Podzimní péče o boty


O své boty byste se měli starat po celý rok. Bez ohledu na roční období a počasí, protože jsou naší výkladní skříní.

O své boty byste se měli starat po celý rok. Bez ohledu na roční období a počasí, protože jsou naší výkladní skříní. Zničená, špinavá a otrhaná obuv nejenže vypadá ošklivě, ale také hodně vypovídá o svém majiteli. Období podzim-zima je obdobím, kdy byste měli svým botám věnovat zvláštní péči, aby i přes déšť, bláto a podzimní déšť vypadaly dobře.

Správná péče

Dámské zimní boty Sergio Leone 67569

Typ materiálu, ze kterého je obuv vyrobena, ovlivňuje typ péče a údržby. Kožené, semišové a látkové boty by měly být udržovány jiným způsobem. Proto bude pro péči o semišovou a nubukovou kůži potřeba jiná kosmetika, pro hladkou kůži a jiné materiály jinou. Stojí za to si přečíst informační piktogramy na obuvi. Pouze řádná péče a údržba obuvi umožní jejich používání po mnoho let.

Obilná kůže

Hnědé dámské boty Hengst 214702

V případě obuvi z lícové kůže očistěte a naneste tradiční pastu nebo krém a poté boty vyleštěte. V případě světlých barev pleti stojí za zvážení ochranu barvy před prvním obutím. Impregnace pomůže chránit barvu před nečistotami, které jsou na podzim nevyhnutelné.

Lakovaná kůže

V případě lakované kůže pamatujte na to, že pokud ji nebudeme pravidelně leštit, její krásný a lesklý vzhled nebude trvat věčně. Proto na podzim musíte získat čisticí a lešticí sprej. Voda a louže nemají na vzhled obuvi pozitivní vliv. V takovém počasí budou fungovat pouze gumové boty, pokud chceme zaručit, že naše nohy budou suché.

Na semišové nebo nubukové boty budete potřebovat semišový nebo nubukový kartáč a výživný sprej. Díky němu ochráníme barvu a boty ochráníme před prachem a vodou. Obuv z umělé kůže lze ošetřit hadříkem a přípravky z tekuté kůže.

Úplně chránit obuv před promáčením a špínou je nemožné. V péči o obuv v podzimní sezóně mohou naopak pomoci správně zvolené impregnační přípravky, důkladné čištění a leštění.