Obtížná láska, nebo jak si koupit pohodlné vysoké podpatky


Láska k botám na podpatku je někdy láska bez vzájemnosti. Proč jsou vysoké podpatky, které tak často milujeme?
nepříjemný?

Láska k botám na podpatku je někdy láska bez vzájemnosti. Proč jsou vysoké podpatky, které milujeme, tak nepohodlné? Existují dokonalé podpatky? Jak si najít jehlová podšívka, se kterou budete chtít strávit zbytek života, nebo alespoň několik příštích sezón? Tajemství každého úspěšného vztahu je ... kompromisy.

Na velikosti záleží!

Na rozdíl od zdání není výběr správné velikosti obuvi na podpatku jednoduchou záležitostí. Vysoké podpatky, zvláště vysoké, aby správně seděly na vaší noze, mohou být o něco těsnější než standardní velikost, kterou nosíte. Pamatujte však, že byste měli říci ne odřeným patám, kuří oka a zmenšeným prstům, protože vaše nohy by měly očekávat vzájemný respekt od vašeho vztahu k botám.

Asi každý z nás si pamatuje pohádku o Popelce, která na plese přišla o botu. Doba se změnila, takže pokud se chcete stát královnou večírku, nemůžete si dovolit boty, které neustále kloužou. Pohádka o roztržité dívce, která očekává boty, nás také poučí o jedné důležitější otázce. Popelka se na svém vysněném plese bavila jen do půlnoci a majitelka krásných bot by v nich určitě měla tancovat celou noc.

Často se stává, že i dobře velké podpatky se trochu rozpadnou a příliš povolí. Nejčastěji tomu tak je u obuvi z umělé hmoty, přestože jsou k tomu náchylné, i když v menší míře, také boty z přírodních materiálů. Pokud si nemůžete dovolit semišové nebo kožené boty a máte pocit, že se boty příliš zvětšují, můžete použít silikonové vložky.

<a href="https://keeshoes.cz/cerpadla-na-vysokem-podpatku-gianmarko-70-1-bezova-bezovy-i14035.html"><img src="https://keeshoes.cz/media/ale/auction_image/image1_14035.s2000.jpeg?_=1602356954.6805284" alt="Lodičky On Pin Gianmarko 70/1 béžové" title="Kožené lodičky Gianmarko"></a>

Čím vyšší, tím lepší?

Toto pravidlo platí pouze pro vašeho partnera, se kterým se můžete prezentovat v patách svých snů. Princip „čím vyšší, tím lepší“ funguje v případě výšky podpatku naopak. Přestože přemrštěně vysoké boty lákají krásným vzhledem a zdůrazňují nohy majitele, nejsou pro páteř a chodidla ani pohodlné, ani zdravé, pro které chůze „na chůdách“ není přirozená poloha. Zdravá výška podpatku je 4-5 cm, zatímco podpatek až 7 cm je považován za ideální výšku pro daný den. Podpatky nad 10 cm jsou spíše večerní volbou pro dámy již zručné v pohybu na vysokých podpatcích.

Ve vysokých botách bychom se měli cítit krásně, v pohodě a přiměřeně pohodlně. Pata nastavená uprostřed paty bude určitě indikátorem stability boty. Navíc dámám s filigránskými chodidly se doporučují o něco nižší boty, protože v tomto případě se počítá poměr mezi délkou chodidla a výškou podpatku. Elegantní ženy s větší nohou si mohou dovolit mnohem vyšší pantofle.

Na interiéru záleží

Při nákupu bot a rozhodování se s nimi vázat na delší dobu byste měli věnovat pozornost také několika drobnostem. Nohy mají rády přírodní materiály, takže nejlepší volbou bude obuv s podšívkou z organických materiálů - např. Měkká kůže. Rovněž stojí za to zkontrolovat, zda jsou uvnitř švy, které by mohly při chůzi třít nebo dráždit pokožku.

Láska, zvláště láska k vysokým podpatkům, nezná mezí. Musíme však mít na paměti, že krásné, ale nestabilní a nepohodlné boty jsou vhodné pouze pro výstavu. Tajemství úspěšného vztahu je blízkost, takže boty pro štěstí jsou boty, které mají častý kontakt s nohou. Ujistěte se, že nezlomíte srdce ani sebe tím, že utratíte polovinu platu za boty, které leží ladem ve skříni, nebo osamělé boty, které touží po teple vašich jemných nohou.