce?


Podpatky mohou fenomenálně doplnit jakýkoli styl a vytvořit skutečný WOW efekt! Pohyb v nich může být pro netrénované ženy bohužel problém, zvláště pokud jde o jehly tenké. Udržet rovnováhu je mnohem snazší s botami na sloupku. Zkontrolujte, jaké jsou další rozdíly mezi těmito dvěma typy podpatků a vyberte si ty, které vyhovují vašim potřebám.

Záleží na tloušťce podpatku?

Vysoké kozačky se nosí především proto, aby opticky přidaly výšku, prodloužily nohy a vyrovnaly proporce postavy. A co víc, dokážou obohatit jakoukoli stylizaci a dodají jí tolik žádaný WOW efekt! 

Mnoho žen si však klade otázku, zda je na tloušťce podpatku nějaký rozdíl. Určitě ano! Čím silnější podpatek zvolíte, tím pohodlněji se v nich budete pohybovat. 

Vysoké kozačky se totiž nevyráběly jen proto, aby v nich vypadaly božsky. Pokud chcete stabilní chůzi, tloušťka paty je nanejvýš důležitá.

Tloušťka podpatku a tvar postavy

Tloušťka podpatku neovlivňuje pouze komfort používání. Může být také dokonalým doplňkem jakékoli postavy a vytváří harmonický konečný výsledek. 

Ženy se siluetou přesýpacích hodin a sloupu budou vypadat výhodně jak ve vysokých podpatcích, tak v botách na sloupku. Pokud vaše tělo připomíná obrácený trojúhelník, můžete snadno vyrovnat proporce výběrem pohodlných hrazd. 

Dámy malého vzrůstu mohou v tmavých vysokých kozačkách na sloupku působit trochu karikovaně, což zvýrazní disproporce. Tento princip funguje oběma směry. Ženy Plus velikost měli by se vyhýbat spíše tenkým jehlovým jehlovým botám a volit raději boty se stabilním sloupkem. 

Díky vysokým podpatkům i sloupkům vypadají nohy delší a lýtka vypadají úžasně.

Tloušťka a styling podpatku

Při výběru tloušťky podpatku se vyplatí zvážit i oblečení. Některé outfity vyžadují vysoké podpatky, zatímco jiné budou skvěle fungovat s botami na sloupku.

Pokud máte na sobě vzdušnou jemnou sukni ze saténu nebo hedvábí, nepoužívejte těžké sloupky. Raději zvolte tenké podpatky nebo klasické podpatky. Pokud se necítíte stabilně, můžete se rozhodnout pro lehké klíny.

Když chcete vzbudit dojem, že jste si na svém dokonalém vzhledu dali hodně práce, neváhejte a nasaďte si jehlové boty. Tyto boty vytvoří WOW efekt i s džínami a bílým tričkem. Vysoké podpatky totiž nejsou vyhrazeny jen pro luxusní příležitosti! 

Stabilní boty na sloupku lze nosit po celý rok. Na rozdíl od vysokých podpatků vás udrží v rovnováze i na zledovatělém terénu. Módní kozačky nad kolena na sloupku budete vypadat stylově v chladných dnech.

Jaké podpatky byste si měli vybrat každý den?

Pro každodenní styling zvolte podpatky s matným povrchem. Ideální pro vás semiš a matná kůže, např. se zvířecím motivem.

Pokud cítíte stabilní chůzi na vysokých podpatcích, můžete je s úspěchem nosit každý den. Ale pamatujte, abyste to nedělali příliš často. Denní nošení takto vysokých bot může způsobit problémy při dlouhodobém používání. Nejobtížnější jsou bolesti zad, zakřivení páteře, vbočené palice a další deformity chodidla, např. zkrácení Achillovy šlachy.

Boty na sloupku mají méně destruktivní vliv na váš stav. Díky větší ploše paty má vaše chodidlo zaručenu větší stojnou plochu a tlak na kolena není tak silný jako u vysokých podpatků.

Z tohoto důvodu je lepší dělat si zásoby na denní bázi pár pohodlných sloupkůkteré můžete s úspěchem nosit jak do kanceláře, tak na kávu s přáteli.

V létě budou jako volské oko prolamované sandály na sloupku. Světle hnědá barva skvěle doplní sváteční stylizace a podpatek imitující korek přitáhne pohledy kolemjdoucích. Pozoruhodné je také pohodlné zapínání na zip na boku boty.

Jaké podpatky nosit na větší akce?

Klasické vysoké podpatky jsou ideální pro větší výstupy. Pokud jdete na rande, rozhodněte se lakovaný model se špičatou špičkou. Průhledná část svršku podnítí fantazii vaší polovičky a pohodlný podpatek vám zpříjemní, když se vás partner rozhodne doprovodit domů.

Pokud plánujete výlet do tanečního klubu, vsaďte zlaté lodičky na špendlíku. Díky klasickému vzhledu budete moci tyto boty s úspěchem nosit i při jiných příležitostech, jako je například svatba vaší kamarádky. Pečlivě navržená konstrukce podrážky v kombinaci s kvalitní stélkou v nich bez problémů protančí noc.

Pohodlí versus dobrý vzhled

Naštěstí nemusíte volit mezi pohodlím a pěkným vzhledem. Jak klasické vysoké podpatky, tak pohodlné postýlky mohou vypadat fenomenálně bez ohledu na příležitost. 

Vyberte si takové, které jsou pro vás pohodlnější a které lépe doplní váš styling. Jsme přesvědčeni, že s našimi tipy se tento úkol ukáže jako dětská hra.