Podívejte se, jak sladit boty s kabelkou, aby vždy vypadaly skvěle


Existuje mnoho teorií o sladění bot a kabelek. Někteří věří, že jejich sladění podle barvy je zastaralé řešení. Jiní zase věří, že boty a kabelka ve stejné barvě jsou synonymem elegance a dobrého vkusu. Poradíme vám, jak sladit boty ke kabelce, aby vždy vypadaly skvěle.

Získejte stylový vzhled s odpovídajícími doplňky

Boty a kabelka jsou klíčové atributy každé ženy. Mnoho dam ale má problém s tím, jak je zkombinovat, aby vypadaly dobře. Říkáte si, jestli boty a kabelka musí mít stejnou barvu? Nebo možná hledáte odpověď na otázku, zda mají být boty a kabelka ze stejného materiálu?

V našem průvodci najdete cenné tipy, které vám pomohou dosáhnout skvělého vzhledu bez ohledu na příležitost. Naučte se pár jednoduchých pravidel a ohromte fenomenálním stylem!

Pravidlo 1. Dbejte na to, aby se barvy nestřetly

Při výběru bot do kabelky si musíte být jisti, že barvy těchto dvou kusů oblečení se navzájem nebijí. Bezpečným řešením je sladit je barevně.

Můžete vsadit na monochromatickou kombinaci a zvolit boty a kabelku stejného odstínu. K černým jednobarevným botám můžete zvolit černou prošívanou kabelku. Tímto způsobem dodáte výraz i tomu nejminimalističtějšímu stylingu. Skvělé bude i sladění různých odstínů jedné barvy.  

Zajímavé je, že boty a kabelka přes rameno stejné barvy dokážou vytvořit iluzi optického prodloužení postavy.

Pokud dáváte přednost nenápadnějším kombinacím, vsaďte na kontrastní barvy. Klasická kombinace bude bílá a černá nebo červená a tmavě modrá.

Místo protichůdných barev můžete zvolit ty, které se vzájemně doplňují. V závislosti na vaší náladě a preferencích kombinujte teplé barvy, jako je žlutá a červená, nebo studené barvy, jako je šedá a fialová.  

Pravidlo 2. Spojte okázalost s minimalismem

Chtěli byste nějaké honosné, nápadné boty? Ať už zvolíte červené podpatky s cvočky nebo vzorované pestrobarevné balerínky, vsaďte na kabelku v minimalistickém stylu. Laďte ji k botám materiálem (např. kůže) a hlavní barvou. 

Stejný princip funguje i opačně. K tašce s poutavým motivem zvolte tlumené boty v podobném odstínu. Pokud máte podobný vzor na botách a kabelce, můžete působit staromódně a nevzhledně.

Dodržováním tohoto pravidla se snadno vyhnete kýčovitému výsledku. Díky kombinaci křiklavosti a minimalismu budete vypadat jako modelka z módní přehlídky slavných návrhářů!

Pravidlo 3. V žádném případě nekombinujte sezónní doplňky

Módní kozačky a proutěná kabelka? To je jeden z běžných trapaskterému je třeba se rozhodně vyhnout. Pokud chcete vypadat stylově, v žádném případě nekombinujte boty a kabelku, které jsou charakteristické pro různá roční období.

Kombinujte letní lehké boty s jemnými kabelkami a těžké, kožené modely si ponechte na podzim a zimu. Vidíte, jak je to snadné?

Pravidlo 4. Slaďte materiál doplňků

Pokud máte rádi konzistentní vzhled, vyhněte se různým texturám. Tímto způsobem můžete vypadat nedbale. Abyste tomu zabránili, zkuste zvolit podobné materiály.

K plátěným kabelkám noste plátěné tenisky, k semišu semišové mokasíny a ke koženým kabelkám kožené kozačky. Toto jednoduché pravidlo vám pomůže pokaždé vytvořit ohromující konečný výsledek.

Pravidlo 5. Volte osvědčená řešení

Do sbírky se vyplatí zařadit tmavou a světlou kabelku. Volte neutrální, univerzální barvy, které budou ladit s většinou vašeho oblečení a bot.

Pokud preferujete minimalistický styl, můžete si s úspěchem pořídit originální kabelku. Pokud naopak váš šatník obsahuje převážně vzorované oblečení, bude dobrým řešením zvolit tlumenější kabelku.

Stejně tak je to i s botami. Pokud jsou vaše boty převážně neutrální a klasické, můžete úspěšně investovat do efektní kabelky. Na druhou stranu, když máte rádi barevné boty s různou texturou, zvolte klasickou kabelku a vytvářejte konzistentní styly bez větší námahy.

Pravidlo 6. Pamatujte, že ďábel je v detailu

Pokud jste velmi konzervativní zastánce žebříčků na míru, nezapomeňte, že ďábel se skrývá v detailech. Ujistěte se, že stříbrný zip na vašich botách bude ladit se stříbrným řetízkem na kabelce.

Móda ráda uzavírá kruh

V minulosti se ženy příliš nestaraly o sladění bot ke kabelce. Přesto klesající prodeje doplňků způsobily, že se v 50. letech výrobci rozhodli nastolit zcela nový módní trend, tzv. mix a zápas spočívající v sladění celého outfitu včetně bot a kabelek. 

Móda pro kombinování stejných doplňků se vrátila na přelomu 90. a 20. století.V dnešní době mnoho návrhářů tento trend stále opakuje. Nikoho by to nemělo překvapit, protože móda se ráda uzavírá. Trendem sezóny 2022/2023 bude určitě kombinace ladících bot a kabelky.

Doufáme, že se nám podařilo rozptýlit vaše pochybnosti o sladění bot a kabelky. Mít v šatníku pár nadčasových kousků vám tento úkol jistě usnadní a bez ohledu na příležitost budete vypadat harmonicky a stylově.