Jak se rozveselit a opravit poškozené podpatky?


Zlomený podpatek nebo viditelné rysy jsou skutečnou zhoubou mnoha žen! Dlouhé procházky po nerovném povrchu typickém pro městská stará města nebo jízda v autě na vysokých podpatcích mohou definitivně zničit vaše oblíbené podpatky a ve výsledku vám zkazit dobrou náladu. Naštěstí známe způsoby, jak uložit své oblíbené boty a rozveselit se během okamžiku. Pracovat!

Domácí opravné prostředky na opravu poškozených pat

Téměř každá žena zažila takovou situaci, že při pohledu na její oblíbené poškozené boty ztratila chuť vyrazit ven. Bez ohledu na to, zda se vám podpatky poškodily nesprávným používáním (například jste je použili k řízení auta), pokousalo je roztomilé štěně nebo je poškrábalo při spontánní procházce po nerovném dlažebním kameni, nemusíte se s nimi rozcházet. . 

Obnošené boty sice můžete vyměnit za nové, ale není to nutné. Pokud byla obuv jedinečná a koupě nového páru nepřichází v úvahu, nebo nejste příznivci konzumu nebo máte na mysli jiné výdaje, dejte je profesionálovi. Zkušený obuvník by neměl mít problémy s opravou vašeho oblíbeného páru bot.

Toto řešení se však může ukázat jako poměrně drahé. Naštěstí známe domácí prostředky, které vám pomohou zachránit vaše oblíbené boty a během chvilky se rozveselíte. Začněme!

Zlomená pata? Vše, co potřebujete, je lepidlo

Když odcházíte z domu na vysokých podpatcích, nezapomeňte schovat tubu silného lepidla do kabelky. Podle principu „předem varováni“ budete schopni se s problémem vypořádat téměř okamžitě.

Může to být univerzální vteřinové lepidlo, které se bude hodit i v jiných nečekaných situacích. Ještě lepším řešením by bylo speciální lepidlo na boty.

Pokud však řešíte dřevěné podpatky, nejlepším řešením je použít lepidlo na dřevo. 

Při aplikaci tohoto produktu nezapomeňte na umírněnost. Příliš mnoho může způsobit nevzhledné skvrny. Po nanesení lepidla patu pevně přitlačte na správné místo a dlouze ji držte a nechte zaschnout. Když jste si jisti, že je lepidlo zcela suché, pevně zatáhněte za patu. Zkontrolujete si tak, že výrobek drží dostatečně pevně a opět se posunete vpřed.

Trpělivost je klíčem k úspěchu

Pokud situace není tak kritická a můžete nasednout do taxíku a rychle domů, nebo s sebou máte náhradní boty, buďte trpěliví. Oprava provedená bez spěchu se jistě ukáže jako odolnější a efektivnější a nebudete muset tento proces v krátké době opakovat.

Po návratu domů pečlivě očistěte patu a podrážku boty, zbavte ji všech nečistot a zbytků starého lepidla. Určitě nechcete, aby jedna bota byla o něco vyšší než druhá. Stejná místa můžete také přetřít brusným papírem, abyste povrch na lepení ještě lépe připravili.

Místo přilepení paty pak otřete vatovým tamponem namočeným v alkoholu. Počkejte, až se odpaří, a pokračujte v akci. Přilepte podpatek na správné místo a nechte boty celou noc. Pokud chcete efekt umocnit, můžete to celé při sušení chránit gumičkami.

Jak vyměnit opotřebované podpatky?

Ploutve se opotřebovávají mnohem rychleji než zbytek boty. Uchycené a nerovné boty mohou způsobit, že se boty kývají nebezpečně. Pamatujte, že byste neměli čekat na poslední chvíli, než se žabky úplně opotřebují.

Výměna poškozených skvrn svépomocí je jednodušší úkol, než si možná myslíte. Mnoho výrobců přidává do botníku pár podpatků navíc. Stačí vyndat staré a dát na jejich místo nové. Abyste se ujistili, že vše proběhlo podle plánu, můžete na oblast jemně poklepat kladivem.

Udělej si sám! Dejte nový život poškozeným patám

Ošumělé a poškrábané podpatky vypadají opravdu nevzhledně a berou kouzlo i těm nejkrásnějším vysokým podpatkům. Naštěstí se vaše boty dají zachránit pomocí domácích prostředků.

Pokud řešíte drobné škrábance, můžete je přetřít. Na černé boty použijte voděodolný fix nebo lak na nehty. V případě méně klasických barev je věc trochu složitější. Nedělejte si starosti, pokud máte problém s úplným sladěním barvy. Malý škrábanec překrytý trochu jiným odstínem stejné barvy by naštěstí neměl být viditelný pouhým okem.

Pokud jsou podpatky vašich oblíbených bot vážně poškozené, můžete si udělat malý DIY projekt. Důkladně je otřete ze všech nečistot a nečistot a poté je přilepte silným lepidlem. Aniž byste čekali na zaschnutí, posypte ho silnou vrstvou třpytek. Znovu naneste lepidlo a třpytky a opakujte tuto operaci, dokud nedosáhnete požadovaného konečného výsledku. Vše potřete lakem na vlasy a nechte přes noc zaschnout.

Jak vidíte, ve většině případů je oprava poškozených podpatků svépomocí velmi snadná. Pamatujte však, že čím závažnější je poškození, tím je pravděpodobnější, že se návštěva ševce stane nevyhnutelnou.