Jak si vybrat sportovní obuv?


Při intenzivním cvičení určitě nevypadáte nejatraktivněji. Přesto při oblékání sportovního outfitu stojí za zvážení nejen pohodlí, ale i váš vzhled. Poradíme, jak vybrat boty do posilovny, aby byly co nejpohodlnější a nejestetičtější!

Gym boty - které budou fungovat nejlépe?

Výběr sportovní obuvi je nutné vždy pečlivě promyslet. Správný pár má skutečný dopad na pohodlí při cvičení. Když vás něco bolí, tlačí nebo odírá, je těžší soustředit se na trénink. Dobře zvolený boty do tělocvičny Také zvyšují naši bezpečnost při používání strojů nebo provádění velmi namáhavých cvičení. Vybrané modely mohou chránit klouby před přetížením, zabránit uklouznutí a omezit nepohodlí při vysokém tlaku na půdu.

Nejdůležitějším kritériem je samozřejmě velikost. Příliš malá boty do tělocvičny je to skutečné trápení. Příliš velké se zase mohou pohybovat po noze nebo dokonce odpadávat, což je nejen velmi rušivé, ale také potenciálně nebezpečné. Abyste si byli jisti, že se pár vejde, dává smysl znát nejen vaši velikost, ale přesné rozměry vašich nohou v centimetrech.

Mimořádně důležitý je také materiál, ze kterého jsou vyrobeny boty do tělocvičny. Mělo by zaručit optimální větrání, protože pak nedochází k nepříjemnému přehřívání chodidla, tvorbě kuří oka a odřenin. Samotné šití má také obrovský dopad na pohodlí při nošení. Nejlepší značky své designy zdokonalují už roky, aby měly co nejvíce ergonomický styl.

Ve skutečnosti má podrážka největší dopad na pohodlí při nošení. Boty do tělocvičny musí mít pevnou, ale pružnou podšívku. Pak obuv zaručí největší pohodlí a účinnou ochranu i při intenzivním cvičení, vyžadujícím silné zatížení nohou.

Nejlepší boty do posilovny - čím byste se měli řídit, abyste je našli?

Ve skutečnosti neexistuje univerzální obuv, která by fungovala v každé situaci. Nejlepší boty do tělocvičny by měla být vybrána speciálně pro cvičení, která budeme provádět. Další dvojici zahájí člověk zaměřený na typický silový trénink, a další milovník fitness nebo kardio.

Pokud se tělocvična zaměřuje především na obecný pohyb a nejčastěji používá běžecký pás, eliptický trenažér, kolo nebo jiné typické stroje, dobře poslouží modely přizpůsobené běhu, např. Boty adidas Archivo M EF0416 černé pro pány resp Růžové boty adidas Swift Run JW EG3204 Pro dámy. Jsou řádně vzdušné a mají pohodlnou podšívku. Mají pružné podrážky, které se přizpůsobí zemi a odlehčí kloubům.

Lidé, kteří se více zaměřují na dynamická kardio cvičení, fitness nebo jiný trénink vyžadující vysokou hbitost, by měli věnovat pozornost modelům s protektorovanou podrážkou. V takové situaci mohou modely jako např. boty Saucony Guide Iso 2 W S10464-42 růžová nebo buty Under Armour Charged Bandit 4 M 3020 319-007 černá. Díky nim je zaručeno, že při rychlých pohybech neklouže. Relativně nízká hmotnost usnadňuje cvičení. Silné vázání však zaručuje ochranu proti sklouznutí boty z nohy.

Lidé, kteří cvičí hlavně na strojích nebo používají vybavení (činky, podložky, schůdky atd.), By měli nosit obuv, která kombinuje všechny nejlepší vlastnosti sportovní obuvi. Takovým univerzálním modelem jsou např. Hnědé boty Asics Patriot 11 M 1011A609-200. Jsou vyrobeny ze síťoviny, která dobře větrá a odvádí pot. Střih má omezený počet švů, takže perfektně sedí na přirozený tvar chodidel. Vnitřní počítadlo paty pevně zpevňuje oblast paty a udržuje ji na správném místě, což je zvláště důležité například při zvedání závaží.

Pěkné boty do posilovny - jak je sladit s oblečením?

Samozřejmě boty do tělocvičny měly by být také estetické. Úhledný, atraktivní vzhled vás povzbuzuje ke cvičení, zlepšuje vaši pohodu a dodává sebevědomí. To vše má také významný dopad na motivaci a postoj k tréninku, což se promítá do jeho účinků.

Milovníkům klasiky se určitě budou líbit univerzální, tlumené modely v černé a šedé barvě. Hodí se k jakémukoli outfitu, jsou neutrální, ale vkusné. Příkladem takové obuvi jsou např. boty Asics Gel-Exalt 5 M 1011A162-001 černá.

Někteří však dávají přednost o něco barevnějším doplňkům. Podle výzkumu vám pohled na zajímavější, živé barvy dodává energii a motivuje vás jednat. Mnohým dámám se určitě bude líbit např. boty Asics Gel-Quantum 90 2 Gs W 1024A038-700, ladně kombinující nádherný odstín lilie se zlatem. Pánové, kteří mají rádi výraznější barvy, si zase mohou sami vybrat, např. Červené boty Nike Air Zoom Pegasus 36 M AQ2203-602. Tak intenzivní barva vás okamžitě přiměje znovu získat veškerou sílu!

Sportovní obuv musí být co nejpohodlnější, nejbezpečnější a nejpohodlnější na nošení. Naleznete zde obrovský výběr velmi kvalitní sportovní obuvi Boty na boty. Podívejte se na nabídku a najděte si boty, ve kterých budete s radostí cvičit!