Kousá váš pes boty? Objevte 5 osvědčených řešení


Okusuje vám váš čtyřnohý přítel notoricky boty? Začněte tím, že zjistíte příčinu problému a poté se ujistěte, že se to již neopakuje. Zajímá vás, jaké metody budou nejúčinnější? Připravili jsme průvodce, který vám pomůže vypořádat se s problémem, kdy vám pes okusuje boty jednou provždy.

Sakra! Můj pes žvýká boty!

Drahý pár vysokých podpatků od návrháře nebo obnošené pantofle, které vám slouží několik let? Vašemu psovi je to asi jedno! Chutnají všechny stejně ;-)

Ptáte se, proč vám váš pes notoricky okusuje boty? Chcete svému čtyřnohému kamarádovi zabránit v ničení dalších pantoflí? Hledáte účinnou radu, jak se s tímto problémem jednou provždy vypořádat?

Jste na správném místě! V našem průvodci jsme shromáždili ty nejcennější tipy pro majitele neukázněných psů. Začněme!

Identifikujte příčinu problému

Než začnete jednat, věnujte čas identifikaci příčiny problému. Jedná se o nejúčinnější způsob, jak jej zcela odstranit.

Řešíte štěně? Je to snadné! S největší pravděpodobností tak váš pes poznává svět kolem sebe. Jeho ústa a zuby jsou dokonalé nástroje. Stejně jako u miminek může prořezávání zubů u štěňat způsobit, že cokoli, co jim stojí v cestě, se jim téměř automaticky dostane do tlamy a zklidní jejich oteklé dásně.

Stýská se po vás vašemu pejskovi, i když je na krátkou chvíli sám? Pamatujte, že na botách zůstává vůně majitele. Nošením v ústech vystresovaný čtyřnožec cítí jeho přítomnost a snáze se vypořádává s úzkostí z odloučení a silnou touhou.

V závislosti na příčině problému proveďte konkrétní opatření. Speciálně pro vás jsme sesbírali 5 účinných metod, díky kterým se na vašich botách přestanou objevovat otisky zubů.

#1 Nenechávejte boty v dosahu vašeho psa

Pokud boty necháte na snadno dostupném místě, výrazně se zvyšuje pravděpodobnost, že se k nim váš pes nakonec dostane. Koneckonců, obuv má pro něj perfektní texturu. Relativně vysoká pružnost a dostatečná síla je čtyřnožci prostě milují. Zvláště když jsou boty vyrobeny z přírodní kůže. 

Naštěstí můžete snadno zabránit eskalaci problému. Boty stačí po návratu domů schovat do uzavřené skříně. Pokud jsou mimo dohled vašeho mazlíčka, pravděpodobně už nebudou tak lákavě atraktivní. Vidíte, jak je to jednoduché?

# 2 Ujistěte se, že je váš mazlíček správně stimulován

Kříženec, čistokrevný pes nebo kříženec - nikdo z nich nemá rád nudu. Všechna aktivní zvířata potřebují rozmanitost a aktivitu. Pokud váš pes neustále žvýká vaše boty, může to být zábavné.

Abyste tomuto problému předešli, stačí svého mazlíčka správně stimulovat. Vynikající náhradou za boty budou žvýkačky pro domácí mazlíčky. Vyberte si pryžové výrobky nebo přírodní kosti. Tímto způsobem se nejen zbavíte problému, ale také podpoříte ústní hygienu svého chlupatého kamaráda.

# 3 Věnujte svému mazlíčkovi více pozornosti

Psi si rádi hrají. Když s nimi nebudete trávit dostatek času, mohou ve vašich botách najít poloviční míry. Pohled na čtyřnohého přítele s jeho oblíbenou teniskou v puse vás totiž téměř automaticky nutí zahodit vše, co děláte, abyste se vydali za svým mazlíčkem. 

Váš pes vás tak zapojí do společné činnosti. Abyste ho účinně zastavili, stačí mu věnovat více pozornosti. Místo lenošení u televize vezměte psa na procházku nebo hoďte jeho oblíbený míček po místnosti.

Pokud nemáte možnost trávit se svým mazlíčkem čas navíc, investujte do logických hraček určených pro psy, které zabrání nudě a umožní jim trénovat mysl.

#4 Nezacházejte se starými botami jako s hračkami

Myslíte si, že vaše staré boty budou skvělou hračkou pro vašeho psa, a místo abyste je vyhodili, rozhodli jste se je recyklovat a zacházet s nimi jako s dodatečnou zábavou pro vašeho čtyřnožce?

To je jedna z nejčastějších chyb! Koneckonců, váš pes může mít problém rozeznat rozdíl mezi starými, opotřebovanými pantoflemi a novými designovými jehlovými botami, které stojí jmění.

#5 Nebojte se využít pomoci specialistů

Pokud žádná z metod nezabrala a na botách máte stále nevzhledné otisky zubů, vyplatí se využít pomoci zkušeného odborníka. Veterinář nebo behaviorista mrknutím oka diagnostikuje případné problémy a nasadí účinnou léčbu.

Přistižen při činu?

Nyní, když víte, jak se vypořádat s problémem, kdy váš pes kousá boty, stojí za to zaměřit se také na vhodnou reakci.

Když svého čtyřnožce přistihnete při činu, za žádných okolností ho nezačínejte honit po domě. Přistupte k psovi se žvýkačkou nebo kostí a v klidu proveďte výměnu.

Buďte pevní a dejte svému psovi najevo, že toto chování je nepřijatelné.

Postupem času můžete svého psa naučit povel „nechte toho“. Určitě se vám osvědčí na procházkách, kdy se váš mazlíček rozhodne ochutnat něco, co by mu mohlo ublížit.

Problém je vyřešen!

Jak vidíte, existuje mnoho způsobů, jak se efektivně vypořádat s problémem psích kousacích bot. Identifikujte příčinu tohoto stavu věcí a poté vyzkoušejte naše řešení, dokud nebudou úspěšní. Buďte důslední a účinky si určitě rychle všimnete. Hodně štěstí!