Objevte osvědčené způsoby, jak vyrobit boty, které jsou příliš těsné


Správný výběr obuvi je důležitý nejen pro danou příležitost, ale také pro vaše zdraví. Příliš těsné boty, bez ohledu na to, jak šik vypadají, mohou nadělat více škody než užitku. Špatně padnoucí obuv může způsobit mnoho nepříjemných a obtížných onemocnění. Zjistěte, jak jim předcházet a co dělat, aby byly boty příliš těsné a lépe padly.

Více škody než užitku

Příliš těsné boty, i ty nejstylovější a nejjedinečnější, mohou nadělat více škody než užitku. Zjistěte, jaké jsou nejčastější problémy spojené s těsnou obuví a jak jim předcházet. 

Jedním z nejobtížnějších problémů způsobených těsnými botami jsou puchýře. Vznikají v důsledku tření chodidla o vnitřní stranu boty. Puchýře se často objevují, když poprvé nosíte nový pár bot. Proto si nezapomeňte boty oddělit, než je poprvé ukážete světu. Věnujte několik dní nošení těžkopádné obuvi při každodenních domácích pracích. Nejlepší je, když budete trpěliví a budete je nosit každý den asi hodinu. Když cítíte, že vás boty silně skřípají, noste tlusté vlněné ponožky. Díky tomu se boty ještě rychleji oddělí. Vyvarujte se také nošení nových bot na den. Místo toho je noste postupně a ujistěte se, že správně sedí na noze. Určitě tak zabráníte tvorbě puchýřů.

Dalším problémem těsné obuvi jsou zarostlé nehty. V takové obuvi má nehet příliš málo místa a začíná zarůstat do kůže obklopující lůžko kolem něj. V důsledku toho bojujete se zánětem a citlivostí nehtů. Abyste tomu zabránili, udržujte nehty krátké a řiďte se našimi osvědčenými způsoby výroby příliš těsné obuvi.

Mnoho žen, které se rozhodly nosit příliš těsné podpatky s úzkou špičkou, má problém s vbočenými uzlíky. Tato nevzhledná deformita chodidla se objevuje v oblasti prvního prstu a může být opravdu bolestivá a léčí se chirurgicky. Naštěstí známe účinné metody na těsné boty, které vám pomohou se této nemoci vyhnout.

Získejte až jednu velikost

U těsných bot, které už nemůžete vrátit do obchodu, vám mohou usnout. Naštěstí je nemusíte dávat do aukce nebo dávat svému kamarádovi. Známe účinné metody, které vám umožní natáhnout boty až o jednu velikost. Pracovat!

Vysušte si vlasy místo… bot!

Stejný nástroj, kterým si sušíte vlasy, dokáže zázraky s příliš těsnými koženými botami. Navlékněte si co nejvíce párů ponožek a spusťte sušičku. Pokrčte nohy a zatřeste prsty, nasměrujte proud teplého vzduchu do nejtěsnějších míst. Pamatujte, že sušička by měla být udržována v pohybu, abyste si nespálili pokožku. Boty nezouvejte, dokud nevychladnou a užijte si opravdové pohodlí! Doporučujeme použití prostředku na ošetřování obuvi, který zabrání případným prasklinám na povrchu obuvi. Varování! Tato metoda se nedoporučuje pro lepené boty - lepicí spoje mohou být oslabeny.

Zmrazte vodní balónek

Na povrchu se zdá, že zmrazení balónu je směšný nápad. Podle Murphyho zákona však přináší úžasné výsledky. Nalijte do balónku vodu, zavažte jej a zasuňte do nejtěsnější části boty. Dejte botu do mrazáku a počkejte, až se mrazivá voda roztáhne a zároveň roztáhne vaši botu. Místo balónku můžete použít běžný sáček naplněný vodou. Ujistěte se však, že neteče. Jinak by mohlo dojít k poškození obuvi. Po vytažení z mrazáku je nechte při pokojové teplotě asi 20 - 30 minut. Po uplynutí této doby se zbavte balónků a vyzkoušejte si boty. V případě potřeby postup opakujte.

Použijte mokré noviny

Na protažení bot se hodí i navlhčené noviny. Stačí je rozdrtit a dát do bot co nejvíce. Dávejte však pozor, abyste to nepřehnali, aby se obuv nedeformovala. Nechte noviny zaschnout a vyzkoušejte boty znovu. Tímto způsobem se stanou pružnějšími a roztažnějšími. Noviny můžete úspěšně nahradit vlhkými ponožkami stočenými do kuliček.

Používejte alkohol

Pokud máte problém s těsnými botami, budete potřebovat trochu alkoholu a ne utopit své smutky ;-) Smíchejte alkohol s vodou v poměru 1:1 a vetřete přímo do částí boty, které vás tlačí. Rychle je nasaďte na nohy a noste, dokud alkohol nezaschne. Pokud vás nejen štípou jednotlivé kusy obuvi, ale jako celek je příliš těsná, můžete pár bavlněných ponožek navlhčit v připraveném roztoku. Nezapomeňte je před nasazením dobře vyždímat. Noste ponožky s těsnou obuví, dokud alkohol zcela nezaschne.

Bez ohledu na to, zda jsou boty příliš těsné na délku nebo šířku, věříme, že naše metody vám účinně pomohou se s tímto problémem vypořádat. Použitím popsaných metod vaše prsty a paty získají další prostor a vaše nohy se vám odvděčí skvělou kondicí. Nemáte co ztratit!