Pohodlné sandály na pouť. Jaké poutní boty?


Pěší procházky jsou vyčerpávající činnost. Jak se připravit na tak náročný pochod? Klíčem je vybrat správnou obuv. Jsou poutní sandály dobrou volbou? Ano, za předpokladu, že splňují řadu kritérií, která se promítnou do vašeho pohodlí během túry. Jaké by měly být pohodlné sandály na pouť? Zde je několik tipů.

Proč jsou poutní sandály dobrou volbou?

Boty jsou velmi důležitou součástí výbavy každého cestovatele. Je to typ obuvi, který určuje vaše pohodlí, pohodlí a často také - dokončení dlouhé procházky. Volba není jednoduchá a do značné míry závisí na obtížnosti samotné trasy, topografii a individuálních preferencích.

Při plánování dlouhých výletů je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů. První myšlenkou, co se týče poutních bot, jsou trekové boty se zvýšeným svrškem, který bezpečně podepře nohu. Vestavěné modely však mají několik nevýhod. Nejprve si musíte dát pozor, abyste je nenamočili. Za druhé, jsou těžké, což může ovlivnit stav vašich nohou po mnoha hodinách chůze. Za třetí, nebudou dobře fungovat během večerního odpočinku, kdy jediné, o čem po celodenní procházce sníte, je shodit těžké boty a relaxovat.

Proč poutní sandály je dobrá volba? Existuje mnoho výhod, ale nejdůležitější je, že kombinují nejžádanější vlastnosti obuvi určené pro dlouhé a náročné túry s univerzálností, pohodlím a funkčností. Bez ohledu na to, jak dlouhou a obtížnou trasu musíte absolvovat - dobré, sportovní poutní sandály udrží vaše nohy v dobré kondici.

Sandály na pouť - nejdůležitější výhody

Kromě pohodlí mají sandály řadu výhod, které jistě oceníte během pouti a každé dlouhé procházce.

V jejich prospěch je mnoho faktorů:

  • Sandály zabraňují odírání, a to i v teplém podnebí.

  • Jsou prodyšné, takže vaše nohy zůstanou suché.

  • Nebojí se louže, potoků ani silného deště.

  • Nastavitelná ramínka umožňují dokonalé přizpůsobení velikosti chodidla.

  • Profilovaná podrážka zajišťuje bezpečnou túru a snižuje bolest chodidel.

  • Jsou lehké a snadno se vejdou do každého batohu.

  • Jsou nenahraditelní během odpočinku, stejně jako na večerních toaletách v přístřešcích, kempech nebo motelech.

Za zmínku také stojí, že sandály jsou obuv, kterou lze snadno sundat, takže se osvědčí během krátkých přestávek během treku a dalších situací vyžadujících rychlé nazutí a nazutí. Tuto skutečnost jistě oceníte při exotických toulkách a touze navštívit místa náboženského uctívání, která vyžadují bosé nohy poutníků.

Jak vybrat ty správné sandály na pouť?

Sandály na pouť by měly splňovat určité vlastnosti. Je to jeden z typů obuvi, které by měly být vybírány na základě konkrétních parametrů. Vizuální faktory jsou druhotným problémem, i když jsou také důležité, zejména pro něžné pohlaví.

Jak si tedy vybrat ty správné sandály pro vaši pouť? Na jaké funkce musíte dávat pozor?

Materiál, ze kterého byly vyrobeny

Přestože nejčastěji doporučovaným materiálem je přírodní kůže, v případě sandálů určených na dlouhé túry tento materiál nebude fungovat z několika důvodů.

Nejdůležitější z nich je nízká odolnost proti vlhkosti. Pravidelné vystavování obuvi kontaktu s vodou může ovlivnit jejich trvanlivost, což znamená, že se v poměrně krátké době zhorší.

Během dlouhých poutí se musíte připravit na nečekané povětrnostní podmínky. Déšť je docela častým společníkem cestovatelů, takže trvanlivé a voděodolné modely jako např gumová podrážka a syntetický potah místo, které je v neustálém kontaktu s nohou. Toto řešení navíc zajistí, že noha neklouže v botě, a to ani po ponoření boty do louže nebo při chůzi v dešti.

Nastavitelná ramínka a typ zapínání

Při procházení nabídek obchodů s obuví věnujte pozornost tomu, zda má model nastavitelná ramínka. Tento zdánlivě triviální problém může do značné míry převážit nad následným používáním, které je v případě poutních sandálů extrémně intenzivní. Nastavitelná ramínka z odolných materiálů, jako je nylon, výrazně ovlivní pohodlí při dlouhé procházce. Popruhy by navíc měly být pevně uchyceny k botě, aby se předešlo jejich nešťastnému vytržení z podrážky.

Dalším problémem je typ spony. V případě sandálů je nejvhodnější zapínání na suchý zip, které umožňuje snadné nastavení a je také extrémně odolné.

Podešev v sandálech na pouť

Dobře profilovaná podrážka, vyrobená z vhodných materiálů, je základem jakéhokoli druhu obuvi, ale v případě poutních sandálů má prvořadý význam.

Zkušení cestovatelé doporučují stabilní a otěruvzdorné podrážky vyrobené z termoplastické gumy, která poskytuje vynikající odpružení a přilnavost k zemi. Zcela běžným řešením mezi výrobci je použití EVA pěny pro výrobu, která se vyznačuje vysokou odolností vůči měnícím se podmínkám, snížením rázů a šikovným přizpůsobením požadavkům daného povrchu.
Podrážka musí být také řádně profilována, díky čemuž bude efektivně držet metatarzální oblast a také speciální drážky pro prsty.

Pohodlné boty jsou klíčovým atributem každého cestovatele, proto by měly být dobře promyšlené. Jsme přesvědčeni, že výše uvedené tipy výrazně usnadní nákup příslušných poutní sandály. Zbývá nám popřát vám nezapomenutelný zážitek a šťastnou cestu!