Jedlá soda do bot. Čištění obuvi jedlou sodou


Jedlá soda je produkt, který pravděpodobně najdete v každé domácnosti. Málokdo ví, že kromě všestranného využití v kuchyni jej lze použít i jako účinný čistič obuvi! Zde je pár skvělých tipů, jak můžete použít jedlou sodu, aby vaše boty zářily čistotou.

Jedlá soda má řadu vlastností, které se osvědčí nejen při kulinářských experimentech, ale také budou nápomocné například v boji proti nevzhledné špíně na vašich botách! To ale není vše, protože také přirozeně kyseliny, reguluje pH a také pohlcuje nepříjemné pachy, což je zvláště užitečné, pokud jde o udržování hygieny obuvi. Jeho další výhodou je cena - mnohem nižší než u profesionálních čisticích přípravků, které najdete v obchodech.

Jedlá soda do bot - aplikace

Soda je skvělá na čištění obuvi, zejména té látkové. V případě bílých bot pomůže nejen zbavit se špíny, ale také osvěží barvu a efektivně odstraní žlutý odstín z svršku a bílé podrážky! Podívejte se, jak můžete pomocí jedlé sody vyčistit své oblíbené boty.

1. Jedlá soda s vodou

Toto je zdaleka nejjednodušší řešení, které můžete rychle vytvořit doma. Stačí rozmíchat asi 3 polévkové lžíce jedlé sody s trochou vody a poté pomocí bavlněného hadříku otřít boty přípravkem. U silnějších skvrn můžete roztok nanést měkkým štětcem a poté skvrnu jemně vetřít, dokud nezmizí. Po ošetření stačí botu otřít hadříkem namočeným ve vodě, aby se zbavila přebytečné sody. A je to připraveno! Znovu si můžete užívat své oblíbené boty.

2. Jedlá soda a ocet

Ocet díky svým čisticím a dezinfekčním vlastnostem navíc podporuje účinek jedlé sody. Látky by měly být smíchány v poměru 1: 1 a poté pomocí štětce naneste prostředek na obuv a energicky vetřete špínu. Nakonec si otřete boty pouze vodou. Určitě tuto metodu vyzkoušejte, zvláště když se na botách objeví nepoddajná špína. Jakékoli skvrny by měly zmizet bez větších problémů.

3. Jedlá soda se špatným zápachem

Vložky do bot musíme důkladně a pravidelně čistit, protože je to místo, kde se hromadí pot a spousta nečistot. Zanedbání systematického ošetřování způsobí, že vložky budou vydávat nepříjemný zápach, a také se stanou místem pro rozvoj bakterií a plísní.

Látkové vložky lze bezpečně prát v roztoku vody, mycího prostředku a trochy jedlé sody. Po důkladném vysušení a vložení stélek zpět do boty vsypte dovnitř lžičku jedlé sody, důkladně rozetřete prášek po celém povrchu a poté nechte přes noc. Jedlá soda absorbuje nepříjemné pachy a budete si nadále užívat své oblíbené boty.

Jedlou sodu můžete použít samostatně, v kombinaci s vodou nebo z ní vytvořit hustou pastu - výběr metody necháme na vás. Přesto je to jednoduchý způsob, jak získat extrémně účinný čisticí prostředek za nízkou cenu, který bude schopen úspěšně nahradit profesionální ekvivalenty dostupné v obchodech.