Jaké boty na boty budou nejlepší?


Začátek jara je nejlepším obdobím pro zahájení cyklistické sezóny. Rekreační jízda s dvoukolovým vozem nevyžaduje speciální vybavení. Pokud se počet na metru zvyšuje každý den, stojí za to uvažovat o cyklistické botě. Díky nim bude pohyb na dvou kolech skutečným potěšením. Jaká obuv pro cyklisty bude nejlepší?

Specializované cyklistické boty

Cyklisté dobře vědí, že vhodná obuv jim může pomoci zlepšit výkon. Proto si dychtivě nosí boty pro montáž do systému SPD pro jízdu na kole. Toto řešení je nejčastěji vybaveno dvoukolovými vozidly určenými k pokrytí vícekilometrových tras. Co je SPD? Je to systém, díky kterému lze boty upevnit ve speciálně upravených pedálech jízdních kol. Profesionální cyklistická obuv se vyznačuje velmi tuhou podešví. Páry s SPD často připomínají trekingové modely. Na trhu najdete široký výběr cyklistické obuvi, která je určena pro rychlou a dynamickou jízdu. Některé modely jsou tak univerzální, že v nich můžete také chodit. Je to skvělé řešení, pokud část cyklistické trasy musí být pokryta pěšky. Kdo by se měl rozhodnout pro profesionální cyklistickou obuv? Vyberme si je, pokud chceme pracovat na dynamice řízení a na našem vlastním stavu. Jedná se o povinný prvek cyklistického vybavení pro lidi, kteří se připravují na soutěž, pravidelně pokrývají dlouhé vzdálenosti nebo jezdí v náročných podmínkách - například v horách. A co ti, kteří organizují pouze víkendové výlety?

Sportovní obuv pro rekreační cyklistiku

Víkendoví milovníci dvoukolek při jízdě na kole by měli mít na paměti bezpečnost a pohodlí. Optimální volbou by pro ně byly profesionální cyklistické boty. Pokud během sezóny strávíme na sedle pro jízdu na kole jen tucet, tak pojďme na běžnou sportovní obuv. Dobrou volbou budou boty určené pro posilovnu a fitness nebo tenisky. Je důležité, aby měly pevnou vazbu. Trekingová obuv s tlustou, zesílenou podešví, odchází na procházku. Pro jízdu na dvou kolech fungují modely, u nichž máme pocit, že noha má stabilní podporu pro pedál. Široký výběr sportovní obuv, určené pro cyklistiku a sport najdete v internetovém obchodě ButyModne.pl.

Jsou elegantní boty vhodné pro jízdní kolo?

Jízdní kola převzala centra velkých měst a stále více lidí se s nimi snaží pracovat. Ženy v elegantních kostýmech, nebo muži v oblecích, kteří míří do kancelářských budov na dvoukolkách, jsou běžným pohledem. V případě mužů by jízda v klasické vázané obuvi neměla způsobit potíže. Cyklisté by se měli zaměřit na pohodlí a bezpečnost. To znamená, že paty, sandály na vysokém podpatku a sklouzávací žabky se nejlépe nechají doma. Pro cyklistiku, dámy mohou nosit balíčky žen oxfords, ploché baleríny nebo tenisky. A co jízda v sandálech? Z bezpečnostních důvodů to není nejlepší typ cyklistické obuvi. V létě se však můžete setkat s množstvím dám a pánů, kteří se pohybují na cyklostezkách s bosýma nohama. Při výběru sandálů pro jízdu nezapomeňte, že by měli ležet na nohou a mít pevnou sponu.

Typ obuvi, který jsme si dali na kolo, přizpůsobme se vašim preferencím. Zářící cyklisté, kteří v sezoně překonají stovky kilometrů týdně, by měli investovat do profesionálních modelů a pohodlná sportovní obuv bude pracovat v rekreační jízdě. Osoby používající jedinou dráhu, jako dopravní prostředek do práce, mohou nosit elegantní boty, ale měli by si pamatovat na bezpečnost.