Pohodlně za volantem. Navrhujeme, které modely bot budou řidičům vyhovovat


Jste profesionální řidič? Nebo možná své dobrodružství s řízením auta teprve začínáte? Bez ohledu na to, zda se chystáte na dlouhou cestu nebo kratší vyjížďku, pohodlné boty jsou základem a zárukou bezpečí. V tomto článku se dozvíte, které modely bot jsou nejlepší na řízení a najdete odpovědi na nejčastější otázky.

Dbejte na bezpečnost silničního provozu

Maximální koncentrace, omezení všech rušivých vlivů a dodržování dopravních předpisů nejsou vše, co umožňuje zajistit bezpečnost při jízdě. Stejně důležité je zajistit, aby měl řidič pohodlnou obuv. 

Ačkoli v polských zákonech neexistují žádná přísně definovaná ustanovení týkající se zákazu řízení vozidel v konkrétní obuvi, existuje několik modelů, kterým je lepší se vyhnout. A co víc, když policisté usoudí, že vysoké podpatky nebo žabky, které odhalují prsty, ohrožují zdraví a dokonce život ostatních účastníků silničního provozu, mohou vás pokutovat.

Naštěstí se z tohoto článku dozvíte, jak se tomu vyhnout a dozvíte se o modelech bot, které vás i ostatní udrží na cestách v bezpečí. Začněme!

Předcházejte nepříjemným incidentům za volantem

Šíleně vysoké podpatky se perfektně hodí k vašim dokonale ušitým šatům na rande? Kvůli vedru za oknem si nedokážete představit, že byste opustili dům v vestavěných botách a narychlo si oblékli své oblíbené žabky? Pokud plánujete řídit auto, určitě si pořiďte přezutí.

Díky tomu vaše noha omylem nesklouzne z pedálu plynu nebo brzdy a vy budete mít maximální kontrolu nad tím, co děláte. Až dorazíte do cíle, budete moci přezout boty za ty, které ladí s vaším outfitem, a především si vydechnout, že se vám podařilo předejít nepříjemným incidentům na silnici.

Jakým botám byste se měli při řízení vyhnout?

Mnoho žen se v každodenních botách na vysokém podpatku cítí tak pohodlně, že jim nedělá problém v nich řídit. To je však obrovská chyba, která může vážně ovlivnit bezpečnost jízdy.

Nohy na vysokých podpatcích se unaví mnohem rychleji než v plochých botách. V důsledku toho můžete ztratit kontrolu nad vozem a doba reakce na neočekávané situace se může znatelně prodloužit, což zvyšuje riziko nehody. Navíc nošení podpatků pro řízení auta může mít za následek nevratné změny a nevzhledné škrábance na patách.

Myslíte si, že klínové podpatky budou dobrou alternativou k vysokým podpatkům? Nic nemůže být chybnější! Klín může vyvolat falešný dojem sešlápnutí pedálu. Je to velmi nebezpečné!

Další častou chybou je nošení žabek při řízení auta. Bez ohledu na to, jak pohodlné jsou při chůzi, jízda v nich může být katastrofální. Nedostatek ochrany na patě může nejen způsobit potíže při zrychlování nebo brzdění, ale také způsobit, že bota během jízdy sklouzává a uvízne pod jedním z pedálů. 

Vyhněte se také nošení bot na silných platformách pro řízení. Takové modely znesnadňují posouzení síly, s jakou na jednotlivé pedály sešlápnete.

Je bosa dobrý nápad?

S tolika modely bot, které mohou snížit bezpečnost silničního provozu, se mnoho řidičů ptá, zda je jízda naboso lepší nápad. Promiň, ale ne. Bez bot není možné rovnoměrně rozložit tlak na pedály.

Navíc z pocení nohou při jízdě mohou pedály klouzat a řidič bude mít obrovský problém je ovládat. Pozor také na možná zranění, která se mohou objevit na chodidlech nebo nehtech, když řídíte auto bez bot.

Jaké boty jsou vhodné pro řidiče?

Zajímá vás, jaké boty jsou pro řidiče nejlepší? Je to snadné! Stačí si vybrat boty ve správné velikosti s plochou, poměrně tenkou podrážkou, která bude mít dostatečnou přilnavost k zemi.

A co víc, vaše boty by také měly splňovat tato kritéria:

- poskytují dostatečnou ochranu nohou

- neomezovat přirozený rozsah pohybu chodidel

- poskytnout nohám dostatečnou oporu

Zde je malý cheat sheet, díky kterému si snadno vyberete svůj oblíbený model.

Sportovní boty dokonale přilne k noze a jeho plochá podrážka vám umožní snadno pohybovat nohou mezi pedály a rovnoměrně tlačit na každý z nich. Budou fungovat stejně dobře mokasínykteré jsou oblíbené u mužů i žen. Komfortní tenisky bude také hitem. 

Věnujte pozornost těmto modelům a inspirujte se:

- dámské černé tenisky s jemným leskem

- černé tenisky Lee Cooper

- dámské hnědé mokasíny

- tmavě modré pánské mokasíny

- Modré sportovní boty New Balance

dlouhá cesta!

Jak vidíte, výběr řidičských bot je nesmírně důležitý. Díky radám našich odborníků už víte, kterým modelům je lepší se vyhnout a na které si dát pozor. Přejeme vám širokou cestu!