Pohodlné sandály na pouť. Jaké poutní boty?


Pěší poutě jsou vyčerpávající činností. Jak se připravit na tak náročný pochod? Klíčem je vybrat správnou obuv. Jsou poutní sandály dobrou volbou? Ano, za předpokladu, že splňují řadu kritérií, která se promítnou do vašeho pohodlí během túry. Jaké by měly být pohodlné sandály na pouť? Zde je několik tipů.

Proč jsou poutní sandály dobrou volbou?

Boty jsou velmi důležitou součástí vybavení každého cestovatele. Je to typ obuvi, který určuje vaše pohodlí, pohodlí a často také - absolvování dlouhé procházky. Volba není snadná a do značné míry závisí na obtížnosti samotné trasy, topografii a individuálních preferencích.

Při plánování dlouhých výletů je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů. První myšlenkou, pokud jde o poutní boty, jsou trekové boty se zvýšeným svrškem, který bezpečně podepře nohu. Integrované modely však mají několik nevýhod. Nejprve musíte být opatrní, abyste je nenamočili. Za druhé, jsou těžké, což může ovlivnit stav vašich nohou po mnoha hodinách chůze. Za třetí, nebudou dobře fungovat během večerního odpočinku, kdy jedinou věcí, o které sníte po celodenní procházce, je odhodit těžké boty a odpočinout si.

Proč poutní sandály je dobrá volba? Existuje mnoho výhod, ale nejdůležitější je, že kombinují nejžádanější vlastnosti obuvi určené pro dlouhé a náročné túry s všestranností, pohodlím a funkčností. Bez ohledu na to, jak dlouhou a náročnou stezku musíte absolvovat - dobré, sportovní poutní sandály udrží vaše nohy v dobré kondici.

Sandály na pouť - nejdůležitější výhody

Kromě pohodlí mají sandály řadu výhod, které jistě oceníte při pouti a každé dlouhé procházce.

Existuje mnoho faktorů v jejich prospěch:

  • Sandály zabraňují odření, a to i v teplém podnebí.

  • Jsou prodyšné, takže vaše nohy zůstanou suché.

  • Nebojí se kaluží, potoků ani silného deště.

  • Nastavitelné pásky umožňují dokonalé přizpůsobení velikosti chodidla.

  • Profilovaná podešev zajišťuje bezpečnou túru a snižuje bolest nohou.

  • Jsou lehké a snadno se vejdou do každého batohu.

  • Jsou nenahraditelné během odpočinku a večerních toalet v útulcích, táborech nebo motelech.

Za zmínku stojí také to, že sandály jsou obuv, kterou lze snadno sundat, takže se osvědčí během krátkých přestávek během treku a dalších situacích vyžadujících rychlé sejmutí a obutí. Tuto skutečnost jistě oceníte při exotických potulkách a touze navštívit místa náboženského uctívání, která vyžadují bosé nohy poutníků.

Jak si vybrat správné sandály na pouť?

Sandály na pouť by měly splňovat určité vlastnosti. Jedná se o jeden z typů obuvi, který by měl být vybrán na základě konkrétních parametrů. Vizuální faktory jsou druhotným problémem, i když jsou také důležité, zejména pro spravedlivé pohlaví.

Jak si tedy vybrat správné sandály pro vaši pouť? Jakým funkcím musíte věnovat pozornost?

Materiál, ze kterého byly vyrobeny

Ačkoli nejčastěji doporučovaným materiálem je přírodní kůže, v případě sandálů určených pro dlouhé túry tento materiál nebude fungovat z několika důvodů.

Nejdůležitější z nich je nízká odolnost proti vlhkosti. Pravidelné vystavování obuvi kontaktu s vodou může ovlivnit jejich trvanlivost, což znamená, že se za poměrně krátkou dobu zhorší.

Během dlouhých poutí se musíte připravit na neočekávané povětrnostní podmínky. Déšť je docela častým společníkem cestujících, takže odolné a vlhkoodolné modely jako např gumová podrážka a syntetický potah místo, které je v neustálém kontaktu s nohou. Toto řešení navíc zajistí, že noha neklouže v botě ani po ponoření boty do kaluže nebo při chůzi v dešti.

Nastavitelné pásky a typ spony

Při procházení nabídek obchodů s obuví dávejte pozor na to, zda má model nastavitelné popruhy. Tento zdánlivě banální problém může do značné míry převážit nad následným použitím, které je v případě poutních sandálů extrémně intenzivní. Nastavitelné pásky vyrobené z odolných materiálů, jako je nylon, výrazně ovlivní pohodlí při dlouhé procházce. Kromě toho by pásky měly být pevně připevněny k botě, aby nedocházelo k jejich nešťastnému odtržení od podrážky.

Dalším problémem je typ spony. V případě sandálů je nejvhodnější suchý zip, který umožňuje snadné nastavení a je také extrémně odolný.

Podrážka v sandálech na pouť

Dobře profilovaná podešev vyrobená z vhodných materiálů je základem jakéhokoli typu obuvi, ale v případě poutních sandálů má zásadní význam.

Zkušení cestovatelé doporučují stabilní a otěruvzdorné podrážky vyrobené z termoplastické gumy, která poskytuje vynikající odpružení a přilnavost k zemi. Zcela běžným řešením mezi výrobci je použití pěny EVA pro výrobu, která se vyznačuje vysokou odolností vůči měnícím se podmínkám, snížením rázů a zručným přizpůsobením požadavkům daného povrchu.
Podešev musí být také správně profilovaná, díky čemuž bude účinně držet metatarzální oblast, stejně jako speciální drážky pro prsty.

Pohodlná obuv je klíčovým atributem každého cestovatele, proto by měla být dobře promyšlená. Jsme přesvědčeni, že výše uvedené tipy značně usnadní nákup těch vhodných poutní sandály. Zbývá nám popřát vám nezapomenutelný zážitek a šťastnou cestu!