Kožené boty - jak se o ně postarat?

Poslední položky
Nejlepší boty na Silvestra Nepříjemná obuv? Jak vybrat správné vložky? Jaké dobroty pro dítě v podzimním dešti? Jak se vypořádat s nepohodlnou obuví? Jak si zvyknete chodit na vysokých podpatcích? Jak nosit boty? Tři návrhy pro módní styly Stylové kancelářské boty pro něj Nejlepší dámská obuv na svátky Jak si vybrat elegantní boty pro muže? Martensy, nejpohodlnější obuv na podzim a zimu

Kožené boty jsou nutností prakticky každé podzimní sezóny. Díky nim si můžete vybrat skvělé stylizace a zároveň mít záruky, že boty vydrží i ty nejnáročnější výkyvy počasí. Koženou obuv však nemůžete nechat na pokoji. Co přesně to znamená? Že to stojí za to se o ně starat několika různými způsoby. Díky tomu prodloužíme potěšení z procházky v nich po celý podzim.

Impregnace a správné používání kožené obuvi

Po zakoupení obuvi ze stacionárního obchodu nebo online je neprodávejte ihned. Nejprve se postaráme o jejich impregnaci. Jedná se o snadné ošetření pomocí látek určených pro pokožku. Jsou určeny k ochraně našich nových bot před vlhkostí a nečistotami. Impregnaci je snadné provést - postupujte podle pokynů na obalu speciálního přípravku. A stojí za to to udělat. Kožené boty nejsou levné, ale jsou jemné. Nejčastěji mají sofistikovaný střih a jsou velmi všestranní. Péče o ně je klíčem ke štěstí a dlouhému nošení.

Správné používání není nic jiného než změna obuvi. Zacházení s koženou obuv jako s každodenní činností vede k jejich rychlému zničení. Zkusme se o ně také řádně postarat, to znamená, že neohýbejte přední ani zakopnutí. Všechny tyto činnosti mají destruktivní účinek na kožený materiál a mohou také vést k rychlému zničení obuvi.

A co boty po sezóně?

Po sezóně nemůžeme zapomenout na kožené boty. Když přestaneme používat pár, je nejlepší jej připravit před vložením do skříně a zapomenutím. Pojďme do něj vložit papírové koule, které způsobí, že se bota nerozpadne, nezmění její původní vzhled. Pokud na takové koule nemáme čas, vyplatí se objednat speciální vyhazovače bot, dostupné v různých obchodech s obuví - také online. Díky tomu si budeme jisti, že obuv bude v perfektním stavu pro příští sezónu, bez nepříjemných chyb.

Náš poslední tip je leštění lesklých bot a leštění matné kůže. Tím výrazně prodloužíte životnost vaší oblíbené obuvi, což chceme.

 

představoval