Podívejte se, jak se v létě starat o své oblíbené boty


Léto se rychle blíží. Příjemně teplé teploty si však mohou vybrat daň na vašich oblíbených botách a způsobit vyblednutí barvy nebo nepříjemný zápach. V tomto návodu vám prozradíme, jak se o své oblíbené letní boty snadno starat, abyste si ještě déle užívali jejich skvělý stav a skvělý vzhled.

Chraňte své boty na léto

Vysoké teploty a silné sluneční záření jsou extrémně náročné podmínky, kterým jsou vaše oblíbené boty každé léto vystaveny. V důsledku kontaktu s nohou se uvnitř obuvi tvoří vlhkost, která způsobí, že vaše boty začnou zapáchat a mohou dokonce množit škodlivé bakterie. 

Navíc v létě má obuv tendenci ztrácet barvu. Teplo může také způsobit, že se vám boty začnou slepovat a podrážka se oddělí od svršku. Abyste tomu zabránili, noste šité boty v extrémních teplotách. Další tipy, jak udržet boty v létě ve skvělé kondici, najdete v tomto článku. Pracovat!

Zabraňte dehydrataci... vašich kožených bot

Horké léto je obdobím, kdy je nesmírně důležité pít více vody, aby nedošlo k dehydrataci organismu. Uvědomili jste si ale, že nejen vaše tělo to potřebuje ke správnému fungování? V létě dokonce... Vaše oblíbené kožené boty se mohou dehydrovat! 

Tím se zmatní a ztratí elasticitu, což se může projevit nevzhlednými prasklinami na svršku. Abyste je udrželi v nejlepším stavu, nezapomeňte je pravidelně čistit. Dbejte také na správnou hydrataci a leštění, díky kterému jim zajistíte účinný lesk a zároveň se postaráte o jejich stav.

Boty neskladujte venku

Vysoké teploty charakteristické pro léto znamenají, že venkovní prádlo uschne prakticky mrknutím oka. Dávejte však pozor, abyste venku nenechali mokré boty. Tímto způsobem je můžete vystavit prasklinám a změně barvy.

Vyhněte se přímému slunečnímu záření. Boty neskladujte v blízkosti oken, kde mohou být také vystaveny ničivým účinkům slunečního záření. Buďte trpěliví a nechte boty vyschnout na dobře větraném místě.

Vyhněte se chůzi naboso v uzavřené obuvi

I když se v létě rádi vzdáme některých kusů oblečení, v žádném případě byste se neměli rozhodovat pro nošení vestavěných bot bez ponožek, zvláště pokud máte problém s nadměrným pocením nohou. Ponožky nejen absorbují část vytvořeného potu, ale také zabrání tvorbě puchýřů způsobených třením boty o patu. 

V mnoha obchodech s oblečením a doplňky jsou k dostání speciálně střižené ponožky, které vám umožní dosáhnout efektu zdánlivě bosé nohy, aniž by zničily pečlivě sladěný styling.

Udržujte své boty svěží i v horkém počasí

V letních měsících je problém nadměrného pocení nohou extrémně častý. Není divu. Dlouhé hodiny strávené v botách v kombinaci s vysokými teplotami napomáhají tvorbě potu.

Toto léto se vyhněte nošení jednoho páru bot každý den. Obuv má tendenci absorbovat pot z nohou. Výsledná vlhkost způsobuje, že se vaše obuv opotřebovává mnohem rychleji. 

Abyste tomu zabránili, nechte své letní boty alespoň dva dny odpočívat, než se znovu dostanou do nohou. Je to skvělá výmluva, jak se zásobit stylovějšími botami na nadcházející léto ;-) Najdete je v náš internetový obchod

Pokud jsou vaše boty extrémně mokré od potu, je nejlepší použít k sušení cedr, který obnoví správný tvar svršků. Tento druh dřeva má navíc přirozené deodorační vlastnosti, díky kterým se snadno zbavíte nepříjemného zápachu a vrátíte svěžest své oblíbené letní obuvi.

Zbavte se nepříjemného zápachu pomocí domácích prostředků

Vaše oblíbené letní boty mají nepříjemný zápach, který je za nic na světě nechce nechat na pokoji? Máme dobré zprávy! Můžete si vydechnout, protože se nemusíte loučit se svou milovanou obuví kvůli nepříjemnému zápachu, který se objeví okamžitě, když je sundáte z nohou.

Jediné, co musíte udělat, je nasypat jedlou sodu dovnitř boty a nechat ji přes noc, opatrně ji rozetřít po stélce. Po asi tuctu hodin stačí boty protřepat nad odpadkovým košem nebo je zbavit zbytků sody vysavačem a je hotovo. Opět si můžete užívat svěží boty.

Další účinné způsoby, jak bojovat proti zápachu nohou, viz: tento článek.

Pečujte o své nohy

Pamatujte, že ani ty nejupravovanější žabky nebo sandály nebudou letos v létě vypadat úžasně, pokud budou vaše nohy suché a drsné. Tento problém se může zhoršit pobytem na slunci. Proveďte peeling alespoň jednou za pár dní, abyste odstranili odumřelé kožní buňky a obnovili hebkost vašich nohou. Nezapomeňte také použít hydratační krém.

Nezapomeňte také na pečlivě provedenou pedikúru. V první řadě si nehty zkraťte a opilujte. Pokud chcete, můžete je natřít svou oblíbenou barvou. Máte problém s výběrem jednoho konkrétního odstínu? Francouzština je skvělá volba na léto, která působí elegantně a nenaruší vaše stylizace.