Máte problém s masivními lýtky? Víme, jaké boty je zeštíhlí!


Krátká, svalnatá lýtka mohou vypadat mohutně a představovat spoustu problémů při výběru stylingu. Naštěstí nemusíte držet omezující dietu nebo cvičit v posilovně, abyste je opticky zeštíhlili. Známe pár triků, jak prodloužit nohy a budete rádi nosit krátké šaty. Začněme!

Jednoduché triky pro mohutná lýtka

Silná lýtka mohou být skutečnou noční můrou, takže je těžké vybrat si outfit každý den i na dovolené. Naštěstí existuje pár účinných triků, díky kterým budou vaše masivní lýtka vypadat štíhlejší.

Přečtěte si naše tipy a užijte si dokonalý vzhled vašich nohou bez ohledu na vaši postavu. Naštěstí nemusíte držet dietu ani si kupovat členství v posilovně.

Vše, co potřebujete, je... ten správný pár bot, se kterými si opět zamilujete krátké šaty a sukně. Přesvědčte se sami, že optické hubnutí lýtek je mnohem snazší, než byste si zpočátku mysleli!

Stačí správně zvolený podpatek, barva a špička boty a vaše masivní lýtka se změní k nepoznání!

Proporce vyvažte volbou vyššího podpatku

Podpatky dokážou zázraky! Opticky prodlužují nohy, takže celá silueta působí harmoničtěji a vyváženěji. To platí zejména pro ženy s masivními lýtky.

Pamatujte však, že příliš časté nošení vysokých podpatků může poškodit vaše držení těla a pohodu. Navíc z dlouhodobého hlediska může zkrátit lýtkové svaly, takže vypadají ještě svalnatější a objemnější.

Z tohoto důvodu noste denně boty na středním nebo nízkém podpatku. Zeštíhlíte tak svá tlustá lýtka a získáte sebevědomí. Vyhněte se také tenkým jehlovým podpatkům, které by mohly karikaturně kontrastovat s masivními nohami. 

Vybrat boty na sloupku nebo klínykterý vyrovná vaše proporce. Jejich další výhodou je fakt, že jsou mnohem pohodlnější než tenké podpatky.

Na barvě záleží

Tmavé boty mohou opticky zkrátit nohy. To však nemusí nutně platit, pokud je správně nastylujete. Pokud chcete překonat problém tlustých lýtek, vyvarujte se nošení černých bot k bosým nohám.

Kombinujte je s černými, tenkými nebo tlustými punčochami. Budete vypadat ještě štíhlejší, pokud ji sladíte s černými kalhotami nebo sukní.

Tento princip funguje oběma směry. Holé nohy budou vypadat skvěle v kombinaci s nahou obuví. Zkuste barvu bot sladit s tónem pleti. Díky tomu budou vaše nohy vypadat delší a vaše lýtka budou vypadat štíhlejší. 

Monochromatické stylizace jsou skvělým způsobem, jak snadno zakamuflovat nedostatky matky přírody. Uplatněním tohoto principu od pasu dolů si můžete být jisti, že vaše masivní lýtka již nejsou středem pozornosti.

Pozor na tloušťku pruhů

Mnoho žen s masivními lýtky se vzdává bot s páskem na kotník. To však není nutné! 

Tenké proužky mohou ve skutečnosti vypadat nejlépe na ženách se štíhlýma dlouhýma nohama, vytvářejí příliš velký kontrast k tlustým lýtkům a přitahují zvláštní pozornost k problémovým partiím. 

Vyhněte se také pruhům, které přecházejí přes kotník. Obuv s dlouhým zavazováním může způsobit, že vaše lýtka budou objemnější. Chcete-li tomu účinně zabránit, rozhodněte se pro boty s odpovídajícími širšími ramínky.

Jaké boty pro tlustá lýtka nosit každý den a na dovolené?

Vyhněte se botám s plochou podrážkou, které mohou opticky zkrátit nohy a působí tak ještě masivněji. I když klasické balerínky nebudou vaším spojencem, nemusíte se úplně vzdávat plochých bot. Vybrat baletní boty se špičatou špičkoudíky tomu budou vaše nohy vypadat o něco delší. 

Pokud si ceníte pohodlné obuvi na denní bázi, vsaďte na módní boty tenisky na platformě. Dodatečně tak zeštíhlíte kotníky a vytvoříte tak dokonalou harmonii. V horkých dnech vsaďte na zvýšené sandály nebo espadrilkykteré skvěle doplní každodenní stylizace. 

Na větší výstupy si obujte klasické hůlky nebo lodičky. Také se ukážou jako dobrá volba oxfordské botykteré vám dodají formální vzhled při zachování nesrovnatelného pohodlí.

Jak vybrat kozačky pro tlustá lýtka?

Výběr kozaček pro mohutná lýtka může být opravdovou výzvou. Naštěstí najít zimní boty, které padnou na široké nohy, není nemožné. 

V první řadě hledejte boty se svrškem rozšiřujícím se nahoru. Vyhněte se syntetickým materiálům. Vybírejte kožené boty, které se pod vlivem používání přizpůsobí šířce lýtek. 

Neocenitelnou výhodou budou také pružné vsadky v oblasti zipů. Vaše kozačky tak získají prostor navíc a vy se budete cítit pohodlně.

Dobře padnoucí obuv dokáže zázraky!

Dobře padnoucí obuv dokáže zázraky, i když jsou vaše lýtka opravdu masivní. Nebojte se použít naše osvědčené metody a vyberte si boty, které vám pomohou zamaskovat vaše nedokonalosti. 

Jsme přesvědčeni, že dodržováním našich rad se vám vrátí dívčí láska k šatům a sukním a získáte zpět sebevědomí.