Podzimní péče o obuv


Měli byste se starat o boty po celý rok. Bez ohledu na sezónu a počasí, protože jsou naší vitrínou.

Měli byste se starat o své boty po celý rok. Bez ohledu na sezónu a počasí, protože jsou to naše vitrína. Zničená, špinavá a otrhaná obuv nejenže vypadá ošklivě, ale také o majiteli hodně vypráví. Podzimní a zimní sezóna je časem, kdy je třeba dbát zejména na péči o boty, aby vypadaly dobře i přes déšť, bláto a podzimní počasí.

Správná péče

Dámské zimní boty Sergio Leone 67569

Typ materiálu, ze kterého byly boty vyrobeny, ovlivňuje typ péče a údržby. Boty z kůže, semiše a tkaniny by měly být udržovány jiným způsobem. Proto bude pro péči o semišovou a nubukovou kůži potřebná další kosmetika a další pro hladkou kůži a jiné materiály. Stojí za to přečíst informace piktogramy, které jsou na boty. Pouze řádná péče a údržba obuvi vám umožní používat boty po mnoho let.

Obilná kůže

Hnědé dámské boty Hengst 214702

V případě obuvi z usně z kůže, očistěte a aplikujte tradiční pastu nebo krém a poté obuv vyleštěte. V případě lehké barvy pleti stojí za to přemýšlet o ochraně barvy před prvním nasazením na boty. Impregnace pomůže chránit barvu před nečistotami, které jsou nevyhnutelné na podzim.

Lakovaná kůže

V případě lakované kůže nezapomeňte, že pokud ji nebudeme pravidelně leštit, krásný a lesklý vzhled netrvá věčně. To je důvod, proč musíte dostat čisticí a leštící sprej na podzim. Voda a louže neovlivňují vzhled obuvi. V takovém počasí budou fungovat pouze kluci, pokud chceme zaručit, že naše nohy budou suché.

V případě semišové nebo nubukové obuvi bude zapotřebí kartáč se semišem nebo nubukem a výživný sprej. Díky tomu chráníme barvu a chráníme boty před prachem a vodou. Boty vyrobené z umělé kůže mohou být ošetřeny látkou a tekutými přípravky na kůži.

Nemůžete zcela chránit své boty před namočením a špínou. Správně vybrané impregnační přípravky, důkladné čištění, lepení mohou pomoci v péči o obuv v podzimní sezóně.