Jak se starat o semišové boty, aby i přes čas vypadaly skvěle?


Semišové boty se těší neutuchající popularitě již několik let. Tento typ obuvi vypadá skvěle a pěkně navržené dámské i pánské modely si zaslouží pozornost. Udržování páry z tohoto materiálu v čistotě vyžaduje trochu více práce než u lícové kůže. Kouzlo semiše spočívá v jeho krásné textuře a měkkosti, takže bychom měli pamatovat na správnou impregnaci a péči o obuv téměř po každém nošení. Doporučujeme, jak se naučit pečovat o semiš, aby čištění trvalo málo času a vaše boty dlouho vypadaly skvěle.

Impregnace semišových bot - buďme opatrní

Měli bychom se začít starat o semišové boty hned po vybalení z krabice. Pro ochranu choulostivého materiálu je nejlepší impregnovat před prvním nošením. Použijme k tomu speciální přípravek - požádejme prodejce, aby vybral správného agenta. Impregnační vrstva je navržena tak, aby chránila semiš před vodou a nečistotami. Pamatujte však, že naše elegantní lodičky nebo měkké mokasíny nejsou určeny pro běh v kalužích!

Správné čištění je základem péče o semiš

Po každém nošení čistíme semišové boty. K tomu slouží speciální kartáč vybavený gumovými záložkami. Jejich úkolem je odstraňovat špínu, jsou také určeny ke zvedání chloupků, které tvoří semiš. Díky tomu se povrch boty dobře čistí a osvěžuje a vyvýšený šlofík vypadá skvěle. K odstranění nečistot ze semiše existují různé techniky. Malé skvrny se můžeme pokusit odstranit gumou, tj. Speciálním blokem určeným k čištění semiše. Dobrým řešením může být také nákup profesionálního odstraňovače skvrn, který na potřísněný povrch naneseme speciálním štětcem. Pamatujte, že na internetu najdete mnoho domácích metod, jak efektivně vyčistit boty od semiše, počínaje namáčením ve vodě s mýdlovými vločkami, přes potírání mlékem a konče třením chlebové kůrky. Pokud však chceme, aby si boty dlouhodobě udržely svůj estetický vzhled, používejme kosmetiku určenou pro péči o semiš a nevynechávejte povinné čištění po každém nošení.

Několik pravidel pro zacházení se semišem

Mokré semišové boty vždy sušte mimo zdroje tepla a slunce - mohou zničit materiál a nevratně jej zbarvit. Napchejte si boty novinami, nechte je na rohožce a počkejte, až papír nasaje vodu. Celý proces můžeme urychlit častou výměnou novin. Semišové boty, potřísněné bahnem, nechte nejlépe uschnout. Jakýkoli předčasný zásah může vtřít špínu do semišového povrchu a vytvořit nevzhledné skvrny. Nečistotu lze mnohem snáze odstranit kartáčem, když je povrch suchý - stačí jej jemně vykartáčovat. Nezapomeňte vložit nepoužitý pár botníků, díky kterým si boty udrží pěkný tvar. V obchodě najdete módní semišovou obuv, ideální pro práci i každodenní použití Boty na boty.

Boty vyrobené ze semiše jsou pohodlné a skvěle vypadají, proto stojí za to mít ve svém šatníku alespoň jeden módní pár - lodičky, sandály, polobotky nebo mokasíny. Správná péče je klíčová a pokud si zapamatujete několik jednoduchých pravidel, naše boty se budou dobře nosit po dlouhou dobu a zároveň budou vypadat skvěle.