Jaké kotníkové boty pro děti?


Vybrat správné boty pro dítě není tak snadné. Z obavy o bezpečnost našich dětí chceme vybírat obuv, která poskytne nejvyšší pohodlí, stabilitu chodidla a nebude dítě drhnout ani zranit. Důležitým aspektem je také vhodný materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Vysoce kvalitní boty budou dobrou volbou, která zajistí dostatečnou stabilitu dětských nohou. V následujícím článku vám poradíme, jaké kotníkové boty pro děti je nejlepší vybrat.

Pravidla pro výběr správné obuvi pro děti

O nohy našich dětí bychom se měli starat od chvíle, kdy udělají první kroky. K tomu pomůže vhodně zvolená obuv, která umožňuje správný vývoj a správné fungování nohy. Je třeba si uvědomit, že i ta nejmenší abnormalita ve struktuře nohy může mít za následek morbidní změny kyčelních, kolenních a páteřních kloubů. Proto je tak důležité vybrat si kvalitní obuv.

Při rozhodování o dětské obuvi stojí za to pamatovat na několik důležitých pravidel:

  • Materiál zpracování - obuv by měla být vyrobena z přírodních materiálů nebo vzdušných materiálů. Musí být odolné proti poškození a chránit před oděrkami. V ideálním případě by podšívka měla být vyrobena z kůže.
  • Zesílená pata - zajistí stabilitu a udrží patu ve správné poloze a zajistí správné umístění celé nohy. Zesílené podpatky jsou velmi důležitým prvkem dětské obuvi, protože v budoucnu chrání před varusovými nebo valgusovými chodidly.
  • Svršek sahá nad kotník - díky tomu budou nožičky dítěte stabilní, a zároveň nebudou omezeny jejich pohyby.
  • Vysoký a široký hrot - dítě pak bude mít prostor pro správné umístění prstů a bude s nimi moci volně pohybovat.
  • Flexibilní podrážka - pokud možno ne příliš měkká, ale také ne příliš tuhá. Také by nemělo klouzat, protože může způsobit pád dítěte. Dobrá podrážka by měla být pružná a neklouzavá.
  • Široký podpatek - boty by neměly být vyšší než 1,5 cm, ale měly by mít široký podpatek, který patě poskytne adekvátní oporu.
  • Dobře padnoucí velikost - dětské boty by měly odpovídat délce jejich nohou. Nesmí být příliš krátké, protože by mohlo dojít k deformaci chodidel. Příliš velké boty také nebudou fungovat, protože neposkytnou adekvátní stabilitu a podešev se ohne na špatném místě.

Boty a boty pro děti

Boty a botičky Dětské boty jsou typem obuvi, která funguje skvěle, bez ohledu na jejich věk. Pokud zvolíme velikost a materiál, ze kterého byly vyrobeny, budou velmi pohodlné a příjemné na nošení.

Při výběru bot a obuvi stojí za to pamatovat na to, že obuv by měla být delší než noha asi o 8 až 10 mm, protože dětská noha velmi rychle roste a prodlužuje její délku. Noha se při chůzi často pohybuje vpřed, takže taková pažba bude ideálním řešením. Malé boty a boty by měly mít také malý podpatek. V případě malých dětí by jeho výška měla být přibližně 5 mm, u 3-4letých přibližně 10 mm. Děti ve věku 5 a 6 let by měly mít 20 mm vysoký podpatek a děti do 10 do 25 mm.

Mezi dětskými botami a botičkami najdeme takové, které se zapínají na suchý zip, například pěkný a pohodlný model chlapecké boty Ren But 1423 šedé nebo lesklé Boty na suchý zip Ren But 3229 světle fialové pro dívky. Toto řešení je velmi výhodné a zároveň ušetří spoustu času, protože boty se dají na nožičky dítěte mnohem rychleji. Naše nabídka také obsahuje spoustu návrhů pro fanoušky tradičních šněrovacích bot, např. Boty Adi American Club pro dívky nebo svázané Ren Ale dětské dupačky 1501 zelená pro kluky.

Dětské kozačky

Dětské kozačky je skvělou volbou pro podzimní a zimní měsíce. Všechny modely jsou správně tvarované a přizpůsobené dětské noze. Jsou také obohaceny o antibakteriální a antifungální vložky, které chrání nohy batole i během mnoha hodin hraní. Pozoruhodná je podrážka bot, která je dostatečně pružná a odolná proti oděru. Díky tomu jsou kozačky velmi pohodlné a neklouzají na hladkých površích. Všechny boty mají také tuhý podpatek, který zajišťuje správnou stabilitu a předchází zranění a odřeninám. V současné době naše nabídka zahrnuje pohodlné a stylové Dětské boty American Club a boty pro děti Ren Butto určitě osloví ty nejmenší a jejich rodiče.

Dětské boty do deště

Všechny děti si rády hrají v dešti a skáčou do kaluží. Proto holínky pro děti jsou nepostradatelnou obuví do deštivých dnů. V současné době máme na trhu obrovský výběr různých barev a vzorů holínkových bot. A co je nejdůležitější, jsou velmi funkční. Chrání před různými povětrnostními podmínkami, zajišťují stabilitu chodidel a jsou dostatečně pružné. V nabídce našeho obchodu najdete barevné modely s pohádkovými postavami, např. modrý Zmrazené boty do deště, ale také funkční a pěkné zároveň Ponožka American Club Galoshes + vložka amerických koníkteré jsou ideální na podzim a zimu. 

Na závěr je velmi důležité vybrat pro své dítě dobrou obuv. Dětské kotníkové boty jim zajistí adekvátní stabilitu a bezpečí. Pokud chcete, aby si vaše batole užilo zdravé nohy, cítilo se pohodlně a pohodlně i během mnoha hodin hraní a procházek, doporučujeme vám seznámit se s naší nabídkou. Rádi vám pomůžeme vybrat správnou obuv pro vaše dítě.