Jaké boty jsou dobré na bubnování? Získejte odpovědi na nejčastější otázky


Začínáte své dobrodružství s bubnováním a přemýšlíte, jaké boty budou nejlepší volbou? Nebo jste možná dosud hráli jen v ponožkách, ale chystáte se koncertovat a potřebujete boty, které vás nezklamou? Ať už jste začátečník nebo pokročilý bubeník, ten správný pár bot se vám bude určitě hodit.

Naboso nebo v botách?

Bubeníci jsou rozděleni – zatímco někteří raději hrají naboso, jiní si hru bez bot na nohou nedovedou představit. Každá z těchto možností má své výhody a nevýhody.

Tím, že bubnujete naboso, máte lepší cit pro pedály, a proto je můžete efektivněji ovládat. Navíc se mnohem pomaleji unavíte, protože vás nedoprovází další kila v podobě bot. Pokud však nebudete dostatečně opatrní, mohou se vaše nohy poranit a tření mezi nimi a pedály může způsobit bolestivé puchýře.

Aby se tomu zabránilo, mnoho bubeníků se rozhodlo hrát v botách. A co víc, nošení bot při hře na bicí vám poskytne lepší údernou sílu a zlepší vaše pohodlí, pokud zvolíte správnou obuv.

Zajímá vás, na co se vyplatí věnovat pozornost, abyste se cítili co nejpohodlněji? Jste na správném místě! V našem průvodci jsme shromáždili všechny nejdůležitější aspekty bubnovacích bot, díky kterým si vyberete správně. Začněme!

Na co si dát pozor při výběru bot na bubnování?

Pokud nechcete, aby vás obuv omezovala při tréninku, zkouškách nebo vystoupeních, je třeba zvážit několik faktorů. 

Nejprve se ujistěte, že jsou vaše bubnovací boty dostatečně lehké. Tímto způsobem ani vyčerpávající dlouhý trénink nebude pro vaše nohy velkou zátěží a budete moci hrát precizně až do posledního kousku.

Za druhé volte boty, které jsou vyrobeny z lehkých a prodyšných materiálů. Díky tomu se vaše nohy nebudou intenzivně potit a nebudete pociťovat žádné nepohodlí.

Za třetí, hledejte boty, které budou v kontaktu s pedálem jako bosé nohy. Jakékoli podpatky a vyvýšení nejsou vítány. Vyberte si rovnou podrážku, která se k této činnosti nejlépe hodí.

Jakou podrážku by měly mít bubnovací boty?

Boty pro hru na bicí by se měly vyznačovat především pružnou podrážkou. Chcete-li to vyzkoušet, můžete se pokusit ohnout botu na polovinu, zatímco ji držíte v ruce. Díky tomu budete moci provádět různé pohyby, aniž byste se na ně museli moc namáhat. 

Přilnavost vašich bot ovlivňuje sílu vašich pedálů. Je třeba připomenout, že tento aspekt do značné míry závisí na podrážce, zejména na běhounu a jeho specifičnosti. Dejte si však pozor, abyste to nepřehnali. Nadměrná trakce může ztížit pohyb nohy po povrchu pedálu.

Pokud chcete rychle šlápnout do pedálu, nasaďte si poměrně kluzkou podrážku. Pokud dáváte přednost pomalejším, ale silnějším úderům, vybírejte boty s přilnavou podrážkou, která zajistí dodatečné odpružení pro vaše chodidla, svaly a klouby a zároveň bude odolnější proti oděru.

Z jakého materiálu by měly být boty pro bubeníka?

Ačkoliv se zdá, že materiál je jen nepodstatným doplňkem, v případě bubnování nemůže být nic horšího! Představte si, že byste museli strávit celou zkoušku ve vypasované košili, která omezuje váš rozsah pohybu. Nic pěkného, ​​ani v případě bot! 

Jakýkoli tuhý, nepoddajný materiál bude pro bubeníky rozhodně špatnou volbou. Místo toho zvolte tenké, lehké materiály, které se snadno přizpůsobí specifikům vaší nohy. Perfektní bude obuvnický textilní materiál, tenká přírodní kůže nebo semiš.

Musí být boty na bubnování pohodlné?

Někteří začínající bubeníci si kladou otázku, zda boty na bubnování musí být pohodlné. Vskutku! Nedostatek pohodlí by totiž mohl hudebníka rozptýlit a bubnování značně ztížit.

Pamatujte, že pohodlí obuvi závisí na mnoha faktorech. Hmotnost a prodyšnost jsou velmi důležité, ale také perfektní střih. V žádném případě byste se neměli rozhodovat nosit příliš těsné boty v naději, že se rozbijí. Pozor také na příliš velké modely, ze kterých může při hře vyčnívat pata.

Vybírejte obuv, jejíž přítomnost na vašich nohou bude prakticky nepostřehnutelná.

Jaké boty vybrat na bubnování?

Nyní, když víte, jaké faktory je třeba vzít v úvahu při nákupu bot na bubnování, pravděpodobně vás zajímá, které modely budou fungovat nejlépe. 

Vsaďte na klasické tenisky nebo kozačky hodit na sebe. Hitem budou také boty určené pro hraní basketbalu nebo tenisu, které se vyznačují vysokou pružností, nízkou hmotností a plochou podrážkou s dobrou přilnavostí.

Jak vidíte, výběr bot pro bubeníka není nijak zvlášť složitý. Jsme přesvědčeni, že s našimi tipy a triky pro vás bude tento úkol dětskou hrou. Hodně štěstí!