Podívejte se, jak vybrat boty podle tvaru vaší postavy


Přesýpací hodiny, sloup, jablko, hruška, obrácený trojúhelník ... Všechny typy ženské postavy jsou krásné! Ať už máte smyslné boky, atletická ramena nebo dokonale atletické křivky, rozhodně chcete vypadat atraktivně. Jedním z osvědčených způsobů, jak zdůraznit přednosti své postavy, je správný výběr obuvi. Podívejte se, jak dosáhnout WOW efektu!

Jedna věc, která vám pomůže skrýt nedostatky a zdůraznit přednosti vaší postavy

Přemýšlíte, jak zdůraznit přednosti své postavy a zároveň skrýt její nedokonalosti? Jediné, co potřebujete, je... správně vybrané boty! Jsou to, co vám pomůže dosáhnout požadovaného WOW efektu, díky kterému budete vypadat výhodně bez ohledu na to, zda máte tělo ve tvaru přesýpacích hodin, jablka nebo hrušky. 

Přečtěte si našeho průvodce, ve kterém jsme analyzovali každý případ zvlášť a navrhli osvědčená řešení, díky kterým se budete vždy cítit sebejistě. Začněme!

Boty přesýpacích hodin

Úzký pas, bohatá ňadra a boky jsou charakteristickým znakem každých přesýpacích hodin. Chcete-li zvýraznit své božské tvary, zvolte boty s otevřenou špičkou, které vám dodají ještě více sex-appealu. 

Vyhněte se těžké obuvi, která může narušit vaše tělesné proporce. Hledáte-li pohodlné boty pro volný čas, rozhodněte se pro pánské polobotky, které můžete nosit i k upnutým šatům. Jako volské oko pro každé přesýpací hodiny se ukážou i baletky. 

Vyhněte se tenkým podpatkům, kvůli kterým by vaše nohy mohly vypadat objemnější, než ve skutečnosti jsou. Vaše tvary budou vyváženy např. klíny nebo sloupky.

Boty pro obrácený trojúhelník

Máte poměrně široká ramena a zároveň urostlé, štíhlé nohy? Jste typický obrácený trojúhelník! Platformy a různé typy masivních podrážek jsou vyrobeny pro ženy s tímto tvarem postavy a tvoří dokonalou protiváhu masivním ramenům. 

Těžší obuv vám dokonale pomůže vyrovnat tělesné proporce. Vybírejte boty s kulatou nebo hranatou špičkou, které přirozeně upozorní na přednosti vaší postavy. 

Balerínky skvěle doplní vaše štíhlé nohy. Denně také noste mokasíny nebo tenisky. V chladných dnech zvolte kotníkové boty s blokovým podpatkem v zajímavé barvě nebo klasické chelsea boty.

Neváhejte a vyberte si výrazné barvy a vysoké podpatky, které vyváží horní část těla. Co takhle pohodlné sloupky nebo pohodlné klínky? V těchto botách strávíte klidně celý den na nohou a navíc vyrovnáte proporce své postavy.

Boty pro jablko

Chcete-li odvést pozornost od vyčnívajícího bříška, zvolte nápadné podpatky, které podtrhnou vaše štíhlé nohy. Zajímavé detaily, energizující barvy a originální ozdoby kolem kotníku jsou hitem každé ženy se siluetou jablka.

Vyhněte se botám s kulatou špičkou a botám na platformě, které vám mohou připadat příliš těžké. Místo toho se rozhodněte pro špičaté prsty, vertikální zdobení a barvy, které odpovídají tomu, co máte aktuálně na nohou. Baletní boty se špičatým zakončením jsou také ideální pro jablka.

Boty pro hrušku

Plné boky, poměrně široká stehna a statná lýtka jsou charakteristickým znakem hrušek. Chcete-li obnovit rovnováhu mezi spodní a horní částí těla, zvolte vysoké podpatky. Skvěle poslouží vysoké sandály s otevřenou špičkou. Osvědčeným řešením bude také nošení bot se špičatou špičkou, které poslouží jak na denní bázi, tak na větší akce.

Volte neutrální barvy nebo barvu bot slaďte s barvou spodního prádla – kalhot, legín nebo punčochových kalhot. Pro otevřené nohy zvolte béžové boty. Opticky tak prodloužíte nohy a zeštíhlíte boky. 

Dejte si pozor na zaoblené baleríny a vyhněte se kozačkám se zavazováním, gladiátorkám a úzkým kozačkám po kolena. V opačném případě budete navíc věnovat pozornost nedostatkům své postavy.

Boty do sloupu

Je vaše postava sportovní? Vyznačujete se jednoduchou strukturou a malým pasem? Jste asi typický sloup.

Doplňte svou rovnou siluetu klasickými lodičkami. Vyberte si kulaté nebo mandlové nosní díly, díky nimž budete vypadat žensky. Na druhou stranu elegantní bodce vám pomohou prodloužit postavu. Skvěle poslouží i boty upnuté kolem kotníku nebo kozačky končící v této výšce.

Vyhněte se těžké obuvi. Balerínky, klasické tenisky a tenisky se budou skvěle hodit do sloupu, pomohou vám ukázat vaše atletické tvary. Volte neutrální odstíny, díky kterým opticky prodloužíte své urostlé nohy.

Dosáhněte rovnováhy

Některé ženy si neuvědomují důležitost bot pro jejich vzhled. Správně padnoucí dokážou nejen obohatit outfit, ale také pomoci dosáhnout proporčního vzhledu, odhalit přednosti postavy a zamaskovat její nedostatky. 

Pokud chcete, aby vaše silueta vypadala harmonicky, stojí za to vybrat boty, které doplní váš typ postavy. Doufáme, že náš průvodce rozptýlil vaše pochybnosti v tomto ohledu a pomohl vám učinit správné rozhodnutí.